Kommande tävlingar
05/07
BK Björken Guld
13/07
SM Lag Mixed 2024
17/07
Falkenbergsveckans Guldpar Ons
Rapporterade tävlingar
28/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
27/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Skövde BA
»
Skövde Cup
»
2009
»
Utan Handikapp
[Ruter-startlista]
[Ruter-flyttschema]
[PDF]
Skövde Cup 2009, Utan Handikapp
Plac
Lag
Kapten
Ronder
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Skara Bo
Gunder Persson [7640]
8
7-0-1
296 - 133
2.226
163
2
Hjo Påhlsson
Jonny Påhlsson [1587]
8
5-1-2
265 - 160
1.656
146
3
Carlsborg Artman
Martin Artman [1311]
8
5-1-2
275 - 155
1.774
145
4
Skövde Håkan J
Kerstin Ernby [3428]
8
4-3-1
247 - 132
1.871
142
5
Falköping Kenth
Kenth Sandéhn [7659]
8
6-0-2
228 - 156
1.462
141
6
Skövde KAK
Karl-Axel Karlsson [11142]
8
4-2-2
244 - 156
1.564
139
7
Skövde Ceve
Ceve Eldh [4244]
8
4-3-1
278 - 207
1.343
133
8
Skövde Dieter
Dieter Patzschke [23958]
8
3-4-1
227 - 184
1.234
132
9
Tidaholm Janne
Jan-Erik Eng [1725]
8
4-1-3
219 - 179
1.223
131
10
Skövde Volvo
Christer Swenson [1859]
8
4-1-3
251 - 240
1.046
124
11
Skövde P-O
Per-Olov Törnqvist [1862]
8
3-1-4
209 - 196
1.066
119
12
Skövde IKU
Kina Hammarlund [87170]
8
2-2-4
182 - 219
0.831
111
13
Skövde Ola
H. O. Thulin [79375]
8
4-0-4
186 - 235
0.791
109
14
Carlsborg Carina
Carina Ljung [83553]
8
2-3-3
140 - 217
0.645
103
15
Skövde Gösta
Gösta Gustafsson [14909]
8
0-3-5
88 - 201
0.438
90
16
Skövde Björn
Björn Carlsson [91803]
8
2-0-6
150 - 294
0.510
84
17
Skövde 3 Damer
Ninnie Bergenfors [79374]
8
1-1-6
137 - 272
0.504
84
18
Skövde Aarne
Aarne Sjölander [14555]
8
0-1-7
81 - 367
0.221
49
Rond 1
20090115
IMP
VP
Hjo Påhlsson
-
Skövde Volvo
45 - 21
21 - 9
Skövde P-O
-
Skövde KAK
29 - 25
16 - 14
Skövde Björn
-
Skövde IKU
6 - 32
8 - 22
Tidaholm Janne
-
Skövde Dieter
31 - 29
16 - 14
Carlsborg Carina
-
Skövde Ceve
43 - 34
17 - 13
Skövde 3 Damer
-
Skövde Aarne
16 - 14
16 - 14
Skara Bo
-
Skövde Håkan J
10 - 22
12 - 18
Skövde Ola
-
Carlsborg Artman
9 - 65
1 - 25
Falköping Kenth
-
Skövde Gösta
0 - 0
18 - 15
Rond 2
20090115
IMP
VP
Skövde Aarne
-
Skövde Dieter
11 - 43
7 - 23
Skövde IKU
-
Skövde P-O
12 - 24
12 - 18
Skövde 3 Damer
-
Hjo Påhlsson
12 - 44
7 - 23
Skövde Volvo
-
Tidaholm Janne
32 - 57
8 - 22
Skara Bo
-
Skövde KAK
48 - 30
20 - 10
Skövde Björn
-
Skövde Ceve
17 - 29
12 - 18
Carlsborg Artman
-
Carlsborg Carina
28 - 12
19 - 11
Falköping Kenth
-
Skövde Håkan J
37 - 14
21 - 9
Skövde Ola
-
Skövde Gösta
0 - 0
18 - 15
Rond 3
20090129
IMP
VP
Carlsborg Carina
-
