Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Fredagsbridgen 2019-05-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Fredagsbridgen 2019-05-24

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Stanni Dahlberg - Inger Hedström
15D N-3 -500 2.0 10% 2 10.0%D98EK983210E97 E10627655105432
22 Ö+1 -140 8.0 40% 10 25.0%D6EK8DKn1076DKn10 Kn107Kn976594963
Rond 2, som ÖV mot par 13, Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson
33NT S+1 -430 8.0 40% 18 30.0%Kn97510654D2ED4 K43Kn98733Kn1062
41NT S+1 -120 11.0 55% 29 36.2%1065EK73E74296 D983109D9863D4
Rond 3, som NS mot par 24, Kjell Öberg - Birgitta Lindberg
54 Ö-4 200 18.0 90% 47 47.0%D4D3Kn752K10983 EKn97Kn108642DKn6
63NT V= -600 5.0 25% 52 43.3%KKn62KKn10432EKn3 D9983285108765
Rond 4, som NS mot par 23, Berit Böös - Kia Leckne
73NT Ö= -600 14.0 70% 66 47.1%Kn982K87Kn76E95 K53Kn10932981032
84 S= 420 9.0 45% 75 46.9%10764102KD105EK2 EKn8532E549743
Rond 5, som NS mot par 22, Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson
91NT Ö= -90 10.0 50% 85 47.2%Kn6296439862Kn3 EKD9KKn104E9865
101NT S+1 120 9.0 45% 94 47.0%D10542K83DKn10104 EKn6Kn105E62K962
Rond 6, som ÖV mot par 21, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
112 N-1 50 17.0 85% 111 50.5%D6983210964EK4 EKn3Kn765E852Kn7
121NT V+2 150 16.0 80% 127 52.9%KKn109D928710963 E7764EKn952EK7
Rond 7, som ÖV mot par 20, Stig Emblad - Gunnar Nilsson
131NT N+2 -150 10.0 50% 137 52.7%Kn82EK96436532 K97465DKn75EKn10
141 S= -80 18.0 90% 155 55.4%KD8D42D5E9432 E5398751062876
Rond 8, som NS mot par 19, Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén
154 N= 620 14.0 70% 169 56.3%104E83E1063EKKn4 DKn2KKn764251082
164D N-2 -300 20.0 100% 189 59.1%DKn8754Kn8D8742 K663Kn10543ED109
Rond 9, som NS mot par 18, Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson
174 S= 420 19.0 95% 208 61.2%Kn1093Kn1086542EKn EKD765DDKn10988
184 V-1 50 17.0 85% 225 62.5%K85Kn1072E83D54 Kn10K65497EK832
Rond 10, som NS mot par 17, Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman
192NT Ö+2 -180 11.0 55% 236 62.1%Kn10962D1075K973 D5Kn8D98542E62
201NT V+2 -150 12.0 60% 248 62.0%8752D64D104Kn97 DKKn73E85310842
Rond 11, som NS mot par 16, Egon Österbrand - Ulla Österbrand
213NT V-2 100 20.0 100% 268 63.8%K42KKn74Kn103275 E106E1063984Kn83
221NT S+2 150 16.0 80% 284 64.5%E32532Kn74Kn873 854ED874ED2E10
Rond 12, som ÖV mot par 15, Birgitta Olsson - Inger Engelbaek
232 V+1 140 18.0 90% 302 65.7%E5K76Kn9742K107 KD1076DKn958D94
244 Ö= 420 20.0 100% 322 67.1%KDKn767565Kn1043 985Kn10Kn7EKD875