Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Kvissleby BK » Partävling fredag 2019-05-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2019-05-10

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Thure Åström - Lena Åström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som ÖV mot par 10, Evy Wåglöf - Axel Berglund
13 S= -110 5.0 63% 5 63.0%
23 V+1 130 2.0 25% 7 44.0%
33NT S+1 -430 4.0 50% 11 46.0%
Rond 2, som ÖV mot par 3, Johan Arborelius - Erik Sundqvist
42 N+1 -140 2.0 25% 13 40.8%
54 S= -620 4.0 50% 17 42.6%
63 Ö+1 170 1.0 13% 18 37.7%
Rond 3, som ÖV mot par 7, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
73NT S+2 -660 4.0 50% 22 39.4%
84 N-2 100 8.0 100% 30 47.0%
94 N-1 50 4.0 50% 34 47.3%
Rond 4, som NS mot par 6, Anders Haraldh - Jeanette Bliderud
103 N-1 -100 0.0 0% 34 42.6%
112 N= 110 8.0 100% 42 47.8%
125 Ö-3 150 0.0 0% 42 43.8%
Rond 5, som NS mot par 11, Erling Lidin - Gudrun Jansson
131NT Ö+2 -150 3.0 38% 45 43.4%
144 S= 130 4.0 50% 49 43.9%
156 V-1 50 8.0 100% 57 47.6%
Rond 6, som NS mot par 5, Barbro Sjö - Kerstin Pettersson
163NT S-3 -150 0.0 0% 57 44.6%
171 Ö-1 50 1.0 13% 58 42.8%
185 Ö-2 100 1.0 13% 59 41.1%
Rond 7, som ÖV mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
192 N+2 -170 2.0 25% 61 40.3%
206 N= -1430 1.0 13% 62 38.9%
212 S= -110 4.0 50% 66 39.4%
Rond 8, som NS mot par 4, Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg
222NT S-1 -50 1.0 13% 67 38.2%
236 V-2 200 7.0 88% 74 40.4%
242 N-1 -50 1.0 13% 75 39.2%
Rond 9, Frirond
25  - 3.5 43% 78.5 39.4%
26  - 3.5 43% 82 39.5%
27  - 3.5 43% 85.5 39.7%
Rond 10, som ÖV mot par 2, Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren
284 N= -620 4.0 50% 89.5 40.0%
294 V-2 -200 3.0 38% 92.5 40.0%
304 S-3 150 7.0 88% 99.5 41.6%
Rond 11, som NS mot par 8, Margareta Bergström - Ove Bergström
314 V-1 50 7.0 88% 106.5 43.1%
322 V-1 100 8.0 100% 114.5 44.8%
331 N+1 90 0.0 0% 114.5 43.5%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S= E 420 8.0/0.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N+1 2 170 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erling Lidin - Gudrun Jansson 2 N+1 2 110 3.0/5.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Thure Åström - Lena Åström 3 S= Kn 110 3.0/5.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-2 E -100 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.0

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V-1 Kn 50 8.0/0.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Thure Åström - Lena Åström 3 V+1 E -130 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 2 V+1 4 -140 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erling Lidin - Gudrun Jansson 2 V+2 E -170 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V= E -400 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.0

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT S+2 9 460 7.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N+2 5 460 7.0/1.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Thure Åström - Lena Åström 3NT S+1 9 430 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erling Lidin - Gudrun Jansson 3NT S= D 400 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6NT S-1 D -50 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/4.0

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Gudrun Jansson Evy Wåglöf - Axel Berglund 3 N+1 Kn 170 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Thure Åström - Lena Åström 2 N+1 7 140 6.0/2.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT V-1 7 100 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1 V= 7 -70 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N-1 Kn -100 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 4 630 7.0/1.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Evy Wåglöf - Axel Berglund 3NT N+1 Kn 630 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Thure Åström - Lena Åström 4 S= E 620 4.0/4.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N= Kn 600 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3NT N= 4 600 1.0/7.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Thure Åström - Lena Åström 3 Ö+1 9 -170 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 Ö+2 9 -170 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö= 9 -620 4.0/4.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+1 6 -630 2.0/6.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Evy Wåglöf - Axel Berglund 4 Ö+1 9 -650 0.0/8.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Gudrun Jansson 3NT N+2 5 660 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Evy Wåglöf - Axel Berglund 3NT N+2 4 660 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N+2 4 660 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Thure Åström - Lena Åström 3NT S+2 Kn 660 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT N+2 4 660 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.5

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT S+1 5 430 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Evy Wåglöf - Axel Berglund 3 S+1 E 170 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Gudrun Jansson 4 N-1 7 -50 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S-1 8 -50 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Thure Åström - Lena Åström 4 N-2 8 -100 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.5

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Evy Wåglöf - Axel Berglund 4 N= 9 420 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Gudrun Jansson 3NT N= 6 400 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Thure Åström - Lena Åström 4 N-1 Kn -50 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N-2 2 -100 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT N-3 6 -150 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.5

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 S+1 4 140 6.0/2.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Gudrun Jansson 3 S= 10 140 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 10 140 6.0/2.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Axel Berglund 2 S= 3 110 2.0/6.0
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N-1 4 -100 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N= 10 110 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N-1 10 -50 6.0/2.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT N-2 10 -100 4.0/4.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Gudrun Jansson 3NT N-3 10 -150 2.0/6.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Axel Berglund 2NT N-4 10 -200 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 5 N+1 D 680 5.0/3.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Gudrun Jansson 4 N+2 K 680 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N+2 K 680 5.0/3.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Evy Wåglöf - Axel Berglund 4 N+2 Kn 680 5.0/3.0
Thure Åström - Lena Åström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 5 Ö-3 Kn 150 0.0/8.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg     - -/3.6