Falköping Kenth
2 - 42
5 - 25
Skövde Dieter
-
Skövde P-O
28 - 15
19 - 11
Carlsborg Artman
-
Skövde IKU
19 - 30
12 - 18
Tidaholm Janne
-
Hjo Påhlsson
16 - 30
11 - 19
Skara Bo
-
Skövde Aarne
45 - 5
25 - 5
Skövde Håkan J
-
Skövde Ceve
24 - 21
16 - 14
Skövde Björn
-
Skövde Volvo
14 - 36
9 - 21
Skövde Ola
-
Skövde KAK
11 - 46
6 - 24
Skövde 3 Damer
-
Skövde Gösta
31 - 15
19 - 11
Rond 4
20090129
IMP
VP
Skövde Håkan J
-
Skövde Aarne
71 - 3
25 - 0
Skövde Dieter
-
Skövde IKU
26 - 34
13 - 17
Skövde Björn
-
Skövde Ola
13 - 60
3 - 25
Hjo Påhlsson
-
Skara Bo
10 - 35
8 - 22
Falköping Kenth
-
Tidaholm Janne
32 - 13
20 - 10
Skövde Gösta
-
Skövde KAK
3 - 38
6 - 24
Skövde Ceve
-
Skövde Volvo
39 - 35
16 - 14
Skövde 3 Damer
-
Carlsborg Artman
18 - 28
12 - 18
Carlsborg Carina
-
Skövde P-O
1 - 51
3 - 25
Rond 5
20090212
IMP
VP
Skövde IKU
-
Falköping Kenth
22 - 38
11 - 19
Skövde 3 Damer
-
Skövde Dieter
19 - 41
9 - 21
Skövde P-O
-
Skara Bo
20 - 36
11 - 19
Skövde Håkan J
-
Carlsborg Carina
11 - 20
13 - 19
Skövde KAK
-
Tidaholm Janne
9 - 27
10 - 20
Skövde Ceve
-
Carlsborg Artman
1 - 47
3 - 25
Hjo Påhlsson
-
Skövde Ola
18 - 34
11 - 19
Skövde Volvo
-
Skövde Gösta
42 - 21
21 - 9
Skövde Aarne
-
Skövde Björn
17 - 48
7 - 23
Rond 6
20090212
IMP
VP
Falköping Kenth
-
Skövde Dieter
29 - 14
19 - 11
Carlsborg Artman
-
Skara Bo
9 - 29
10 - 20
Skövde P-O
-
Tidaholm Janne
5 - 28
9 - 21
Skövde IKU
-
Carlsborg Carina
26 - 27
15 - 15
Skövde 3 Damer
-
Skövde Ola
10 - 35
8 - 22
Skövde Björn
-
Hjo Påhlsson
16 - 48
7 - 23
Skövde Volvo
-
Skövde Aarne
39 - 18
21 - 9
Skövde Håkan J
-
Skövde KAK
25 - 16
17 - 13
Skövde Ceve
-
Skövde Gösta
34 - 18
19 - 11
Rond 7
20090226
IMP
VP
Skövde Björn
-
Skövde Gösta
26 - 9
20 - 10
Hjo Påhlsson
-
Skövde Aarne
40 - 4
24 - 6
Skövde Volvo
-
Skövde KAK
3 - 17
11 - 19
Skövde 3 Damer
-
Skövde Ceve
14 - 55
4 - 25
Skövde Ola
-
Skövde Håkan J
8 - 40
7 - 23
Carlsborg Artman
-
Skövde P-O
44 - 27
20 - 10
Skövde IKU
-
Tidaholm Janne
17 - 39
9 - 21
Falköping Kenth
-
Skara Bo
28 - 53
8 - 22
Carlsborg Carina
-
Skövde Dieter
10 - 17
13 - 17
Rond 8
20090226
IMP
VP
Carlsborg Carina
-
Tidaholm Janne
25 - 8
20 - 10
Skara Bo
-
Skövde IKU
40 - 9
23 - 7
Skövde Dieter
-
Carlsborg Artman
29 - 35
14 - 16
Falköping Kenth
-
Skövde P-O
22 - 38
11 - 19
Skövde Håkan J
-
Skövde 3 Damer
40 - 17
21 - 9
Skövde Ola
-
Skövde Volvo
29 - 43
11 - 19
Skövde Björn
-
Skövde KAK
10 - 63
2 - 25
Hjo Påhlsson
-
Skövde Gösta
30 - 22
17 - 13
Skövde Ceve
-
Skövde Aarne
65 - 9
25 - 1
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80