Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
Svenska Bridgeförbundet » JSM Lag » 2012 » Direktfinal [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
JSM Lag 2012, Direktfinal
BBO sändning från en match/rond

Löpande resultat

IMP-över-fältet


BBO-matcher

R1: Junibacken - Team mates
R2: S.B.F - Tre Sang
R3: Team Mates - Perestrojka
R4: The 4 guys - Klara färdiga slam
R5: Kapten Krok Crew - Perestrojka
R6: Tre Sang - Perestrojka
R7: Tre Sang - Hästpojkarna
R8: RIMSTEDT POWER! - Hästpojkarna
R9: Hästpojkarna - Kapten Krok Crew

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Kapten Krok Crew Daniel Gullberg [37167] 9 8-1-0 373 - 145 2.572 192
2 Eriksson Mikael Rimstedt [88184] 9 6-1-2 401 - 208 1.928 175
3 Hästpojkarna Robin Björkstrand [30309] 9 5-3-1 423 - 151 2.801 173
4 Tre sang Adam Stokka [30515] 9 5-2-2 418 - 239 1.749 173
5 Perestrojka Joel Nogueira Forssell [92646] 9 4-2-3 283 - 258 1.097 142
6 Klara färdiga slam Emanuel Unge [49509] 9 1-4-4 205 - 269 0.762 117
7 Junibacken Petter Dahllöf Ek [30115] 9 2-2-5 206 - 359 0.574 99
8 Team mates Emilie Höber [32415] 9 0-4-5 174 - 372 0.468 87
9 S.B.F Erika Nordström [84925] 9 0-3-6 138 - 387 0.357 79
10 The 4 guys Tuve Gustavsson [44820] 9 1-3-5 198 - 431 0.459 77

Rond 1 Lö 5 maj, 12.00-13.25 IMPVP
Hästpojkarna - Perestrojka 22 - 21 15 - 15
Junibacken - Team mates 40 - 17 21 - 9
Eriksson - S.B.F 51 - 11 25 - 5
Kapten Krok Crew - The 4 guys 61 - 14 25 - 3
Tre sang - Klara färdiga slam 59 - 22 25 - 5
 
Rond 2 Lö 5 maj, 13.25-15.00 IMPVP
Team mates - Hästpojkarna 2 - 70 0 - 25
Perestrojka - Junibacken 21 - 25 14 - 16
The 4 guys - Eriksson 26 - 77 2 - 25
Klara färdiga slam - Kapten Krok Crew 16 - 22 14 - 16
S.B.F - Tre sang 1 - 55 2 - 25
 
Rond 3 Lö 5 maj, 15.10-16.35 IMPVP
Hästpojkarna - Junibacken 73 - 0 25 - 0
Team mates - Perestrojka 22 - 43 9 - 21
Eriksson - Klara färdiga slam 35 - 15 20 - 10
Kapten Krok Crew - S.B.F 37 - 5 23 - 7
Tre sang - The 4 guys 71 - 19 25 - 2
 
Rond 4 Lö 5 maj, 16.45-18.10 IMPVP
S.B.F - Hästpojkarna 19 - 100 0 - 25
The 4 guys - Klara färdiga slam 30 - 28 16 - 14
Perestrojka - Eriksson 20 - 50 7 - 23
Junibacken - Kapten Krok Crew 26 - 59 6 - 24
Team mates - Tre sang 35 - 43 13 - 17
 
Rond 5 Lö 5 maj, 19.15-20.40 IMPVP
Hästpojkarna - Klara färdiga slam 36 - 35 15 - 15
S.B.F - The 4 guys 38 - 35 16 - 14
Kapten Krok Crew - Perestrojka 43 - 20 21 - 9
Tre sang - Junibacken 72 - 28 25 - 4
Eriksson - Team mates 62 - 2 25 - 1
 
Rond 6 Lö 5 maj, 20.50-22.15 IMPVP
The 4 guys - Hästpojkarna 1 - 59 1 - 25
Klara färdiga slam - S.B.F 18 - 26 12 - 17 1
Perestrojka - Tre sang 25 - 54 7 - 23
Junibacken - Eriksson 39 - 43 14 - 16
Team mates - Kapten Krok Crew 28 - 48 10 - 20
1 Klara färdiga slam, -1vp försen ankomst
 
Rond 7 Sö 6 maj, 09.30-10.55 IMPVP
Hästpojkarna - Tre sang 24 - 17 17 - 13
Kapten Krok Crew - Eriksson 29 - 16 19 - 11
S.B.F - Perestrojka 8 - 48 5 - 25
The 4 guys - Junibacken 35 - 16 20 - 10
Klara färdiga slam - Team mates 12 - 11 15 - 15
 
Rond 8 Sö 6 maj, 11.05-12.30 IMPVP
Eriksson - Hästpojkarna 24 - 35 12 - 18
Tre sang - Kapten Krok Crew 16 - 42 8 - 22
Junibacken - S.B.F 16 - 1 19 - 11
Team mates - The 4 guys 30 - 25 16 - 14
Perestrojka - Klara färdiga slam 34 - 21 19 - 11
 
Rond 9 Sö 6 maj, 13.00-14.25 IMPVP
Hästpojkarna - Kapten Krok Crew 4 - 32 8 - 22
Eriksson - Tre sang 43 - 31 18 - 12
S.B.F - Team mates 29 - 27 16 - 14
The 4 guys - Perestrojka 13 - 51 5 - 25
Klara färdiga slam - Junibacken 38 - 16 21 - 9
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80