Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2019-04-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2019-04-03

Partävling, 6 bord, 12 par. Antal brickor: 33. Medel: 165.0.

Privatprotokoll för Erik Eriksson - Lasse Jansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som ÖV mot par 12, Per-Anders Sjögren - Lennart Norling
13 Ö-1 -50 8 80% 8 80.0%
22NT Ö-1 -50 0 0% 8 40.0%
33 N= -110 4 40% 12 40.0%
Rond 2, som ÖV mot par 5, Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf
44 Ö-1 -100 5 50% 17 42.5%
54 S= -620 4 40% 21 42.0%
63NT V= 600 9 90% 30 50.0%
Rond 3, som NS mot par 11, Erling Lidin - Olle Eriksson
72 V= -110 3 30% 33 47.1%
82 N-1 -50 5 50% 38 47.5%
93 Ö-1 100 8 80% 46 51.1%
Rond 4, som ÖV mot par 2, Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund
103NT Ö= 600 5 50% 51 51.0%
114 N+1 -450 1 10% 52 47.3%
123NT S-1 100 6 60% 58 48.3%
Rond 5, som ÖV mot par 6, Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman
133 V+2 200 3 30% 61 46.9%
143NT V+2 460 10 100% 71 50.7%
154 V-2 -100 2 20% 73 48.7%
Rond 6, som ÖV mot par 10, Astrid Ericson - Siv Röding
164 S-1 50 10 100% 83 51.9%
172 Ö+1 140 8 80% 91 53.5%
183 Ö-1 -50 6 60% 97 53.9%
Rond 7, som NS mot par 9, Bernt Pettersson - Sören Sörlén
194 Ö+2 -680 1 10% 98 51.6%
201NT Ö+2 -150 0 0% 98 49.0%
214 Ö+1 -450 3 30% 101 48.1%
Rond 8, som NS mot par 3, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
224D V-1 200 10 100% 111 50.5%
234D V-2 500 10 100% 121 52.6%
243 S-2 -100 4 40% 125 52.1%
Rond 9, som NS mot par 8, Anders Haraldh - Jeanette Bliderud
254 Ö-3 300 9 90% 134 53.6%
263NT Ö+1 -630 3 30% 137 52.7%
272 V-2 100 8 80% 145 53.7%
Rond 10, som ÖV mot par 4, Ingemar Johansson - Kristin Lundgren
284D S+1 -990 0 0% 145 51.8%
293NT V= 600 10 100% 155 53.4%
304 S= -420 2 20% 157 52.3%
Rond 11, som NS mot par 7, Åsa Wallner - Leif Jansson
313NT N-1 -100 2 20% 159 51.3%
324 Ö-2 200 10 100% 169 52.8%
333 S+1 170 8 80% 177 53.6%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+2 3 460 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S+4 3 210 8/2
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+1 K 150 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N+2 K 130 4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö-1 9 50 2/8
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N-1 K -50 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Lasse Jansson 2NT Ö-1 4 50 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   6/4
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson Pass   6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson Pass   6/4
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö= 10 -110 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S-2 Kn -200 0/10

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+2 3 130 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 N+1 Kn 110 6/4
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+1 Kn 110 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N= Kn 110 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén Pass   2/8
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V= E -90 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö-3 7 300 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 Ö-2 8 200 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö-1 8 100 5/5
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V-1 7 100 5/5
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 2 Ö= 6 -110 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 Ö= K -140 0/10

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S= 9 620 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S= 9 620 6/4
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S= 9 620 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 S= 9 620 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= 9 620 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT S= 3 600 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 6NT V-4 3 400 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V-1 E 100 8/2
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4D S-2 E -300 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4D S-2 E -300 5/5
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V= E -600 1/9
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V= 10 -600 1/9

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 1NT N+1 7 120 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT S= Kn 90 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT S-1 Kn -100 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V= 5 -110 3/7
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 V= E -110 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V+1 4 -140 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 N= 9 110 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT V-1 2 50 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-1 9 -50 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N-1 9 -50 5/5
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 1NT V= 7 -90 1/9
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT V= 2 -90 1/9

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-2 E 200 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö-1 9 100 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S-2 D -100 6/4
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Astrid Ericson - Siv Röding 2 Ö+1 E -140 2/8
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 Ö+1 Kn -140 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 Ö+1 Kn -140 2/8

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö= Kn -600 5/5
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= Kn -600 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT Ö= 2 -600 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö= 9 -600 5/5
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT Ö= 3 -600 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT Ö= Kn -600 5/5

