Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Växjöbridgen » Silverligan våren 2019 » Hösten 2015 » Division III [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan våren 2019 Hösten 2015, Division III
Silverligan Hösten 2015

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Silverfiskarna Bernt Johansson [35204] 14 11-2-1 679 - 308 2.205 285
2 Biörck Göte Biörck [84877] 14 9-4-1 682 - 420 1.624 267
3 Lilian Lilian Arvidsson [19756] 14 7-4-3 523 - 334 1.566 244
4 Klast Sven-Olof Johansson [80051] 14 5-5-4 565 - 454 1.244 226
5 Sumi Ulla-Britt Linnér [83816] 14 5-5-4 525 - 398 1.319 223
6 Fyrklöver Richard Köhler [45918] 14 3-2-9 426 - 547 0.779 177
7 ROLANDZ Sven Westborg [58723] 14 1-4-9 240 - 687 0.349 115
8 Star Warriors Gerhard Carlgren [56803] 14 1-2-11 230 - 722 0.319 98

Rond 1 10 september IMPVP
Silverfiskarna - Star Warriors 36 - 6 22 - 8
Klast - ROLANDZ 34 - 29 16 - 14
Lilian - Fyrklöver 49 - 27 20 - 10
Sumi - Biörck 26 - 44 11 - 19
 
Rond 2 10 september IMPVP
Klast - Silverfiskarna 31 - 63 7 - 23
Lilian - Star Warriors 18 - 58 5 - 25
Biörck - ROLANDZ 37 - 28 17 - 13
Fyrklöver - Sumi 25 - 31 14 - 16
 
Rond 3 24 september IMPVP
Lilian - Klast 22 - 28 14 - 16
Biörck - Silverfiskarna 48 - 33 19 - 11
Fyrklöver - Star Warriors 54 - 11 25 - 5
Sumi - ROLANDZ 47 - 18 22 - 8
 
Rond 4 24 september IMPVP
Biörck - Lilian 8 - 41 7 - 23
Fyrklöver - Klast 26 - 52 9 - 21
ROLANDZ - Silverfiskarna 8 - 91 0 - 25
Star Warriors - Sumi 9 - 67 2 - 25
 
Rond 5 8 oktober IMPVP
Fyrklöver - Biörck 45 - 48 14 - 16
ROLANDZ - Lilian 6 - 73 0 - 25
Star Warriors - Klast 13 - 73 2 - 25
Sumi - Silverfiskarna 7 - 63 2 - 25
 
Rond 6 8 oktober IMPVP
ROLANDZ - Fyrklöver 20 - 74 3 - 25
Star Warriors - Biörck 21 - 95 0 - 25
Silverfiskarna - Lilian 56 - 17 25 - 5
Klast - Sumi 39 - 37 15 - 15
 
Rond 7 22 oktober IMPVP
Star Warriors - ROLANDZ 21 - 26 14 - 16
Silverfiskarna - Fyrklöver 59 - 15 25 - 4
Klast - Biörck 25 - 48 9 - 21
Sumi - Lilian 32 - 38 14 - 16
 
Rond 8 22 oktober IMPVP
Silverfiskarna - Star Warriors 50 - 18 23 - 7
Klast - ROLANDZ 44 - 15 22 - 8
Lilian - Fyrklöver 37 - 11 21 - 9
Sumi - Biörck 11 - 47 6 - 24
 
Rond 9 5 november IMPVP
Klast - Silverfiskarna 22 - 46 9 - 21
Lilian - Star Warriors 53 - 0 25 - 3
Biörck - ROLANDZ 62 - 17 25 - 4
Fyrklöver - Sumi 7 - 58 3 - 25
 
Rond 10 5 november IMPVP
Lilian - Klast 29 - 34 14 - 16
Biörck - Silverfiskarna 39 - 39 15 - 15
Fyrklöver - Star Warriors 52 - 2 25 - 3
Sumi - ROLANDZ 82 - 0 25 - 0
 
Rond 11 19 november IMPVP
Biörck - Lilian 32 - 39 14 - 16
Fyrklöver - Klast 26 - 44 11 - 19
ROLANDZ - Silverfiskarna 14 - 27 12 - 18
Star Warriors - Sumi 0 - 55 2 - 25
 
Rond 12 19 november IMPVP
Fyrklöver - Biörck 30 - 71 5 - 25
ROLANDZ - Lilian 2 - 45 5 - 25
Star Warriors - Klast 14 - 69 2 - 25
Sumi - Silverfiskarna 38 - 45 14 - 16
 
Rond 13 3 december IMPVP
ROLANDZ - Fyrklöver 28 - 11 19 - 11
Star Warriors - Biörck 18 - 45 8 - 22
Silverfiskarna - Lilian 34 - 22 18 - 12
Klast - Sumi 23 - 28 14 - 16
 
Rond 14 3 december IMPVP
Star Warriors - ROLANDZ 39 - 29 17 - 13
Silverfiskarna - Fyrklöver 37 - 23 18 - 12
Klast - Biörck 47 - 58 12 - 18
Sumi - Lilian 6 - 40 7 - 23
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80