Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-09-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-09-12

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Lennart Wiklund - Sune Häggbom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Inger Byström - Agneta Boberg
16NT N-1 -50 9 45% 9 45.0%K82E87E52E764 EDKD3Kn1086KKn83
24 N= 620 16 80% 25 62.5%K932E109645386 E6KD3ED86DKn42
Rond 2, som ÖV mot par 15, Henry Häljeryd - Ulf Henriksson
34 Ö+1 650 18 90% 43 71.7%8EK1087427KD64 EKn52EKn10843985
43 V= 110 13 65% 56 70.0%75EKD1061085394 ED108372ED96D7
Rond 3, som NS mot par 14, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
54 Ö= -420 5 25% 61 61.0%3EK2Kn109854D76 10421094D72EKn92
64 N+1 150 16 80% 77 64.2%DKn9EKD9532D52 K53265Kn4EKn1093
Rond 4, som NS mot par 13, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
74 N= 620 6 30% 83 59.3%Kn8KD108763KE42 EK7552ED10Kn1073
81NT S+2 150 19 95% 102 63.8%54Kn873Kn8642DKn ED71042EKD97K6
Rond 5, som NS mot par 12, Inger Olsson - Margareta Sandberg
93NT Ö= -600 17 85% 119 66.1%K91052E9654765 Kn64298737ED84
103NT Ö-4 400 17 85% 136 68.0%Kn5E1048743E1087 E108432D98105Kn9
Rond 6, som NS mot par 11, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
112 S= 110 18 90% 154 70.0%E10952652E7252 KKn8KD84364E83
124 S= 130 16 80% 170 70.8%109732D9865DKn3 EKn86EK3EKn10322
Rond 7, som NS mot par 22, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
132 V= -110 20 100% 190 73.1%DKn53Kn83975387 K10429KD102D632
143NT N+2 460 15 75% 205 73.2%E5E3KKn94D9532 K963Kn86ED6KKn10
Rond 8, som NS mot par 21, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
151NT Ö-3 150 20 100% 225 75.0%KD1042E84D754Kn 65DKn109210832D9
161NT S-2 -100 1 5% 226 70.6%109853KDKnEK3Kn5 K105432D754K106
Rond 9, som ÖV mot par 20, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
174 N+1 -450 8 40% 234 68.8%4E107654264Kn106 1039KD8532E753
183 Ö+3 230 15 75% 249 69.2%EK10932EKn87610D D763D974310653
Rond 10, som ÖV mot par 19, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
192NT N-1 50 7 35% 256 67.4%9742D1097ED1093 K5EK88764Kn652
205D N-3 800 18 90% 274 68.5%42ED43KKn87232 EDKn9KKn106ED1043
Rond 11, som ÖV mot par 18, Jan Berggren - Olan Hedström
214 N= -620 5 25% 279 66.4%KKn93103Kn6EKKn74 764K8598109532
222 N= -110 14 70% 293 66.6%108742Kn10776282 D9D9643E4KKn53
Rond 12, som NS mot par 17, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
235 V-1 100 19 95% 312 67.8%108386323E9654 DKn54EKn410721083
243 N= 140 18 90% 330 68.8%EDKn43D6295654 K103D872KDKn973