Kommande tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
Rapporterade tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK Albrekts
»
Fredagsbridgen 2019-05-24
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK Albrekts
Fredagsbridgen 2019-05-24
Bricka 13
BK Albrekts, Sverige 2019.05.24
Nord giv
alla i zon
ED6
874
K109
KD94
K974
65
Dkn75
Ekn10
kn82
EK9
643
6532
1053
Dkn1032
E82
87
Optimalt kontrakt: 3
N= 140
NT
N
7
7
9
6
8
S
7
7
9
6
8
Ö
6
6
3
6
5
V
6
6
4
6
5
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Pia Larsson - Sonia Bånghäll
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson
1NT N+3
2
180
18.0/2.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman
1NT N+3
E
180
18.0/2.0
Lasse Sundin - Anita Riccius
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg
1NT N+3
6
180
18.0/2.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson
Egon Österbrand - Ulla Österbrand
3
S+1
6
170
14.0/6.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek
1NT N+2
2
150
10.0/10.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson
Jan-Ã…ke Ericsson - Carl-Olof Jagebro
1NT N+2
6
150
10.0/10.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson
Margareta Nilsson - Maj Holmberg
1NT N+2
E
150
10.0/10.0
Hasse Roman - Ylva Roman
Berit Böös - Kia Leckne
1NT N+1
6
120
5.0/15.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson
Stanni Dahlberg - Inger Hedström
1NT N+1
E
120
5.0/15.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
2
S=
7
110
2.0/18.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén
1NT N=
Kn
90
0.0/20.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson
-
7.9/-