Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
Göteborgs BF » DM-mixed 2015-02-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-mixed 2015-02-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 42. Medel: 672.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Ulrika Lindström - Tobias Törnqvist Salamandern/Wasa - BK Everfresh 887 66.00
2 Carina Eliasson - Björn Wenander BK Albrekts - Mölnlycke BS 814 60.57
3 Ulla Berntsson - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Mölnlycke BS 780 58.04
4 Annika Corneliusson - Patrik Clevström BS 53, Göteborg 769 57.22
5 Ella Olsson - Mats Allgöwer BK Lyx - Mölnlycke BS 761 56.62
6 Inger Wenander - Kjell Evensen Asperö-Brännö BK - Salamandern/Wasa 757 56.32
7 Ingela Sjöberg - Per Sjöberg BK Lyx 753 56.03
8 Annette Elfving - Per Östlund BK Everfresh - Ruterklubben i Umeå 740 55.06
9 Ylva Pyykkö - Anders Erikson BK Centrum 716 53.27
10 Eva Gunnarsson - Peter Modh Veddige BS 711 52.90
11 Karin Nyberg - Rudi Knutson Asperö-Brännö BK - Salamandern/Wasa 709 52.75
12 Lisa Westling - Sören Westling BK Everfresh 708 52.68
13 Ingrid Petersen - Per Jansson Asperö-Brännö BK - BK Lyx 703 52.31
14 Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö Askims BK 696 51.79
15 May Moore - Lars-Åke Gustafsson Mölnlycke BS 693 51.56
16 Anne-Marie Johansson - Mats Jakobsson Kronhusklubben - BK Everfresh 672 50.00
17 Britt Larsson - Jan Erixon Askims BK - Frölunda BS 667 49.63
18 Kerstin Feller - Karlheinz Feller Askims BK 664 49.40
19 Birgit Andersson - Martin Lundberg BK Lyx - BK Everfresh 660 49.11
20 Annelie Jansson - Gunnar Jansson Salamandern/Wasa - BK Lyx 657 48.88
21 Maritza Håkansson - Kenneth Andreasson Mölndals BK - Partille BK 643 47.84
22 Lena Petersen - Robert Bäck Frölunda BS - BK Lyx 640 47.62
23 Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson Askims BK 638 47.47
24 Berit Fors - Jan Ahlqvist BK Lyx 631 46.95
24 Anna Wallgren - Nils Nordahl BK Lyx 631 46.95
24 Maria Tullberg - Hans Linusson BS Damernas - BK Debut 631 46.95
27 Eva Johansson - Thomas Westberg Askims BK - BS 53, Göteborg 608 45.24
28 Eva Andersson - Lars Högblom BK Viva 607 45.16
29 Els-Marie Södergren - Ronny Hellberg Asperö-Brännö BK - Veddige BS 602 44.79
30 Marie Myrhage - Bo Andersson Lerums BK - Frölunda BS 599 44.57
31 Bodil Winberg - Bengt Alrud BK Lyx - Borås BA 555 41.29
32 Lena Zimmerman - Jürgen Schildt BK Everfresh - Partille BK 545 40.55
33 Gunvor Ragnar - Börje Brag Mölnlycke BS - Partille BK 506 37.65
34 Anna-Stina Wennberg - Bo Larsson Bohus Nations BS 495 36.83