Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Växjöbridgen » Silverligan våren 2019 » Hösten 2014 » Division I [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
Silverligan våren 2019 Hösten 2014, Division I


PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Göran Göran Magnusson[1123] 14 6-7-1 540 - 375 1.440 248
2 Konga Håkan Johansson [12954] 14 6-6-2 546 - 462 1.182 231
3 Sprängdeg Gabor Barath [916] 14 6-6-2 497 - 405 1.227 230
4 Ingebud Inge Magnusson [7398] 14 4-4-6 433 - 466 0.929 197
5 Ågren Ingvar Ågren [906] 14 4-4-6 374 - 431 0.868 195
6 Svahn Agneta Svahn [626] 14 3-4-7 338 - 397 0.851 193
7 Bretz Bengt Lennartsson [84336] 14 5-3-6 359 - 388 0.925 181
8 Stenkul Bertil Karlsson [43531] 14 3-4-7 349 - 512 0.682 173

Rond 1 [speldag] IMPVP
Ingebud - Sprängdeg 36 - 56 10 - 20
Bretz - Göran 11 - 62 3 - 25
Konga - Stenkul 54 - 28 21 - 9
Ågren - Svahn 18 - 29 12 - 18
 
Rond 2 [speldag] IMPVP
Bretz - Ingebud 45 - 18 22 - 8
Konga - Sprängdeg 42 - 40 15 - 15
Svahn - Göran 17 - 36 10 - 20
Stenkul - Ågren 18 - 27 13 - 17
 
Rond 3 [speldag] IMPVP
Konga - Bretz 27 - 56 8 - 22
Svahn - Ingebud 36 - 29 16 - 14
Stenkul - Sprängdeg 47 - 43 16 - 14
Ågren - Göran 20 - 60 5 - 25
 
Rond 4 [speldag] IMPVP
Svahn - Konga 27 - 31 14 - 16
Stenkul - Bretz 38 - 35 16 - 14
Göran - Ingebud 31 - 31 15 - 15
Sprängdeg - Ågren 23 - 26 14 - 16
 
Rond 5 [speldag] IMPVP
Stenkul - Svahn 28 - 14 18 - 12
Göran - Konga 42 - 35 16 - 14
Sprängdeg - Bretz 25 - 11 18 - 12
Ågren - Ingebud 24 - 29 14 - 16
 
Rond 6 [speldag] IMPVP
Göran - Stenkul 26 - 12 18 - 12
Sprängdeg - Svahn 39 - 23 19 - 11
Ingebud - Konga 28 - 39 12 - 18
Bretz - Ågren 44 - 4 25 - 5
 
Rond 7 [speldag] IMPVP
Sprängdeg - Göran 13 - 52 5 - 25
Ingebud - Stenkul 76 - 18 25 - 2
Bretz - Svahn 45 - 16 22 - 8
Ågren - Konga 44 - 28 19 - 11
 
Rond 8 [speldag] IMPVP
Ingebud - Sprängdeg 28 - 31 14 - 16
Bretz - Göran 49 - 42 16 - 14
Konga - Stenkul 48 - 18 22 - 8
Ågren - Svahn 41 - 12 22 - 8
 
Rond 9 [speldag] IMPVP
Bretz - Ingebud 40 - 20 20 - 10
Konga - Sprängdeg 50 - 39 18 - 12
Svahn - Göran 40 - 40 15 - 15
Stenkul - Ågren 44 - 15 22 - 8
 
Rond 10 [speldag] IMPVP
Konga - Bretz 28 - 19 17 - 13
Svahn - Ingebud 16 - 33 11 - 19
Stenkul - Sprängdeg 5 - 53 4 - 25
Ågren - Göran 33 - 0 23 - 7
 
Rond 11 [speldag] IMPVP
Svahn - Konga 27 - 38 12 - 18
Stenkul - Bretz 46 - 2 25 - 4
Göran - Ingebud 36 - 11 21 - 9
Sprängdeg - Ågren 53 - 32 20 - 10
 
Rond 12 [speldag] IMPVP
Stenkul - Svahn 2 - 49 4 - 25
Göran - Konga 42 - 38 16 - 14
Sprängdeg - Bretz 32 - 2 22 - 8
Ågren - Ingebud 33 - 51 11 - 19
 
Rond 13 [speldag] IMPVP
Göran - Stenkul 37 - 32 16 - 14
Sprängdeg - Svahn 17 - 17 15 - 15
Ingebud - Konga 10 - 48 6 - 24
Bretz - Ågren 0 - 15 0 - 18
 
Rond 14 [speldag] IMPVP
Sprängdeg - Göran 33 - 34 15 - 15
Ingebud - Stenkul 33 - 13 20 - 10
Bretz - Svahn 0 - 15 0 - 18 1
Ågren - Konga 42 - 40 15 - 15
1 VP 0-18
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80