Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Eva Blomberg mot Jan Larsson och Leif Hansson | ||||||||
1 | 2 S-1 | 50 | 10 | 71% | 10 | 71.0% | 2D76Kn952E8762 | KKn64Kn1053E64K3 |
2 | 3D Ö-2 | -300 | 2 | 14% | 12 | 42.5% | 10EK10652868654 | E854Kn83D103D92 |
3 | 4 N+2 | -480 | 1 | 7% | 13 | 30.7% | E541098742KD53 | 92EK631064Kn964 |
Rond 2, som Syd med Peter Carlsson mot Gijsbert Van Liemt och Ulla-Britt Olsson | ||||||||
4 | 4 Ö+1 | -650 | 10 | 71% | 23 | 40.8% | 1094629643K1096 | 8653K4KKn75753 |
5 | 4 S= | 130 | 11 | 79% | 34 | 48.4% | Kn85Kn73KKnD8654 | 763E105ED873EK |
6 | 3D V-2 | 500 | 14 | 100% | 48 | 57.0% | KD932E95329109 | EKn10D6KD83KKn73 |
Rond 3, som Syd med Anders Matspers mot Mats Forsmark och Leif Hansson | ||||||||
7 | 3NT V+1 | -630 | 8 | 57% | 56 | 57.0% | D5Kn962K632K96 | Kn74321043107Kn52 |
8 | 6 Ö= | -980 | 6 | 43% | 62 | 55.2% | KKn976K652Kn874 | 43210432Kn74362 |
9 | 3 N-1 | -50 | 7 | 50% | 69 | 54.7% | E95325431032E4 | D1076DKn9KDKn852 |
Rond 4, som Väst med Lars-Erik Rudström mot Per Clarin och Gijsbert Van Liemt | ||||||||
10 | 1NT N+2 | -150 | 0 | 0% | 69 | 49.2% | 1063Kn102E852KD9 | K7D964KKn931053 |
11 | 3 S+1 | -130 | 7 | 50% | 76 | 49.3% | Kn843E1091062D107 | D10874KDKn874K5 |
12 | 1NT V= | 90 | 6 | 43% | 82 | 48.8% | 1075D104EDKn63KKn | KKn8EK987104842 |
Rond 5, som Väst med Magnus Arve mot Dan Martinson och Mats Forsmark | ||||||||
13 | 2 N-2 | 200 | 9 | 64% | 91 | 49.9% | 109872K432ED87 | KE6K10942KKn732 |
14 | 4 Ö= | 420 | 5 | 36% | 96 | 48.9% | EKKn3K1084D9K82 | 1064EKn65K765E4 |
15 | 4 S-2 | 200 | 8 | 57% | 104 | 49.5% | K65K10976E6522 | EKn987K10984963 |
Rond 6, som Nord med Stefan Olausson mot Per Clarin och Eva Wiklander | ||||||||
16 | 5 S-1 | -50 | 11 | 79% | 115 | 51.3% | KKn85E5E106DKn63 | D98KKn873K9542 |
17 | 1NT S-3 | -150 | 9 | 64% | 124 | 52.1% | 742108610987985 | E103ED543E65K3 |
18 | 2NT N-1 | -100 | 8 | 57% | 132 | 52.3% | Kn962KD985EK75 | K5442Kn96410963 |
Rond 7, som Öst med Jan Larsson mot Dan Martinson och Paul Iwarson | ||||||||
19 | 4 Ö= | 620 | 5 | 36% | 137 | 51.5% | KD85321096K672 | 976E5ED1074E64 |
20 | 3NT Ö= | 600 | 10 | 71% | 147 | 52.5% | K864EKD97E1098 | 932632E52KD53 |
21 | 5 Ö= | 400 | 4 | 29% | 151 | 51.3% | EKn72ED72K9738 | K5KKn1082ED10972 |
Rond 8, som Nord med Ulla-Britt Olsson mot Eva Wiklander och Eva Blomberg | ||||||||
22 | 2NT Ö+2 | -180 | 8 | 57% | 159 | 51.6% | 753Kn104D976875 | E108D76E1053DKn6 |
23 | 3NT V+1 | -630 | 10 | 71% | 169 | 52.4% | K626542Kn431076 | D87D1087D75D85 |
24 | 4 N= | 420 | 4 | 29% | 173 | 51.5% | K1085E10974EDKn6 | EKn9Kn863Kn932K8 |
Rond 9, som Väst med Leif Hansson mot Peter Carlsson och Paul Iwarson | ||||||||
25 | 3NT N-1 | 50 | 12 | 86% | 185 | 52.8% | EK941093EKn10283 | D652D72754975 |
26 | 4 S+2 | -170 | 7 | 50% | 192 | 52.7% | Kn865Kn108265Kn73 | D94EKD93Kn9954 |
