Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som NS mot par 7, Per Schullström - Lena Schullström | ||||||||
1 | 3 N= | 110 | 2 | 11% | 2 | 11.0% | K64E53ED2E864 | EKn83Kn9Kn107DKn97 |
2 | 1NT V-1 | 50 | 13 | 72% | 15 | 41.5% | KDKn9E94Kn1072E3 | 3752K84DKn10865 |
3 | 3 N+1 | 170 | 12 | 67% | 27 | 50.0% | KD87KD985410E9 | E523KKn7654326 |
Rond 2, som NS mot par 9, Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | ||||||||
4 | 4 Ö-1 | 100 | 10 | 56% | 37 | 51.5% | EK1072Kn9288742 | Kn8474E9752Kn65 |
5 | 5 N-2 | -200 | 0 | 0% | 37 | 41.2% | E87432EK321092 | KD6987DKn86642 |
6 | 3 Ö+2 | -150 | 5 | 28% | 42 | 39.0% | 10842KKn102Kn2K53 | KKn5E976E743106 |
Rond 3, som ÖV mot par 11, Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | ||||||||
7 | 3 N= | -140 | 8 | 44% | 50 | 39.7% | 982E94KD874D10 | 1053Kn8E32K6532 |
8 | 3NT Ö+2 | 460 | 10 | 56% | 60 | 41.8% | EKn93E9K4EKKn109 | KDKn6432E108542 |
9 | 1NT S+2 | -150 | 13 | 72% | 73 | 45.1% | D52D854295ED5 | E643931074Kn864 |
Rond 4, som NS mot par 13, Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | ||||||||
10 | 2 Ö+1 | -140 | 10 | 56% | 83 | 46.2% | K1063E10642K952 | E65K9542510863 |
11 | 2 N-1 | -50 | 11 | 61% | 94 | 47.5% | 95EK7642K10832 | D1064Kn962EKn543 |
12 | 2 V+1 | -140 | 4 | 22% | 98 | 45.4% | 84E810942KKn1065 | D32943ED876ED |
Rond 5, som ÖV mot par 15, Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | ||||||||
13 | 4 Ö+2 | 680 | 9 | 50% | 107 | 45.8% | KD10489852EK105 | E653EKD102K767 |
14 | 2 N+1 | -140 | 5 | 28% | 112 | 44.5% | 103KD63KD73Kn85 | 874E10929K9762 |
Rond 6, som NS mot par 17, Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | ||||||||
15 | 3 Ö-2 | 100 | 17 | 94% | 129 | 47.8% | 275432E3108765 | K984KnKn1097EKDKn |
16 | 4 N-2 | -100 | 2 | 11% | 131 | 45.5% | EKn86510410K10987 | K43EKD832KKnKn4 |
Rond 7, som ÖV mot par 19, Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | ||||||||
17 | 2NT N+1 | -150 | 3 | 17% | 134 | 43.8% | 3210983Kn109D1096 | D7654E552EKKn3 |
18 | 3NT N-2 | 200 | 15 | 83% | 149 | 46.0% | 107632KKn8643E3 | KD1072Kn8Kn87652 |
Rond 8, som ÖV mot par 2, Gösta Frödin - Birgitta Frödin | ||||||||
19 | 1NT Ö+2 | 150 | 11 | 61% | 160 | 46.8% | E10832Kn42EDKnE7 | 54K10892KKn10953 |
20 | 4 N+1 | -650 | 7 | 39% | 167 | 46.4% | Kn109865EKn84Kn84 | K5432329765D10 |
Rond 9, som ÖV mot par 4, Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | ||||||||
21 | 4 N-1 | 100 | 16 | 89% | 183 | 48.4% | KD9854Kn10251074 | 7E85Kn98329653 |
22 | 3NT Ö+2 | 660 | 12 | 67% | 195 | 49.3% | E5EKn75EKn94ED4 | D1072K6K753Kn108 |
Rond 10, som ÖV mot par 6, Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | ||||||||
23 | 5 Ö-1 | -100 | 3 | 17% | 198 | 47.9% | Kn1072EKD1063ED6 | KDKn1095D86Kn987 |
24 | 4 N+1 | -450 | 1 | 6% | 199 | 46.1% | K963Kn75Kn852Kn2 | 742K84D103KD107 |
Rond 11, som NS mot par 8, Catarina Midskog - Daniel Anteryd | ||||||||
25 | Pass | 10 | 56% | 209 | 46.5% | K64DKn853D5282 | D108972K4KDKn54 | |
26 | 2 Ö+1 | -140 | 5 | 28% | 214 | 45.8% | K2872KKn82E1083 | D965364ED103D4 |
Rond 12, som NS mot par 10, Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | ||||||||
27 | 4 Ö= | -420 | 6 | 33% | 220 | 45.3% | 102E87ED8641086 | D9410953295394 |
28 | 3 Ö= | -140 | 8 | 44% | 228 | 45.3% | DKn95323ED8765 | KD76K10543Kn1094 |
Rond 13, som ÖV mot par 12, Lena Danielsson - Eddy Huber | ||||||||
29 | 4 N+2 | -680 | 12 | 67% | 240 | 46.0% | Kn1065269653EKn3 | 83Kn10728428752 |
30 | 1NT Ö= | 90 | 11 | 61% | 251 | 46.5% | EK7K65D10962E6 | Kn53E98483D1043 |
Rond 14, som ÖV mot par 20, Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | ||||||||
31 | 1NT S+1 | -120 | 13 | 72% | 264 | 47.4% | K65E4KD5410854 | D871075321072Kn6 |
32 | 4 Ö-1 | -100 | 3 | 17% | 267 | 46.4% | E82EKn104E65Kn52 | Kn5KD962DKn7298 |
Rond 15, som NS mot par 16, Urban Mentzer - Margareta Skoog | ||||||||
33 | 4D Ö-3 | 500 | 18 | 100% | 285 | 48.0% | Kn98753K975D54 | EKD65210876DK9 |
34 | 4 V= | -420 | 7 | 39% | 292 | 47.8% | 10E6E106532KD75 | 8732832Kn97Kn109 |
Rond 16, som ÖV mot par 18, Ard Kant - June Sandberg | ||||||||
35 | 3 S-2 | 100 | 14 | 78% | 306 | 48.6% | ED7Kn8E83K10754 | 5410972K1097652 |
36 | 4 Ö= | 620 | 16 | 89% | 322 | 49.8% | KD2D8985EKKn62 | Kn1087EKn109E3273 |
Rond 17, som ÖV mot par 1, Sofia Sundström - Johannes Matsson | ||||||||
37 | 5 Ö+1 | 420 | 12 | 67% | 334 | 50.2% | 532ED10427EKn87 | KKn8KDKn42K10652 |
38 | 4 S-3 | 150 | 6 | 33% | 340 | 49.8% | EDKn632Kn7Kn2D65 | ED8654ED108783 |
Rond 18, som NS mot par 3, Kent Rörqvist - Renée Blixt | ||||||||
39 | 3 S= | 140 | 7 | 39% | 347 | 49.5% | 96KD65EKn109D85 | D1032Kn109826K107 |
40 | 1NT S+1 | 120 | 4 | 22% | 351 | 48.8% | D841074265E742 | EKn763EKnEKn72K5 |
Rond 19, som NS mot par 5, Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | ||||||||
41 | 4 V+2 | -680 | 3 | 17% | 354 | 48.0% | 873ED532D10654 | K1048D109K98732 |
