Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-01-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-01-17

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Jan Söderberg - Göran Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 26, Inga-Lisa Svanstedt - Egon Bohman
14D Ö= -590 0 0% 0 0.0%K10KD5Kn1073K1087 5109632E954EKn5
22 Ö= -110 5 23% 5 11.5%D4D58632ED1083 EK9Kn962Kn105Kn96
Rond 2, som ÖV mot par 25, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
31NT S+1 -120 0 0% 5 7.7%1085E103K9K9865 ED2DKn86Kn842104
46 N= -1430 3 14% 8 9.2%5D76210982Kn742 D10741043K631093
Rond 3, som NS mot par 24, Ingalill Eriksson - Ulf Henriksson
54 V+2 -480 4 18% 12 11.0%D93K1052K97654 KKn108610876E832
64 V+1 -650 14 64% 26 19.8%D4EKn542964865 6521097107E10943
Rond 4, som ÖV mot par 23, Anneli Sagersten - Björn Backlund
74 V+2 680 10 45% 36 23.4%K96K95K108K543 EDKn84E10EDE1076
83D Ö-1 -100 17 77% 53 30.1%E1098732KnEK7103 K5532108439876
Rond 5, som NS mot par 22, Margareta Sandberg - Per Sandberg
92 N-1 -50 5 23% 58 29.3%8621086KDKn43103 EDKn5ED77652K4
104 S= 620 3 14% 61 27.8%E4Kn874E10Kn10974 K5EK96592EK62
Rond 6, som NS mot par 20, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
132 N= 110 21 95% 82 33.9%E1085Kn8543KED2 DKn7D72107410974
142 S+2 170 17 77% 99 37.5%E92D95EK106283 KDKn1085E7875109
Rond 7, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
152NT S+2 180 2 9% 101 35.3%E10EKn54EKn952E5 K986K7D104D876
162 V-4 400 22 100% 123 39.9%K105443Kn875423 97EKn1072EEKKn94
Rond 8, som ÖV mot par 18, Lilian Mårtensson - Margareta Risell
173D N-2 300 21 95% 144 43.6%5854D96Kn98754 K76EK6EKKn32102
182 Ö-1 -50 16 73% 160 45.4%K7654K32Kn2EKn10 984K1098764983
Rond 9, som ÖV mot par 17, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
192NT V-1 -100 9 41% 169 45.2%D1097E76K973D10 E43D94E65K842
204 Ö+2 680 20 91% 189 47.7%EKDKn62DD983E7 975104K1076KD84
Rond 10, som NS mot par 16, Rolf Nyberg - Torsten Stier
214 Ö= -420 19 86% 208 49.7%987D98763Kn732 6EKKn103D1052K98
224 S+2 480 21 95% 229 52.0%KD7Kn54310541096 EED10872KKKn853
Rond 11, som NS mot par 15, Agneta Danielsson - Ylva Papp
234 Ö-1 100 20 91% 249 53.9%K86532108542E5 Kn10D8732K10K763
241NT V= -90 11 50% 260 53.7%K95473K6510873 E76Kn542ED84D6
Rond 12, som NS mot par 14, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
254 S+3 510 10 45% 270 53.3%D5KnEK9753EKn103 EKKn732ED86D22
264 S+1 650 16 73% 286 54.1%D734K432Kn10974 EK10965Kn2EKn87D