Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Växjöbridgen » Silverligan » Våren 2015 » Division III [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan Våren 2015, Division III


PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Makker Annika Krantz [88743] 14 9-3-2 585 - 320 1.828 264
2 SUMI Ulla-Britt Linnér [83816] 14 8-3-3 544 - 320 1.700 248
3 Biörck Göte Biörck [84877] 14 7-4-3 586 - 408 1.436 246
4 Lilian Lilian Arvidsson [19756] 14 6-5-3 471 - 393 1.198 231
5 Klast Sven-Olof Johansson [80051] 14 5-5-4 353 - 464 0.761 193
6 Amos Aina Isaksson [80052] 14 3-2-9 432 - 499 0.866 188
7 Fyrklöver Richard Köhler [45918] 14 2-2-10 333 - 597 0.558 147
8 Fortsättning följer Mats Gusting [86588] 14 2-4-8 312 - 615 0.507 139

Rond 1 [speldag] IMPVP
Klast - Makker 4 - 93 0 - 25
Lilian - Fyrklöver 41 - 10 23 - 7
Fortsättning följer - Biörck 56 - 38 19 - 11
SUMI - Amos 49 - 15 23 - 7
 
Rond 2 [speldag] IMPVP
Lilian - Klast 45 - 5 25 - 5
Fortsättning följer - Makker 10 - 43 7 - 23
Amos - Fyrklöver 18 - 12 16 - 14
Biörck - SUMI 18 - 30 12 - 18
 
Rond 3 [speldag] IMPVP
Fortsättning följer - Lilian 29 - 14 19 - 11
Amos - Klast 25 - 43 11 - 19
Biörck - Makker 36 - 17 20 - 10
SUMI - Fyrklöver 75 - 9 25 - 1
 
Rond 4 [speldag] IMPVP
Amos - Fortsättning följer 81 - 18 25 - 1
Biörck - Lilian 48 - 25 21 - 9
Fyrklöver - Klast 5 - 30 9 - 21
Makker - SUMI 46 - 17 22 - 8
 
Rond 5 [speldag] IMPVP
Biörck - Amos 54 - 25 22 - 8
Fyrklöver - Fortsättning följer 18 - 27 13 - 17
Makker - Lilian 52 - 12 25 - 5
SUMI - Klast 43 - 22 20 - 10
 
Rond 6 [speldag] IMPVP
Fyrklöver - Biörck 26 - 57 7 - 23
Makker - Amos 50 - 26 21 - 9
Klast - Fortsättning följer 46 - 3 25 - 5
Lilian - SUMI 48 - 25 21 - 9
 
Rond 7 [speldag] IMPVP
Makker - Fyrklöver 59 - 20 25 - 5
Klast - Biörck 2 - 79 0 - 25
Lilian - Amos 40 - 20 20 - 10
SUMI - Fortsättning följer 77 - 19 25 - 2
 
Rond 8 [speldag] IMPVP
Klast - Makker 9 - 18 13 - 17
Lilian - Fyrklöver 49 - 26 21 - 9
Fortsättning följer - Biörck 19 - 48 8 - 22
SUMI - Amos 4 - 35 7 - 23
 
Rond 9 [speldag] IMPVP
Lilian - Klast 34 - 33 15 - 15
Fortsättning följer - Makker 31 - 29 15 - 15
Amos - Fyrklöver 26 - 49 9 - 21
Biörck - SUMI 18 - 27 13 - 17
 
Rond 10 [speldag] IMPVP
Fortsättning följer - Lilian 32 - 30 15 - 15
Amos - Klast 24 - 39 11 - 19
Biörck - Makker 34 - 46 12 - 18
SUMI - Fyrklöver 40 - 15 21 - 9
 
Rond 11 [speldag] IMPVP
Amos - Fortsättning följer 56 - 13 25 - 5
Biörck - Lilian 40 - 30 17 - 13
Fyrklöver - Klast 21 - 35 12 - 18
Makker - SUMI 19 - 45 9 - 21
 
Rond 12 [speldag] IMPVP
Biörck - Amos 31 - 35 14 - 16
Fyrklöver - Fortsättning följer 47 - 22 21 - 9
Makker - Lilian 20 - 23 14 - 16
SUMI - Klast 23 - 31 13 - 17
 
Rond 13 [speldag] IMPVP
Fyrklöver - Biörck 44 - 64 10 - 20
Makker - Amos 39 - 22 19 - 11
Klast - Fortsättning följer 28 - 30 15 - 15
Lilian - SUMI 22 - 29 14 - 16
 
Rond 14 [speldag] IMPVP
Makker - Fyrklöver 54 - 31 21 - 9
Klast - Biörck 26 - 21 16 - 14
Lilian - Amos 58 - 24 23 - 7
SUMI - Fortsättning följer 60 - 3 25 - 2
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80