42 | 2 S+1 | 140 | 2 | 11% | 356 | 47.1% | 63DKn103543EKn65 | EKn1074EK952828 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Ard Kant - June Sandberg | 3NT N+1 | 8 | 430 | 15/3 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3NT N+1 | 3 | 430 | 15/3 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3NT N+1 | 7 | 430 | 15/3 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3NT N+1 | 9 | 430 | 15/3 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3NT N= | 9 | 400 | 8/10 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3NT N= | 6 | 400 | 8/10 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT N= | 6 | 400 | 8/10 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3 Ö-3 | D | 150 | 4/14 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Per Schullström - Lena Schullström | 3 N= | 9 | 110 | 2/16 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3NT N-1 | 7 | -50 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 2 Ö-1 | 3 | 50 | 13/5 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 Ö-1 | D | 50 | 13/5 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Per Schullström - Lena Schullström | 1NT V-1 | K | 50 | 13/5 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 Ö-1 | D | 50 | 13/5 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 1NT V-1 | 4 | 50 | 13/5 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 2 Ö-1 | 4 | 50 | 13/5 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 1NT V= | 2 | -90 | 5/13 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 1NT V= | 9 | -90 | 5/13 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 S-1 | E | -100 | 2/16 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Ard Kant - June Sandberg | 2 Ö= | 3 | -110 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Ard Kant - June Sandberg | 3D S+1 | 7 | 570 | 17/1 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3D S+1 | 6 | 570 | 17/1 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 V-5 | 10 | 500 | 14/4 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Per Schullström - Lena Schullström | 3 N+1 | 2 | 170 | 12/6 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 2 N+1 | 3 | 140 | 10/8 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3 S+1 | 6 | 130 | 8/10 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 4 N-1 | K | -50 | 5/13 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 5 S-1 | 7 | -50 | 5/13 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3NT N-4 | K | -200 | 2/16 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NTD N-3 | 3 | -500 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3NT V-2 | 2 | 200 | 18/0 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 4 Ö-1 | 4 | 100 | 10/8 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 Ö-1 | 3 | 100 | 10/8 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Ard Kant - June Sandberg | 4 Ö-1 | 4 | 100 | 10/8 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 4 Ö-1 | Kn | 100 | 10/8 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 4 Ö-1 | 4 | 100 | 10/8 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 V-1 | E | 100 | 10/8 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 V-1 | 8 | 100 | 10/8 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3 V= | 4 | -140 | 2/16 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Per Schullström - Lena Schullström | 4 Ö+1 | 4 | -650 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 N+1 | 3 | 650 | 18/0 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 3 N+2 | 7 | 200 | 16/2 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 N+2 | Kn | 170 | 12/6 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3 N+1 | 4 | 170 | 12/6 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 N+2 | Kn | 170 | 12/6 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Ard Kant - June Sandberg | 5 Ö-2 | 6 | 100 | 8/10 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 5 Ö-1 | K | 50 | 5/13 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Per Schullström - Lena Schullström | 4 Ö-1 | K | 50 | 5/13 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 V= | E | -130 | 2/16 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 5 N-2 | 10 | -200 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lena Danielsson - Eddy Huber | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2 V-2 | Kn | 200 | 18/0 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 1 V-1 | Kn | 100 | 15/3 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3NT Ö-1 | 2 | 100 | 15/3 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 S-1 | 8 | -50 | 11/7 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 S-1 | K | -50 | 11/7 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Ard Kant - June Sandberg | 4 Ö= | 6 | -130 | 8/10 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3 Ö+2 | 10 | -150 | 5/13 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 1NT N-3 | Kn | -150 | 5/13 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Per Schullström - Lena Schullström | 3D V= | 10 | -670 | 2/16 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4D S-4 | 10 | -800 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Ard Kant - June Sandberg | Per Schullström - Lena Schullström | 3 N+2 | K | 200 | 18/0 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3 N+1 | 4 | 170 | 16/2 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 N+1 | K | 140 | 10/8 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 2 S+1 | 2 | 140 | 10/8 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 3 N= | K | 140 | 10/8 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 2 N+1 | K | 140 | 10/8 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 2 N+1 | K | 140 | 10/8 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 N= | D | 110 | 4/14 |
