Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Växjöbridgen » Silverligan våren 2019 » Hösten 2015 » Division II [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan våren 2019 Hösten 2015, Division II
Silverligan Hösten 2015

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Stenkul Bertil Karlsson [43531] 14 9-3-2 653 - 341 1.915 273
2 Lammhult Glenn Nilsson [977] 14 7-3-4 531 - 419 1.267 232
3 Hovmantorp Lars-Gunnar Björn [867] 14 2-9-3 489 - 480 1.019 212
4 Gun Gun Hammarstedt [19791] 14 4-7-3 450 - 448 1.004 210
5 Roger Roger Nilsson [19776] 14 5-5-4 445 - 489 0.910 200
6 Falco Lars Collskog [47013] 14 4-5-5 381 - 440 0.866 198
7 Bengt Bengt Bengtsson [11264] 14 3-5-6 408 - 486 0.840 189
8 Makker Annika Krantz [88743] 14 1-5-8 305 - 559 0.546 152

Rond 1 10 september IMPVP
Falco - Hovmantorp 59 - 48 18 - 12
Gun - Roger 56 - 56 15 - 15
Bengt - Stenkul 31 - 67 6 - 24
Makker - Lammhult 24 - 25 15 - 15
 
Rond 2 10 september IMPVP
Gun - Falco 38 - 16 20 - 10
Bengt - Hovmantorp 25 - 29 14 - 16
Lammhult - Roger 22 - 34 12 - 18
Stenkul - Makker 80 - 6 25 - 0
 
Rond 3 24 september IMPVP
Bengt - Gun 19 - 45 9 - 21
Lammhult - Falco 21 - 60 5 - 25
Stenkul - Hovmantorp 37 - 18 20 - 10
Makker - Roger 18 - 39 10 - 20
 
Rond 4 24 september IMPVP
Lammhult - Bengt 36 - 9 22 - 8
Stenkul - Gun 29 - 26 16 - 14
Roger - Falco 15 - 23 13 - 17
Hovmantorp - Makker 42 - 12 22 - 8
 
Rond 5 8 oktober IMPVP
Stenkul - Lammhult 26 - 50 9 - 21
Roger - Bengt 34 - 38 14 - 16
Hovmantorp - Gun 41 - 49 13 - 17
Makker - Falco 17 - 38 10 - 20
 
Rond 6 8 oktober IMPVP
Roger - Stenkul 32 - 59 8 - 22
Hovmantorp - Lammhult 54 - 57 14 - 16
Falco - Bengt 9 - 54 4 - 25
Gun - Makker 9 - 50 5 - 25
 
Rond 7 22 oktober IMPVP
Hovmantorp - Roger 25 - 37 12 - 18
Falco - Stenkul 17 - 35 11 - 19
Gun - Lammhult 42 - 36 16 - 14
Makker - Bengt 33 - 58 9 - 21
 
Rond 8 22 oktober IMPVP
Falco - Hovmantorp 17 - 23 14 - 16
Gun - Roger 23 - 34 12 - 18
Bengt - Stenkul 0 - 44 4 - 25
Makker - Lammhult 17 - 78 1 - 25
 
Rond 9 5 november IMPVP
Gun - Falco 24 - 29 14 - 16
Bengt - Hovmantorp 36 - 35 15 - 15
Lammhult - Roger 49 - 20 22 - 8
Stenkul - Makker 28 - 22 16 - 14
 
Rond 10 5 november IMPVP
Bengt - Gun 23 - 41 11 - 19
Lammhult - Falco 51 - 18 23 - 7
Stenkul - Hovmantorp 44 - 48 14 - 16
Makker - Roger 15 - 50 6 - 24
 
Rond 11 19 november IMPVP
Lammhult - Bengt 25 - 4 20 - 10
Stenkul - Gun 39 - 51 12 - 18
Roger - Falco 11 - 27 11 - 19
Hovmantorp - Makker 23 - 30 14 - 16
 
Rond 12 19 november IMPVP
Stenkul - Lammhult 53 - 28 21 - 9
Roger - Bengt 37 - 44 14 - 16
Hovmantorp - Gun 22 - 13 17 - 13
Makker - Falco 19 - 28 13 - 17
 
Rond 13 3 december IMPVP
Roger - Stenkul 4 - 50 4 - 25
Hovmantorp - Lammhult 41 - 22 20 - 10
Falco - Bengt 32 - 22 17 - 13
Gun - Makker 16 - 23 14 - 16
 
Rond 14 3 december IMPVP
Hovmantorp - Roger 40 - 42 15 - 15
Falco - Stenkul 8 - 62 3 - 25
Gun - Lammhult 17 - 31 12 - 18
Makker - Bengt 19 - 45 9 - 21
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80