27 | 3 S= | -140 | 2 | 14% | 194 | 51.3% | D4ED9DKn1053875 | E3Kn107543K762K |
Rond 10, som Öst med Gijsbert Van Liemt mot Eva Blomberg och Anders Matspers | ||||||||
28 | 4 S= | -620 | 7 | 50% | 201 | 51.2% | 9597Kn108765E65 | EKn104106KD109843 |
29 | 3NT V-2 | -200 | 6 | 43% | 207 | 51.0% | KDKnKn6E8532974 | E1073E95D10KD85 |
30 | 1NT N+1 | -120 | 0 | 0% | 207 | 49.3% | K79852K1087K87 | Kn986E6492EKn106 |
Rond 11, som Öst med Mats Forsmark mot Peter Carlsson och Lars-Erik Rudström | ||||||||
31 | 2D V-3 | -500 | 2 | 14% | 209 | 48.1% | K756EK8762Kn43 | D1092DKn974D986 |
32 | 4 N+2 | -480 | 6 | 43% | 215 | 48.0% | KD762D4D7EKKn5 | Kn1063965498732 |
33 | 4NT N+2 | -490 | 8 | 57% | 223 | 48.2% | 97642DKn10965D2 | KKn3754K84Kn1084 |
Rond 12, som Väst med Per Clarin mot Magnus Arve och Anders Matspers | ||||||||
34 | 3NT S-3 | 300 | 14 | 100% | 237 | 49.8% | K1063E98DKn1062Kn | 984K10375K10873 |
35 | 4 V= | 620 | 13 | 93% | 250 | 51.0% | Kn754EKKn1097DKn3 | E83862ED410986 |
36 | 2 V+1 | 140 | 7 | 50% | 257 | 51.0% | KD4EKKn2DKn7686 | 87632932ED953 |
Rond 13, som Syd med Dan Martinson mot Stefan Olausson och Lars-Erik Rudström | ||||||||
37 | 4 N+2 | 680 | 9 | 64% | 266 | 51.3% | ED1032ED6108DKn5 | Kn84KKn1074EKnE64 |
38 | 2 V+3 | -200 | 10 | 71% | 276 | 51.8% | 4D975E864DKn97 | D5832K32E8542 |
39 | 4 Ö= | -620 | 7 | 50% | 283 | 51.8% | D96K103210310765 | 82D54EK876494 |
Rond 14, som Nord med Eva Wiklander mot Magnus Arve och Jan Larsson | ||||||||
40 | 5D Ö-3 | 500 | 9 | 64% | 292 | 52.1% | Kn10865425K9K106 | D3KKn6ED84EKn87 |
41 | 3 Ö= | -140 | 2 | 14% | 294 | 51.2% | K842EKKn9765105 | D92D94310DKn643 |
42 | 2 Ö= | -90 | 5 | 36% | 299 | 50.8% | E874E6443ED53 | Kn1092Kn95D87KKn2 |
Rond 15, som Syd med Paul Iwarson mot Ulla-Britt Olsson och Stefan Olausson | ||||||||
43 | 2 S+2 | 170 | 3 | 21% | 302 | 50.1% | EKKn102EK1097587 | 648543K93D942 |
44 | 4 V+1 | -450 | 7 | 50% | 309 | 50.1% | Kn10542672E9653 | D7Kn1087D10953Kn8 |
45 | 5 V+1 | -620 | 3 | 21% | 312 | 49.5% | KDKn6843E2Kn987 | 87DKn1097Kn10D1063 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lars-Erik Rudström - Magnus Arve | Ulla-Britt Olsson - Eva Wiklander | 2 S= | Kn | 110 | 12/2 |
Jesper Rundin - Bengt Wärn | Franciska Levy - Stefan Andersson | 2 S= | 3 | 110 | 12/2 |
Niklas Hanson - Tor Simensen | Solveig Willenhag - Peter Ölund | 2 S= | Kn | 110 | 12/2 |
Anders Matspers - Gijsbert Van Liemt | Stefan Olausson - Mats Forsmark | 3 S-1 | 3 | -50 | 4/10 |
Jan Larsson - Leif Hansson | Carl Asklöf - Eva Blomberg | 2 S-1 | K | -50 | 4/10 |
Dan Martinson - Peter Carlsson | Paul Iwarson - Per Clarin | 2 S-1 | Kn | -50 | 4/10 |
Peter Flodqvist - Arne Jansson | Bengt Lauthers - Berndt Linder | 3 S-1 | K | -50 | 4/10 |