Margareta Forsberg - Tommi Öberg | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3 S-1 | E | -100 | 1/17 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 N-1 | K | -100 | 1/17 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 2 Ö+1 | 2 | -140 | 18/0 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT Ö+2 | 6 | -460 | 8/10 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT Ö+2 | 3 | -460 | 8/10 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 3NT Ö+2 | 5 | -460 | 8/10 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Lena Danielsson - Eddy Huber | 5NT Ö= | 6 | -460 | 8/10 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3NT Ö+2 | 4 | -460 | 8/10 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT Ö+2 | 6 | -460 | 8/10 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3NT V+2 | 9 | -460 | 8/10 |
Ard Kant - June Sandberg | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT Ö+2 | 2 | -460 | 8/10 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 3NT Ö+2 | 7 | -460 | 8/10 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT S+1 | 9 | 430 | 18/0 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT S= | 9 | 400 | 12/6 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3NT S= | 3 | 400 | 12/6 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3NT S= | 6 | 400 | 12/6 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT S= | 9 | 400 | 12/6 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 3NT N= | 2 | 400 | 12/6 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 1NT S+2 | 9 | 150 | 5/13 |
Ard Kant - June Sandberg | Per Schullström - Lena Schullström | 1NT S+2 | 9 | 150 | 5/13 |
Margareta Forsberg - Tommi Öberg | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 1NT S+1 | 4 | 120 | 1/17 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 1NT S+1 | 9 | 120 | 1/17 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lena Danielsson - Eddy Huber | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 2NT V= | 4 | -120 | 18/0 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 Ö+1 | Kn | -140 | 10/8 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 Ö+1 | 6 | -140 | 10/8 |
Per Schullström - Lena Schullström | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 2 Ö+1 | 5 | -140 | 10/8 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 Ö+1 | 5 | -140 | 10/8 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2 Ö+1 | 5 | -140 | 10/8 |
Ard Kant - June Sandberg | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 2 Ö+1 | 5 | -140 | 10/8 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2 Ö+1 | 5 | -140 | 10/8 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3 Ö+1 | 5 | -170 | 2/16 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 1NT V+3 | 2 | -180 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3 Ö-4 | 6 | 200 | 18/0 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3 Ö-2 | 6 | 100 | 16/2 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3 Ö-1 | 3 | 50 | 14/4 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 2 N-1 | E | -50 | 11/7 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 N-1 | E | -50 | 11/7 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 2 N-2 | E | -100 | 8/10 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2 Ö+1 | 6 | -110 | 6/12 |
Ard Kant - June Sandberg | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 2 N-3 | K | -150 | 4/14 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2D N-4 | E | -800 | 2/16 |
Per Schullström - Lena Schullström | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3D S-6 | 10 | -1400 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3 V-3 | 10 | 150 | 18/0 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 1NT S+1 | 5 | 120 | 16/2 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3 S= | E | 110 | 14/4 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 V-1 | E | 50 | 11/7 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3 Ö-1 | E | 50 | 11/7 |
Ard Kant - June Sandberg | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3 S-1 | 7 | -100 | 8/10 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 2 V= | E | -110 | 6/12 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 V+1 | E | -140 | 4/14 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 Ö+2 | E | -170 | 2/16 |
Per Schullström - Lena Schullström | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 4 S-2 | 7 | -200 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3NT Ö+1 | 10 | -630 | 18/0 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 4 Ö+1 | 5 | -650 | 16/2 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 Ö+2 | 4 | -680 | 9/9 |
