Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
Svenska Bridgeförbundet » JSM Lag » 2010 » Direktfinal [Ruter-startlista] [Ruter-flyttschema] [PDF]
JSM Lag 2010, Direktfinal
Running scores

IMP-över-fältet

BBO sändning från en match/rond


BBO-matcher

R1: 0 % Eriksson - Big Makie & Co
R2: Norrlands Guld - Vietcong
R3: Eriksson - KalKarna
R4: Underdogs - Vietcong
R5: 0 % Eriksson - Underdogs
R6: Murphys lag - 0 % Eriksson
R7: Big Makie & Co - Underdogs
R8: Murphys lag - Big Makie & Co
R9: Eriksson - 0 % Eriksson

PlacLagKaptenRonderV-O-FImpKvotVP
1 Underdogs Robin Björkstrand [30309] 9 4-3-2 246 - 174 1.414 156
2 Murphys lag Erik Andersson [87985] 9 4-4-1 253 - 182 1.390 154
3 Eriksson Mikael Grönkvist [85230] 9 5-1-3 219 - 165 1.327 152
4 0 % Eriksson Cecilia Rimstedt [78586] 9 5-2-2 191 - 151 1.265 148
5 Big Makie & Co Johan Karlsson [32229] 9 3-3-3 196 - 191 1.026 137
6 Norrlands Guld Adam Stokka [30515] 9 3-4-2 185 - 188 0.984 136
7 Vietcong Joel Nogueira Forssell [92646] 9 5-0-4 228 - 266 0.857 129
8 KalKarna Filip Nolhage-Olin [36800] 9 2-3-4 177 - 246 0.720 120
9 No name Simon Hult[36107] 9 4-0-5 178 - 310 0.574 104

Rond 1 Lö 1 maj, kl 1200-1330 IMPVP
Vietcong - KalKarna 51 - 37 19 - 11
Murphys lag - Norrlands Guld 11 - 18 13 - 17
0 % Eriksson - Big Makie & Co 25 - 7 20 - 10
Underdogs - No name 46 - 9 25 - 5
Eriksson - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 2 Lö 1 maj, kl 1340-1510 IMPVP
Norrlands Guld - Vietcong 10 - 30 10 - 20
KalKarna - 0 % Eriksson 13 - 40 8 - 22
No name - Murphys lag 33 - 20 19 - 11
Big Makie & Co - Eriksson 29 - 11 20 - 10
Underdogs - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 3 Lö 1 maj, kl 1520-1650 IMPVP
0 % Eriksson - Norrlands Guld 8 - 14 14 - 16
Vietcong - No name 57 - 33 21 - 9
Eriksson - KalKarna 2 - 7 14 - 16
Murphys lag - Underdogs 39 - 35 16 - 14
Big Makie & Co - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 4 Lö 1 maj, kl 1700-1830 IMPVP
No name - 0 % Eriksson 2 - 45 4 - 25
Norrlands Guld - Eriksson 12 - 49 5 - 25
Underdogs - Vietcong 52 - 13 25 - 5
KalKarna - Big Makie & Co 27 - 35 13 - 17
Murphys lag - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 5 Lö 1 maj, kl 1930-2100 IMPVP
Eriksson - No name 13 - 27 11 - 19
0 % Eriksson - Underdogs 13 - 27 11 - 19
Big Makie & Co - Norrlands Guld 15 - 34 10 - 20
Vietcong - Murphys lag 10 - 54 4 - 25
KalKarna - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 6 Lö 1 maj, kl 2110-2240 IMPVP
Underdogs - Eriksson 23 - 38 11 - 19
No name - Big Makie & Co 13 - 59 2 - 24 1
Murphys lag - 0 % Eriksson 21 - 13 17 - 13
Norrlands Guld - KalKarna 30 - 24 16 - 14
Vietcong - 0 - 0 18 - 0
1 -1 VP båda lagen, spelat halva ronden på fel ledd
 
Rond 7 Sö 2 maj, kl 0900-1030 IMPVP
Big Makie & Co - Underdogs 21 - 27 14 - 16
Eriksson - Murphys lag 21 - 33 12 - 18
KalKarna - No name 25 - 40 11 - 19
0 % Eriksson - Vietcong 35 - 24 18 - 12
Norrlands Guld - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 8 Sö 2 maj, kl 1040-1210 IMPVP
Murphys lag - Big Makie & Co 33 - 27 16 - 14
Underdogs - KalKarna 6 - 19 11 - 19
Vietcong - Eriksson 22 - 42 10 - 20
No name - Norrlands Guld 21 - 45 9 - 21
0 % Eriksson - 0 - 0 18 - 0
 
Rond 9 Sö 2 maj, kl 1250-1420 IMPVP
KalKarna - Murphys lag 25 - 42 10 - 20
Big Makie & Co - Vietcong 3 - 21 10 - 20
Norrlands Guld - Underdogs 22 - 30 13 - 17
Eriksson - 0 % Eriksson 43 - 12 23 - 7
No name - 0 - 0 18 - 0
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80