Per Söderberg - Tora Philip | Jan-Olof Hegethorn - Gudrun Dahlberg | 2 S-1 | 4 | -50 | 4/10 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Lars-Erik Rudström - Magnus Arve | Ulla-Britt Olsson - Eva Wiklander | 4 S= | 3 | 620 | 14/0 |
Jan Larsson - Leif Hansson | Carl Asklöf - Eva Blomberg | 3D Ö-2 | Kn | 300 | 12/2 |
Peter Flodqvist - Arne Jansson | Bengt Lauthers - Berndt Linder | 2 N+3 | 6 | 200 | 10/4 |
Per Söderberg - Tora Philip | Jan-Olof Hegethorn - Gudrun Dahlberg | 3 S= | 3 | 140 | 8/6 |
Anders Matspers - Gijsbert Van Liemt | Stefan Olausson - Mats Forsmark | 4 S-1 | 3 | -100 | 4/10 |
Dan Martinson - Peter Carlsson | Paul Iwarson - Per Clarin | 4 S-1 | 3 | -100 | 4/10 |
Jesper Rundin - Bengt Wärn | Franciska Levy - Stefan Andersson | 3 S-1 | 3 | -100 | 4/10 |
Niklas Hanson - Tor Simensen | Solveig Willenhag - Peter Ölund | 4 S-2 | Kn | -200 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Jan Larsson - Leif Hansson | Carl Asklöf - Eva Blomberg | 4 N+2 | 3 | 480 | 13/1 |
Dan Martinson - Peter Carlsson | Paul Iwarson - Per Clarin | 4 N+2 | 2 | 480 | 13/1 |
Lars-Erik Rudström - Magnus Arve | Ulla-Britt Olsson - Eva Wiklander | 4 N+1 | K | 450 | 10/4 |
Jesper Rundin - Bengt Wärn | Franciska Levy - Stefan Andersson | 2 N+4 | 3 | 230 | 8/6 |
Niklas Hanson - Tor Simensen | Solveig Willenhag - Peter Ölund | 3 N+1 | 10 | 170 | 5/9 |
Peter Flodqvist - Arne Jansson | Bengt Lauthers - Berndt Linder | 2 N+2 | 5 | 170 | 5/9 |
Anders Matspers - Gijsbert Van Liemt | Stefan Olausson - Mats Forsmark | 2 N+1 | 10 | 140 | 2/12 |
Per Söderberg - Tora Philip | Jan-Olof Hegethorn - Gudrun Dahlberg | 3 S+1 | E | 130 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Dan Martinson - Eva Blomberg | Anders Matspers - Eva Wiklander | 3 Ö+2 | 6 | -200 | 14/0 |
Peter Carlsson - Carl Asklöf | Gijsbert Van Liemt - Ulla-Britt Olsson | 4 Ö+1 | 2 | -650 | 10/4 |
Per Clarin - Jan Larsson | Mats Forsmark - Lars-Erik Rudström | 4 Ö+1 | 10 | -650 | 10/4 |
Jan-Olof Hegethorn - Arne Jansson | Solveig Willenhag - Bengt Wärn | 4 Ö+1 | 4 | -650 | 10/4 |
Paul Iwarson - Leif Hansson | Stefan Olausson - Magnus Arve | 3NT V+2 | 5 | -660 | 3/11 |
Tora Philip - Bengt Lauthers | Tor Simensen - Franciska Levy | 3NT Ö+2 | 10 | -660 | 3/11 |
Gudrun Dahlberg - Peter Flodqvist | Peter Ölund - Jesper Rundin | 3NT Ö+2 | 6 | -660 | 3/11 |
Per Söderberg - Berndt Linder | Niklas Hanson - Stefan Andersson | 3NT Ö+2 | 9 | -660 | 3/11 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Dan Martinson - Eva Blomberg | Anders Matspers - Eva Wiklander | 3NT N+2 | 2 | 660 | 14/0 |
Peter Carlsson - Carl Asklöf | Gijsbert Van Liemt - Ulla-Britt Olsson | 4 S= | E | 130 | 11/3 |
Per Söderberg - Berndt Linder | Niklas Hanson - Stefan Andersson | 3 N+1 | K | 130 | 11/3 |
Paul Iwarson - Leif Hansson | Stefan Olausson - Magnus Arve | 1NT N+1 | 2 | 120 | 7/7 |