Per Schullström - Lena Schullström | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 4 Ö+2 | E | -680 | 9/9 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 Ö+2 | E | -680 | 9/9 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Lena Danielsson - Eddy Huber | 4 V+2 | 9 | -680 | 9/9 |
Ard Kant - June Sandberg | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 4 Ö+2 | 8 | -680 | 9/9 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 4 Ö+2 | E | -680 | 9/9 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 Ö+3 | Kn | -710 | 2/16 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 6 Ö+1 | 9 | -1460 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 S+3 | 9 | 200 | 18/0 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Solweigh Andersson - Leif Öhrn | 2 N+1 | 5 | 140 | 13/5 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 2 N+1 | K | 140 | 13/5 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3 N= | K | 140 | 13/5 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3 N= | K | 140 | 13/5 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 1NT S+1 | 2 | 120 | 7/11 |
Per Schullström - Lena Schullström | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 1NT S+1 | 2 | 120 | 7/11 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 2 S+1 | 2 | 110 | 3/15 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 N= | K | 110 | 3/15 |
Ard Kant - June Sandberg | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 1NT S= | 6 | 90 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3 Ö-2 | Kn | 100 | 17/1 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 V-2 | 5 | 100 | 17/1 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 2 Ö-1 | 2 | 50 | 14/4 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Per Schullström - Lena Schullström | 2 V= | 2 | -90 | 12/6 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 V= | 2 | -110 | 9/9 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 Ö= | E | -110 | 9/9 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2 Ö+1 | E | -140 | 4/14 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 2 Ö+1 | E | -140 | 4/14 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 2 Ö+1 | Kn | -140 | 4/14 |
Ard Kant - June Sandberg | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 Ö+2 | E | -170 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Per Schullström - Lena Schullström | 4 N+1 | 5 | 450 | 17/1 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 4 S+1 | 10 | 450 | 17/1 |
Ard Kant - June Sandberg | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 S= | 4 | 420 | 13/5 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Lena Danielsson - Eddy Huber | 4 S= | 8 | 420 | 13/5 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT S= | 2 | 400 | 10/8 |
Solweigh Andersson - Leif Öhrn | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 4 N-1 | E | -50 | 7/11 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 S-1 | 4 | -50 | 7/11 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 4 N-2 | E | -100 | 2/16 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 4 N-2 | 6 | -100 | 2/16 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 4 N-2 | 9 | -100 | 2/16 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3NT N= | 8 | 400 | 18/0 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 2NT N+1 | 3 | 150 | 15/3 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Per Schullström - Lena Schullström | 2NT N+1 | 3 | 150 | 15/3 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3 S= | E | 140 | 12/6 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3 S+1 | E | 130 | 9/9 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 N+2 | 6 | 130 | 9/9 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 1NT N+1 | 3 | 120 | 6/12 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Ard Kant - June Sandberg | 2 V-2 | E | 100 | 4/14 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 4 S-1 | E | -50 | 2/16 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 V= | E | -90 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2NT N+2 | 3 | 180 | 18/0 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lena Danielsson - Eddy Huber | 1NT S+2 | K | 150 | 15/3 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3 V-3 | E | 150 | 15/3 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Ard Kant - June Sandberg | 2NT N= | 4 | 120 | 12/6 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 2 N= | E | 110 | 10/8 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 S-1 | 9 | -100 | 7/11 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3NT S-1 | K | -100 | 7/11 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT N-2 | E | -200 | 3/15 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 3NT N-2 | 2 | -200 | 3/15 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT N-3 | 4 | -300 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 Ö-2 | 3 | 200 | 17/1 |
Ard Kant - June Sandberg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3NT Ö-2 | 3 | 200 | 17/1 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 1NT S-2 | 5 | -100 | 14/4 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 Ö= | 7 | -110 | 11/7 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2 Ö= | 9 | -110 | 11/7 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 1NT Ö+2 | 2 | -150 | 7/11 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 1NT Ö+2 | 7 | -150 | 7/11 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2NT Ö+2 | 3 | -180 | 4/14 |
