Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-04-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-04-10

Partävling, 6 bord, 11 par. Antal brickor: 33. Medel: 132.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Erling Lidin - Olle Eriksson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som ÖV mot par 4, Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf
12NT Ö+2 180 8.0 100% 8 100.0%
22NT S= -120 5.0 63% 13 81.5%
32 V= 110 7.0 88% 20 83.7%
Rond 2, som NS mot par 10, Astrid Ericson - Siv Röding
44 Ö-1 100 6.0 75% 26 81.5%
54 S= 620 6.0 75% 32 80.2%
63D V= -730 0.0 0% 32 66.8%
Rond 3, som ÖV mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
72 N-1 100 6.0 75% 38 68.0%
84 Ö= 420 8.0 100% 46 72.0%
91NT V+1 120 2.0 25% 48 66.8%
Rond 4, som ÖV mot par 5, Åsa Wallner - Leif Jansson
102NT S-1 100 8.0 100% 56 70.1%
113 V-2 -100 8.0 100% 64 72.8%
122 V+1 110 8.0 100% 72 75.1%
Rond 5, som ÖV mot par 9, Bernt Pettersson - Sören Sörlén
134 N+1 -650 2.0 25% 74 71.2%
141NT N= -90 6.0 75% 80 71.5%
153 V= 140 5.0 63% 85 70.9%
Rond 6, som NS mot par 8, Lennart Norling - Christer Svanström
165 N= 450 0.0 0% 85 66.5%
174 S+1 450 4.0 50% 89 65.5%
184D V-2 300 8.0 100% 97 67.4%
Rond 7, som NS mot par 2, Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren
193 Ö-1 100 5.0 63% 102 67.2%
201NT N+3 180 4.0 50% 106 66.3%
212 Ö+1 -140 4.0 50% 110 65.6%
Rond 8, som NS mot par 7, Anders Haraldh - Jeanette Bliderud
223 V-1 100 3.0 38% 113 64.3%
233NT Ö= -600 8.0 100% 121 65.9%
243NT Ö= -400 0.0 0% 121 63.1%
Rond 9, som ÖV mot par 3, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
254 S+1 -450 4.0 50% 125 62.6%
263NT Ö= 600 4.0 50% 129 62.1%
274 N-1 50 8.0 100% 137 63.5%
Rond 10, som NS mot par 6, Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund
284 S+2 680 8.0 100% 145 64.8%
293 V= -140 3.0 38% 148 63.9%
303NT Ö+1 -430 3.0 38% 151 63.0%
Rond 11, Frirond
31  - 5.0 63% 156 63.0%
32  - 5.0 63% 161 63.0%
33  - 5.0 63% 166 63.0%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT S+2 4 180 8.0/0.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Lennart Norling - Christer Svanström 2NT N-2 9 -100 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N-2 2 -100 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö+2 9 -170 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT Ö+2 9 -180 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Lennart Norling - Christer Svanström 2 Ö-3 E 150 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S+2 3 150 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT S= D 120 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT N+1 D 120 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S-1 K -100 0.0/8.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Lennart Norling - Christer Svanström 2 V-1 K 100 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT N-1 5 -50 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N-1 E -50 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V= E -110 1.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V= 6 -110 1.0/7.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson     - -/3.9

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V-1 5 100 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-1 3 100 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö-1 D 100 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö= 7 -130 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Lennart Norling - Christer Svanström 4 V+2 2 -680 0.0/8.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Lennart Norling - Christer Svanström 4 S= 9 620 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S= E 620 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= E 620 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S+1 10 170 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-1 10 -100 0.0/8.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Lennart Norling - Christer Svanström 4 N-1 8 -50 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 N-1 9 -50 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S-2 E -100 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4D S-3 K -500 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 3D V= E -730 0.0/8.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren     - -/4.2

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 N= 10 110 7.0/1.0
Lennart Norling - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N= 5 110 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V-1 Kn 100 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-1 10 -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 1 Ö+1 5 -110 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö-1 E 50 7.0/1.0
Lennart Norling - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT V-1 7 50 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö= E -140 3.0/5.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö= 3 -420 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Norling - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V-2 Kn 200 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+1 Kn -120 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V= Kn -600 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/4.2

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+1 3 650 6.0/2.0
Lennart Norling - Christer Svanström Astrid Ericson - Siv Röding 4 N+1 8 650 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 S+1 4 650 6.0/2.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 S+4 D 200 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT S-1 4 -100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/2.9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT S+1 5 430 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3D Ö-2 E 300 6.0/2.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S+1 10 170 4.0/4.0
Lennart Norling - Christer Svanström Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= Kn 130 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V-2 2 100 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/2.9

