Kommande tävlingar
18/02 Munka Ljungby Guld
25/03 Laholmsguldet 2023
07/04 Trosa BS Guld
Rapporterade tävlingar
04/02 Plattliret BK S:t Erik
21/01 Örebridgen jubileumsguld
07/01 Gävleguldet
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Dam - omgång 1 2016-08-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Dam - omgång 1 2016-08-01

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Margareta Ehlin - Margot Sivelind Gävle BK - LudvikaBygdens BK 721 60.08
2 Bonnie Clementsson - Sanna Clementsson Malmö BK 720 60.00
3 Ann Bergström - Gun Röhnisch Örebridgen 712 59.33
3 Marie Binglöv - Gunilla Hennings Filbyter Bridge 712 59.33
5 Ulla Berntsson - Karin Nyberg Asperö-Brännö BK 707 58.92
6 Märta Eggerot - Viveca Rappe Filbyter Bridge 699 58.25
7 Ann-Christin Ahlström - Helen Uliczka Örebridgen - Lindesbergs BS 696 58.00
8 Eva Glans - Petra Svantesson Orust BK - Ljungskile BK 693 57.75
9 Pia Olofsson - Agneta Svahn Ryds BK - Växjöbridgen 686 57.17
10 Åsa Axne - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK 684 57.00
11 Siv Jarlvik - Katrina Redell Malmö BK 683 56.92
12 Christina Ahl - Malin Helin Gävle BK 668 55.67
13 Anki Olofsson - Elsa Persson Upphärads BK 664 55.33
14 Gunila Langius - Margaretha Norbäck BK Stjärnskotten - Lidingö BK 657 54.75
14 Ann Lidfors - Sofie Mähler Sollefteå BK 657 54.75
16 Gullvi Högberg - Anna Järup Falköpings BS - Uddevalla BF 651 54.25
17 Inga-Britt Andréasson - Annika Levin BK Albrekts 642 53.50
18 Monica Hedsköld - Gunilla Karlsson BK Albrekts 636 53.00
19 Lena Johansson - Ulrika Lindström Ulricehamns BK - BK Everfresh 635 52.92
20 Margareta Sjöberg - Lillemor Strindberg BK S:t Erik 630 52.50
21 Berith Finnsson - Britt-Marie Jacobson Boden-Sävast BS - Piteå BS 627 52.25
22 Kinga Gawlik - Ingela Olsson Munka Ljungby BS 626 52.17
23 Birgitta Dahlström - Marianne Fagerby Alingsås BS 623 51.92
24 Ia Börling - Linnea Edlund Uppsalabridgen 615 51.25
25 Ingalill Linerudt - Eva Torenius BK Björken 614 51.17
26 Helena Isaksson - Tora Philip Arla BK - BK S:t Erik 611 50.92
27 Brita Daun - Gittan Erikson Borås BA 608 50.67
28 Eva Brantingson - Joanna Tenggren Väddö BK - Rimbo BK 602 50.17
29 Lena Goldberg - Hélene Hommerberg Messing SK Hakoah BS - BK Bridgehuset 600 50.00
30 Margareta Engfors - Gudrun Jonsson PBF Uppsala - Uppsalabridgen 588 49.00
31 Moa Petersen - Ylva Pyykkö Frölunda BS - BK Centrum 581 48.42
32 Kerstin Edwall - Elisabeth Olsson Kungsbacka BS - Åsa/Frillesås BK 578 48.17
33 Britt-Marie Gallon - Kaija Laitinen Malungs BK 570 47.50
34 Lisa Bergqvist - Ingrid Enberg Luleå BK - Älvsby BK 549 45.75
35 Kerstin Becker - Gerd Stylander Mariestads BS 547 45.58
35 Ann-Kristin Hultgren - Anette Svenningsson BK Opalen 547 45.58
37 Theresia Didriksson - Annica Hallgren Hede-Vemdalen BK 545 45.42
38 Veronica Helenius - Ann-Christin Pehrson Sölvesborgs BK 544 45.33
39 Karin Lodin - Anna-Lisa Åkerdahl Sundsvallsbridgen - Alnö BK 537 44.75
40 Gerd Holmedahl - Louise Klang Billingsfors BS 535 44.58
40 Rose-Marie Jarl - Gunilla Åhlander Värnamo BK 535 44.58
42 Solweig Pettersson - Annika Reuter Nyköpings BS 533 44.42
43 Carin Bilar Nyberg - Tin Budin Visby BS 532 44.33
44 Inger Hultstrand - Karola Högberg Örebridgen - Lindesbergs BS 522 43.50
45 Catarina Midskog - Anna Roos Karlstads BK 517 43.08
46 Ann-Sofie Axelsson - Annika Sandberg Skövde BA 500 41.67
47 Catarina Dahlin - Ingalill Regeskog Karlskoga BK 499 41.58
48 Anne-Marie Johansson - Britta Nilsson Kronhusklubben 488 40.67
49 Inger Mörk - Annika Sundelin Karlstads BK 485 40.42
50 Eva Ekendahl - Pia Karlstedt Storsjöbygdens BK 484 40.33
51 Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson Köpings BS - Sthlms-Polisens BS 463 38.58
52 Kerstin Marcusson - Gerdmarie Zäll Örebridgen 442 36.83