Per Schullström - Lena Schullström | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT Ö= | 3 | -600 | 2/16 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3D N-4 | E | -800 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 N+1 | Kn | 650 | 11/7 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 N+1 | 5 | 650 | 11/7 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Lena Danielsson - Eddy Huber | 4 S+1 | 3 | 650 | 11/7 |
Per Schullström - Lena Schullström | Solweigh Andersson - Leif Öhrn | 4 S+1 | 6 | 650 | 11/7 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 N+1 | Kn | 650 | 11/7 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 N+1 | Kn | 650 | 11/7 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 N+1 | 3 | 650 | 11/7 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 N+1 | Kn | 650 | 11/7 |
Ard Kant - June Sandberg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 4 N= | 8 | 620 | 2/16 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 6 S-1 | E | -100 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3NT S+1 | 7 | 630 | 15/3 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 3NT N+1 | K | 630 | 15/3 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3NT S+1 | 7 | 630 | 15/3 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3NT N+1 | K | 630 | 15/3 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT N= | K | 600 | 8/10 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Ard Kant - June Sandberg | 3NT N= | 9 | 600 | 8/10 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT N= | K | 600 | 8/10 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 2NT S+1 | 7 | 150 | 4/14 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 N-1 | 7 | -100 | 2/16 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Per Schullström - Lena Schullström | 3 S-2 | 7 | -200 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3NT Ö-1 | 5 | 100 | 18/0 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3NT Ö= | 3 | -600 | 16/2 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3NT Ö+1 | 9 | -630 | 13/5 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3NT V+1 | 3 | -630 | 13/5 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 3NT Ö+2 | 6 | -660 | 6/12 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3NT Ö+2 | 6 | -660 | 6/12 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT Ö+2 | Kn | -660 | 6/12 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Ard Kant - June Sandberg | 5NT Ö= | 6 | -660 | 6/12 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT Ö+2 | 5 | -660 | 6/12 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT Ö+3 | 6 | -690 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 5 Ö-2 | 3 | 200 | 18/0 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 5 Ö-1 | E | 100 | 15/3 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 5 Ö-1 | E | 100 | 15/3 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 Ö= | E | -110 | 12/6 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3 Ö+1 | E | -130 | 8/10 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 Ö+1 | E | -130 | 8/10 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 4 Ö= | E | -130 | 8/10 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 5 Ö+2 | E | -640 | 4/14 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT Ö+2 | E | -660 | 2/16 |
Ard Kant - June Sandberg | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 5D Ö= | E | -750 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 N+1 | 5 | 450 | 17/1 |
Solweigh Andersson - Leif Öhrn | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 4 N+1 | Kn | 450 | 17/1 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 4 N= | 5 | 420 | 14/4 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3NT N= | 3 | 400 | 11/7 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT S= | 7 | 400 | 11/7 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 2 N+3 | 3 | 200 | 6/12 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | 2 N+3 | 8 | 200 | 6/12 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 2 N+3 | 5 | 200 | 6/12 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3 N+1 | 3 | 170 | 2/16 |
Ard Kant - June Sandberg | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 N+1 | Kn | 140 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 4 Ö-2 | K | 200 | 18/0 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 2 N+1 | 9 | 140 | 16/2 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Ard Kant - June Sandberg | 2 N= | E | 110 | 14/4 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Urban Mentzer - Margareta Skoog | Pass | 10/8 | ||
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Pass | 10/8 | ||
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Kent Rörqvist - Renée Blixt | Pass | 10/8 | ||