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+1 Kn 450 9/1
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 4 N+1 Kn 450 9/1
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N= Kn 420 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N= 3 420 3/7
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 N= Kn 420 3/7
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 N= 3 420 3/7

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N= 10 600 9/1
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT S= 6 600 9/1
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Astrid Ericson - Siv Röding 2NT N= 10 120 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT S-1 6 -100 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-2 D -200 1/9
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 N-2 10 -200 1/9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 V+1 E -170 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 V+3 E -200 7/3
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+2 D -200 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V+4 4 -230 4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 V+4 4 -260 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= 7 -620 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 V-1 2 50 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT V+1 5 -150 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT V= 2 -400 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V= 2 -400 5/5
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V= 3 -420 2/8
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V+2 5 -460 0/10

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V-2 7 100 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 4 V-2 E 100 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V-2 E 100 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 V-1 E 50 3/7
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erling Lidin - Olle Eriksson 4 V-1 E 50 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V= E -140 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT S+2 10 460 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+1 3 430 7/3
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S+1 10 430 7/3
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT N+4 2 240 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2NT S+1 10 150 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S-1 9 -50 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-2 2 100 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 E 50 7/3
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö-1 E 50 7/3
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö= E -140 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 Ö+1 9 -140 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö+1 E -140 2/8

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3D Ö-2 10 300 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4D Ö-1 10 100 8/2
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö-1 10 50 4/6
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö-1 10 50 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö-1 8 50 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 Ö= 10 -420 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 Ö-3 Kn 300 10/0
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 Ö+1 Kn -170 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V+3 9 -230 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 V+1 K -650 4/6
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+2 K -680 1/9
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 5 V+1 K -680 1/9

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 Ö-2 Kn 200 9/1
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 2 V-2 E 200 9/1
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 2 V= 7 -90 6/4
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= E -110 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 V+2 E -130 2/8
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT Ö+2 5 -150 0/10

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 6 Ö-1 Kn 50 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö= Kn -420 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 9 -450 3/7
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 Kn -450 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö+1 6 -450 3/7
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 4 Ö+1 Kn -450 3/7

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4D V-1 9 200 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+2 Kn 170 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 S+1 7 130 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 3 S= Kn 110 4/6
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö-1 3 100 2/8
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4D N-1 K -100 0/10

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4D V-2 E 500 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 N+2 7 200 7/3
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 4D Ö-1 6 200 7/3
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= E 140 3/7
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+1 E 140 3/7
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 3 S-1 E -100 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3NT V-4 Kn 200 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Astrid Ericson - Siv Röding 4 V-2 Kn 100 8/2
Erling Lidin - Olle Eriksson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S-1 4 -50 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S-2 E -100 4/6
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S-3 E -150 2/8
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 S-4 E -200 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-3 K 300 9/1
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V-3 K 300 9/1
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V-2 5 200 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö-2 E 200 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 V-2 8 200 4/6
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 3 V-1 5 100 0/10

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 6NT Ö-2 Kn 200 10/0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT Ö-1 4 100 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT Ö= 10 -600 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö+1 Kn -630 3/7
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+1 2 -630 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT Ö+3 2 -690 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT S= 2 120 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 V-2 Kn 100 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Ingemar Johansson - Kristin Lundgren 2NT S-1 6 -50 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT S-1 6 -50 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT S-1 2 -50 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-4 2 -200 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4D S+1 E 990 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+2 E 680 8/2
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 N+1 8 650 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 4 S+1 E 650 5/5
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5D V-1 4 100 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V= Kn -420 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V-2 8 200 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 8 200 8/2
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT V-2 8 200 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT V-1 8 100 4/6
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 2 Ö+2 K -130 2/8
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V= 8 -600 0/10

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S+1 E 450 10/0
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S= K 420 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S+4 Kn 210 6/4
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 K 170 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 N= Kn 90 2/8
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 S-1 K -50 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT S+1 5 630 9/1
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S+1 Kn 630 9/1
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3NT S= 10 600 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 2NT N= 3 120 4/6
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N-1 3 -100 2/8
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-2 Kn -200 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-2 8 200 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö= 8 -110 8/2
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö= 8 -130 5/5
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 3 Ö+1 8 -130 5/5
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-3 E -150 2/8
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V= 5 -600 0/10

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S= 5 420 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+1 5 170 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 5 140 5/5
Ingemar Johansson - Kristin Lundgren Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 S= 5 140 5/5
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Anders Åhslund 2 S-1 5 -50 1/9
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S-1 5 -50 1/9