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 S+2 Kn 170 8.0/0.0
Lennart Norling - Christer Svanström Astrid Ericson - Siv Röding 3 S= 5 140 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V-1 2 50 4.0/4.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT V= 5 -90 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V+1 9 -110 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/2.9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+1 2 650 6.0/2.0
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N+1 K 650 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+1 7 650 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 4 N= 10 620 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N+1 2 170 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 S= D 110 8.0/0.0
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V-2 6 100 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö-2 4 100 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT N= K 90 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö-1 E 50 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 1NT S-1 2 -100 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö= K -110 6.0/2.0
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 Ö+1 K -140 3.0/5.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V= Kn -140 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S-3 D -300 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.2

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+2 K 480 5.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 5 N+1 K 480 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+2 K 480 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+2 D 480 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Lennart Norling - Christer Svanström 5 N= K 450 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund     - -/3.6

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+1 E 450 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 4 S+1 K 450 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+1 E 450 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+1 9 450 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Lennart Norling - Christer Svanström 4 S+1 9 450 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund     - -/3.6

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Lennart Norling - Christer Svanström 4D V-2 E 300 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V-2 E 100 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 3 V-2 E 100 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 E 100 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V-1 E 50 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund     - -/3.6

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT N= 6 120 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö-1 K 100 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 3 Ö-1 E 100 5.0/3.0
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N-2 3 -100 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3 Ö+1 9 -170 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.8

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N+1 E 630 8.0/0.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 N+3 7 200 6.0/2.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 1NT N+3 2 180 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT N+2 2 150 2.0/6.0
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N-2 7 -200 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.8

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Norling - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö-1 E 50 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö+1 K -140 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö= E -140 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 Ö+1 E -140 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 Ö+2 E -170 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.8

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö-4 5 400 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V-2 4 200 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-1 4 100 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 V-1 K 100 3.0/5.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S-1 Kn -50 0.0/8.0
Lennart Norling - Christer Svanström     - -/4.2

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö= K -600 8.0/0.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V+1 7 -630 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 K -630 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT Ö+1 Kn -630 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT Ö+2 K -660 0.0/8.0
Lennart Norling - Christer Svanström     - -/4.2

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V-2 6 100 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-1 5 50 6.0/2.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 2NT Ö= 4 -120 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= 7 -140 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö= 9 -400 0.0/8.0
Lennart Norling - Christer Svanström     - -/4.2

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N+2 7 480 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 S+2 7 480 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S+1 7 450 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Lennart Norling - Christer Svanström 4 S= 4 420 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+3 2 230 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.9

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT Ö-1 5 100 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT Ö-1 D 100 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= 5 -600 4.0/4.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Lennart Norling - Christer Svanström 3NT Ö+1 10 -630 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 5 -630 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.9

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 N= 9 420 8.0/0.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT N+2 2 180 6.0/2.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Lennart Norling - Christer Svanström 2 N+1 9 140 3.0/5.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 N+2 2 140 3.0/5.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-1 9 -50 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.9

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 S+2 E 680 8.0/0.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V-1 5 50 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-1 K 50 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V+1 K -110 2.0/6.0
Lennart Norling - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+1 5 -150 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.1

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 2 200 8.0/0.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö+1 2 -140 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V+1 E -140 3.0/5.0
Lennart Norling - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V+1 D -140 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3 V= E -140 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.1

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT V+3 5 -180 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V= 4 -400 6.0/2.0
Lennart Norling - Christer Svanström Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+1 10 -430 3.0/5.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT Ö+1 4 -430 3.0/5.0
Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+2 4 -460 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/3.1

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lennart Norling - Christer Svanström 3NT N= Kn 600 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö+1 9 -130 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2NT Ö+1 5 -150 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 1 Ö+4 5 -200 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 1NT Ö+5 4 -240 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/5.0

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 6 100 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT V-1 D 100 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 1 Ö+1 7 -110 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 2 V+1 8 -140 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lennart Norling - Christer Svanström 3 V= Kn -140 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/5.0

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 5 S= E 400 8.0/0.0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S+1 9 130 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 S= E 130 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Elisabeth Malmgren - Kristin Lundgren 3 V-2 8 100 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Lennart Norling - Christer Svanström 4 Ö-2 3 100 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/5.0