Per Schullström - Lena Schullström | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 1NT S-1 | Kn | -50 | 4/14 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Lena Danielsson - Eddy Huber | 1NT S-1 | 7 | -50 | 4/14 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 2 S-1 | Kn | -50 | 4/14 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 1NT S-3 | 7 | -150 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Schullström - Lena Schullström | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 Ö-2 | E | 200 | 18/0 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 Ö-1 | 6 | 100 | 16/2 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 1NT V= | 8 | -90 | 14/4 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 2 Ö= | 6 | -110 | 12/6 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 1NT V+1 | 8 | -120 | 10/8 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Ard Kant - June Sandberg | 3 Ö= | 3 | -140 | 5/13 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3 Ö= | D | -140 | 5/13 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3 Ö= | 3 | -140 | 5/13 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2 Ö+1 | 6 | -140 | 5/13 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 2 S-2 | K | -200 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 5NT V-2 | 8 | 100 | 17/1 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Ard Kant - June Sandberg | 6 V-2 | E | 100 | 17/1 |
Per Schullström - Lena Schullström | Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | 3NT V-1 | 10 | 50 | 13/5 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 6 Ö-1 | 10 | 50 | 13/5 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3NT V= | 4 | -400 | 10/8 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 4 Ö= | 9 | -420 | 6/12 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 V= | 2 | -420 | 6/12 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 4 Ö= | 9 | -420 | 6/12 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 4 Ö+1 | 3 | -450 | 1/17 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lena Danielsson - Eddy Huber | 4 Ö+1 | 9 | -450 | 1/17 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 Ö-2 | 4 | 100 | 18/0 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 4 Ö-1 | Kn | 50 | 16/2 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 2 Ö= | Kn | -110 | 14/4 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 Ö+1 | 3 | -140 | 8/10 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 Ö= | Kn | -140 | 8/10 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Ard Kant - June Sandberg | 3 Ö= | Kn | -140 | 8/10 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3 Ö= | Kn | -140 | 8/10 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 Ö+1 | Kn | -140 | 8/10 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 4 Ö= | Kn | -420 | 2/16 |
Per Schullström - Lena Schullström | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 2D Ö= | 4 | -470 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Schullström - Lena Schullström | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 6NT N= | E | 1440 | 17/1 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 6NT S= | 8 | 1440 | 17/1 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Ard Kant - June Sandberg | 6 N= | Kn | 1430 | 14/4 |
Margareta Forsberg - Tommi Öberg | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3NT S+4 | 5 | 720 | 12/6 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3NT S+3 | 8 | 690 | 10/8 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 4 S+2 | 3 | 680 | 6/12 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 4 N+2 | 9 | 680 | 6/12 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 N+2 | Kn | 680 | 6/12 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 N+1 | E | 650 | 2/16 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 6 N-1 | E | -100 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Schullström - Lena Schullström | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 V-4 | 9 | 200 | 17/1 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 2 V-4 | K | 200 | 17/1 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Ard Kant - June Sandberg | 3 Ö-2 | 10 | 100 | 13/5 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3NT Ö-2 | 10 | 100 | 13/5 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 2 N-1 | E | -50 | 10/8 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 1NT Ö= | 4 | -90 | 7/11 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 1NT Ö= | 6 | -90 | 7/11 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 1NT Ö+1 | 4 | -120 | 4/14 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 1NT Ö+2 | 8 | -150 | 2/16 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 1NT Ö+3 | 4 | -180 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Solweigh Andersson - Leif Öhrn | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3NT S+1 | 2 | 630 | 18/0 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT S= | Kn | 600 | 12/6 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT S= | 2 | 600 | 12/6 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Ard Kant - June Sandberg | 3NT S= | 2 | 600 | 12/6 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3NT S= | 3 | 600 | 12/6 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3NT S= | 3 | 600 | 12/6 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 2NT S= | 2 | 120 | 5/13 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 1NT S+1 | 2 | 120 | 5/13 |