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö-1 7 100 8.0/0.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT Ö+1 2 -120 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT Ö+2 7 -150 3.0/5.0
Thure Åström - Lena Åström Erling Lidin - Gudrun Jansson 1NT Ö+2 8 -150 3.0/5.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT Ö+3 7 -180 0.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.2

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S+1 10 150 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S= 4 130 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S+1 4 130 4.0/4.0
Thure Åström - Lena Åström Erling Lidin - Gudrun Jansson 4 S= 10 130 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S-2 10 -100 0.0/8.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.2

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thure Åström - Lena Åström Erling Lidin - Gudrun Jansson 6 V-1 K 50 8.0/0.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 V= K -420 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V+1 Kn -450 2.0/6.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V+1 Kn -450 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V+1 6 -450 2.0/6.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson     - -/4.2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Gudrun Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT N+1 8 430 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT S+4 4 210 6.0/2.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+2 4 130 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Erik Eriksson - Lasse Jansson 5 S-2 9 -100 2.0/6.0
Thure Åström - Lena Åström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT S-3 10 -150 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.3

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT S+1 9 150 8.0/0.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT S= 9 120 5.0/3.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 1NT S+1 7 120 5.0/3.0
Thure Åström - Lena Åström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1 Ö-1 7 50 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö-1 3 50 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.3

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Gudrun Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S+2 10 680 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S+1 3 650 6.0/2.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N+1 K 170 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5D Ö-1 E 100 1.0/7.0
Thure Åström - Lena Åström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 5 Ö-2 E 100 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/5.3

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 5 V-3 9 300 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Thure Åström - Lena Åström 2 N+2 7 170 6.0/2.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 N= 3 140 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 E 100 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N-1 9 -50 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.4

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Thure Åström - Lena Åström 6 N= 8 1430 7.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 6 N= E 1430 7.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6 N= 7 1370 4.0/4.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S+2 2 680 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S+2 9 150 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.4

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 6 140 8.0/0.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT S= 2 120 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Thure Åström - Lena Åström 2 S= D 110 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1 S= 6 80 2.0/6.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 S-1 2 -100 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.4

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT S+3 Kn 180 7.0/1.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S+3 6 180 7.0/1.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1 N= 6 80 4.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Evy Wåglöf - Axel Berglund 3NT S-1 7 -50 1.0/7.0
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2NT S-1 3 -50 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/3.9

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Evy Wåglöf - Axel Berglund 3NT Ö-2 3 200 7.0/1.0
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 6 V-2 8 200 7.0/1.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT Ö-1 4 100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT Ö+2 4 -180 1.0/7.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2NT Ö+2 3 -180 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/3.9

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 Ö-3 6 150 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Evy Wåglöf - Axel Berglund 2 N+1 D 140 6.0/2.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N= 2 110 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N-1 E -50 1.0/7.0
Thure Åström - Lena Åström Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 2 N-1 E -50 1.0/7.0
Margareta Bergström - Ove Bergström     - -/3.9

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Evy Wåglöf - Axel Berglund Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 V= 3 -110 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 1NT V+1 3 -120 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V= Kn -620 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Gudrun Jansson 3NT Ö+3 2 -690 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+3 3 -690 1.0/7.0
Thure Åström - Lena Åström     - -/3.5

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 3 S= E 140 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Gudrun Jansson 3 S= E 140 6.0/2.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 S+1 E 140 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 5 V-1 E 100 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S-1 E -100 0.0/8.0
Thure Åström - Lena Åström     - -/3.5

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Gudrun Jansson 4 S+1 10 450 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg 4 S= E 420 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 N-1 5 -50 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S-1 D -50 2.0/6.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 S-1 D -50 2.0/6.0
Thure Åström - Lena Åström     - -/3.5

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Thure Åström - Lena Åström 4 N= 7 620 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 S= 10 620 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N= 7 620 4.0/4.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N= 7 620 4.0/4.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N= 2 620 4.0/4.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund     - -/3.3

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4D S+1 K 990 8.0/0.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Thure Åström - Lena Åström 4 V-2 7 200 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 S+2 K 200 5.0/3.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-1 4 100 2.0/6.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   0.0/8.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund     - -/3.3

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2NT S-1 2 -50 7.0/1.0
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT S-1 2 -50 7.0/1.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT S-2 K -100 4.0/4.0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Thure Åström - Lena Åström 4 S-3 K -150 1.0/7.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S-3 K -150 1.0/7.0
Evy Wåglöf - Axel Berglund     - -/3.3

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V-1 E 50 7.0/1.0
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V-1 7 50 7.0/1.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= K -420 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Evy Wåglöf - Axel Berglund 4 V= E -420 2.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V= E -420 2.0/6.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson     - -/4.2

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 2 V-1 K 100 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N-1 K -50 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Evy Wåglöf - Axel Berglund 3 S-1 E -50 5.0/3.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1 V+3 E -170 2.0/6.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4D S-2 E -300 0.0/8.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson     - -/4.2

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+1 K 450 7.0/1.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Evy Wåglöf - Axel Berglund 4 S+1 E 450 7.0/1.0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT N= Kn 400 4.0/4.0
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S+1 8 170 2.0/6.0
Thure Åström - Lena Åström Margareta Bergström - Ove Bergström 1 N+1 4 90 0.0/8.0
Erling Lidin - Gudrun Jansson     - -/4.2