Per Schullström - Lena Schullström | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 1NT S= | 2 | 90 | 2/16 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3NT S-1 | 3 | -100 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 Ö-1 | E | 100 | 15/3 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Ard Kant - June Sandberg | 4 V-1 | K | 100 | 15/3 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Lena Danielsson - Eddy Huber | 3NT Ö-1 | E | 100 | 15/3 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 Ö-1 | E | 100 | 15/3 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3 Ö= | E | -140 | 6/12 |
Per Schullström - Lena Schullström | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3 Ö= | E | -140 | 6/12 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3 Ö= | E | -140 | 6/12 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 Ö= | K | -140 | 6/12 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 3 V= | 3 | -140 | 6/12 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3 Ö+1 | D | -170 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 4D Ö-3 | E | 500 | 18/0 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 4 N= | 4 | 420 | 15/3 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 S= | 3 | 420 | 15/3 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Per Schullström - Lena Schullström | 3 N+1 | 3 | 170 | 12/6 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3 N= | 7 | 140 | 7/11 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 2 S+1 | 4 | 140 | 7/11 |
Solweigh Andersson - Leif Öhrn | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3 N= | 10 | 140 | 7/11 |
Ard Kant - June Sandberg | Lena Danielsson - Eddy Huber | 2 N+1 | E | 140 | 7/11 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 4 Ö-1 | E | 50 | 2/16 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 S-1 | 4 | -50 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 4 V-1 | 10 | 50 | 18/0 |
Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | Per Schullström - Lena Schullström | 3 Ö+1 | Kn | -170 | 15/3 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 3 Ö+1 | E | -170 | 15/3 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT V= | 10 | -400 | 12/6 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 V= | 10 | -420 | 7/11 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 4 V= | K | -420 | 7/11 |
Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 Ö= | Kn | -420 | 7/11 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | 4 Ö= | 7 | -420 | 7/11 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 Ö+1 | 2 | -450 | 2/16 |
Ard Kant - June Sandberg | Lena Danielsson - Eddy Huber | 4D Ö= | Kn | -590 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 4 S+1 | 2 | 450 | 18/0 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 2 S+1 | 2 | 140 | 15/3 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3 S= | 2 | 140 | 15/3 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 2 S= | 2 | 110 | 12/6 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2 S-1 | 2 | -50 | 9/9 |
Per Schullström - Lena Schullström | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 2 S-1 | 2 | -50 | 9/9 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3 S-2 | 2 | -100 | 4/14 |
Ard Kant - June Sandberg | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 3 S-2 | 2 | -100 | 4/14 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 4 S-2 | 2 | -100 | 4/14 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 4 S-3 | 2 | -150 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 3NT Ö-2 | K | 200 | 17/1 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 4 Ö-2 | 5 | 200 | 17/1 |
Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3NT Ö-1 | K | 100 | 10/8 |
Per Schullström - Lena Schullström | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3NT Ö-1 | K | 100 | 10/8 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT Ö-1 | K | 100 | 10/8 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 3NT Ö-1 | K | 100 | 10/8 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | 3NT Ö-1 | Kn | 100 | 10/8 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 2 Ö+3 | E | -150 | 4/14 |
Ard Kant - June Sandberg | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 Ö= | K | -620 | 2/16 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 3NT V+2 | 8 | -660 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3NT V= | 7 | -400 | 13/5 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT V= | 5 | -400 | 13/5 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | 3NT Ö= | 9 | -400 | 13/5 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 5 V= | 7 | -400 | 13/5 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Ard Kant - June Sandberg | 5 V= | 6 | -400 | 13/5 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 5 V= | 7 | -400 | 13/5 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 5 Ö+1 | 9 | -420 | 6/12 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3NT V+1 | 7 | -430 | 3/15 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Per Schullström - Lena Schullström | 3NT V+1 | 7 | -430 | 3/15 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 3NT V+2 | 7 | -460 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Gösta Frödin - Birgitta Frödin | 4 V-3 | E | 300 | 18/0 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 V-1 | E | 100 | 16/2 |
Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 3 V= | E | -140 | 14/4 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Lennart Asplund - Annika Sundelin | 4 S-3 | Kn | -150 | 12/6 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Per Schullström - Lena Schullström | 4 V= | E | -620 | 6/12 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 4 V= | E | -620 | 6/12 |
Urban Mentzer - Margareta Skoog | Ard Kant - June Sandberg | 4 V= | E | -620 | 6/12 |
Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 4 V= | E | -620 | 6/12 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 4 V= | E | -620 | 6/12 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT Ö+3 | 5 | -690 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lena Danielsson - Eddy Huber | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 3NT V-3 | 9 | 300 | 18/0 |
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 3D V-1 | K | 200 | 14/4 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 1NT Ö-2 | 8 | 200 | 14/4 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Ard Kant - June Sandberg | 3 Ö-2 | 7 | 200 | 14/4 |
Per Schullström - Lena Schullström | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 3 S= | E | 140 | 7/11 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 3 S= | E | 140 | 7/11 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 3 S= | E | 140 | 7/11 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 S= | E | 140 | 7/11 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 1NT V-1 | 9 | 100 | 2/16 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 1NT V= | 5 | -90 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Sofia Sundström - Johannes Matsson | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 2 S+2 | 8 | 170 | 14/4 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Margareta Forsberg - Tommi Öberg | 3 S+1 | 3 | 170 | 14/4 |
Per Schullström - Lena Schullström | Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | 2 S+2 | 5 | 170 | 14/4 |
Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 2 S+2 | 5 | 170 | 14/4 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 S+2 | 3 | 170 | 14/4 |
Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | Catarina Midskog - Daniel Anteryd | 2 S+1 | 3 | 140 | 7/11 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3 S= | 5 | 140 | 7/11 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Kent Rörqvist - Renée Blixt | 1NT S+1 | 8 | 120 | 4/14 |
Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3NT N-1 | 6 | -50 | 1/17 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Ard Kant - June Sandberg | 4 S-1 | 8 | -50 | 1/17 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 3NT V-2 | 5 | 200 | 18/0 |
Kent Rörqvist - RenĂ©e Blixt | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 4 Ö-1 | 8 | 100 | 16/2 |
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Leila Österholm - (NO) Joar Bennodden | 2 V+2 | 4 | -170 | 13/5 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 3 V+1 | 3 | -170 | 13/5 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 3 V+3 | 3 | -230 | 10/8 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 4 V+1 | 3 | -650 | 7/11 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Per Schullström - Lena Schullström | 4 V+1 | 3 | -650 | 7/11 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Solweigh Andersson - Leif Ă–hrn | 4 Ö+2 | 9 | -680 | 3/15 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 4 V+2 | 3 | -680 | 3/15 |
Ard Kant - June Sandberg | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 6D N-5 | 7 | -1100 | 0/18 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gösta Frödin - Birgitta Frödin | Leila Ă–sterholm - (NO) Joar Bennodden | 5D Ö-3 | 8 | 800 | 18/0 |
Lena Danielsson - Eddy Huber | Per Schullström - Lena Schullström | 4 S= | E | 620 | 14/4 |
Linnar Holgersson - Ingrid Skoglund | Anders Eriksson - May-Lis Lindblom | 4 S= | 7 | 620 | 14/4 |
Margareta Forsberg - Tommi Ă–berg | Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson | 4 S= | 6 | 620 | 14/4 |
Ard Kant - June Sandberg | Sofia Sundström - Johannes Matsson | 2 S+3 | 7 | 200 | 10/8 |
Kent Rörqvist - Renée Blixt | Urban Mentzer - Margareta Skoog | 2 S+2 | E | 170 | 6/12 |
Catarina Midskog - Daniel Anteryd | Anders Hammarström - Ulrika Eriksson | 3 S+1 | E | 170 | 6/12 |
Hannu Oikarainen - Seija Kärkkäinen | Solweigh Andersson - Leif Öhrn | 3 N+1 | K | 170 | 6/12 |
Lennart Asplund - Annika Sundelin | Lennart Lindqvist - Anna Hallberg | 2 S+1 | E | 140 | 2/16 |
Rune Gustavsson - Laila Gustavsson | Eva Söderquist - (NO) Odd Sätrereie | 4 Ö-1 | E | 100 | 0/18 |