Per Clarin - Jan Larsson | Mats Forsmark - Lars-Erik Rudström | 1NT N+1 | 2 | 120 | 7/7 |
Gudrun Dahlberg - Peter Flodqvist | Peter Ölund - Jesper Rundin | 2 Ö-2 | K | 100 | 4/10 |
Tora Philip - Bengt Lauthers | Tor Simensen - Franciska Levy | 3NT N-1 | 2 | -100 | 1/13 |
Jan-Olof Hegethorn - Arne Jansson | Solveig Willenhag - Bengt Wärn | 3NT N-1 | 4 | -100 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Carlsson - Carl Asklöf | Gijsbert Van Liemt - Ulla-Britt Olsson | 3D V-2 | E | 500 | 14/0 |
Dan Martinson - Eva Blomberg | Anders Matspers - Eva Wiklander | 4 S+1 | E | 450 | 12/2 |
Gudrun Dahlberg - Peter Flodqvist | Peter Ölund - Jesper Rundin | 4 S= | 6 | 420 | 10/4 |
Tora Philip - Bengt Lauthers | Tor Simensen - Franciska Levy | 3 S+2 | E | 200 | 7/7 |
Jan-Olof Hegethorn - Arne Jansson | Solveig Willenhag - Bengt Wärn | 3 V-2 | 3 | 200 | 7/7 |
Per Clarin - Jan Larsson | Mats Forsmark - Lars-Erik Rudström | 3NT N-1 | 5 | -50 | 4/10 |
Paul Iwarson - Leif Hansson | Stefan Olausson - Magnus Arve | 4 S-2 | 6 | -100 | 1/13 |
Per Söderberg - Berndt Linder | Niklas Hanson - Stefan Andersson | 4 S-2 | 6 | -100 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Eva Wiklander - Peter Carlsson | Lars-Erik Rudström - Paul Iwarson | 3NT Ö= | 2 | -600 | 13/1 |
Niklas Hanson - Bengt Lauthers | Peter Ölund - Arne Jansson | 3NT Ö= | 6 | -600 | 13/1 |
Anders Matspers - Carl Asklöf | Mats Forsmark - Leif Hansson | 3NT V+1 | 2 | -630 | 8/6 |
Berndt Linder - Tor Simensen | Peter Flodqvist - Solveig Willenhag | 3NT Ö+1 | 6 | -630 | 8/6 |
Stefan Andersson - Tora Philip | Jesper Rundin - Jan-Olof Hegethorn | 3NT Ö+1 | 6 | -630 | 8/6 |
Eva Blomberg - Gijsbert Van Liemt | Jan Larsson - Stefan Olausson | 3NT V+2 | 2 | -660 | 3/11 |
Dan Martinson - Ulla-Britt Olsson | Per Clarin - Magnus Arve | 3NT Ö+2 | 3 | -660 | 3/11 |
Per Söderberg - Franciska Levy | Gudrun Dahlberg - Bengt Wärn | 3NT V+3 | 10 | -690 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Eva Wiklander - Peter Carlsson | Lars-Erik Rudström - Paul Iwarson | 6 Ö-2 | 5 | 100 | 14/0 |
Eva Blomberg - Gijsbert Van Liemt | Jan Larsson - Stefan Olausson | 4 Ö+1 | 2 | -450 | 12/2 |
Per Söderberg - Franciska Levy | Gudrun Dahlberg - Bengt Wärn | 3NT Ö+3 | 8 | -490 | 10/4 |
Anders Matspers - Carl Asklöf | Mats Forsmark - Leif Hansson | 6 Ö= | 5 | -980 | 6/8 |
Niklas Hanson - Bengt Lauthers | Peter Ölund - Arne Jansson | 6 Ö= | 6 | -980 | 6/8 |
Stefan Andersson - Tora Philip | Jesper Rundin - Jan-Olof Hegethorn | 6 Ö= | 5 | -980 | 6/8 |
Dan Martinson - Ulla-Britt Olsson | Per Clarin - Magnus Arve | 6NT Ö= | 9 | -990 | 2/12 |
Berndt Linder - Tor Simensen | Peter Flodqvist - Solveig Willenhag | 6NT Ö+1 | 9 | -1020 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Niklas Hanson - Bengt Lauthers | Peter Ölund - Arne Jansson | 4 V-2 | K | 200 | 14/0 |
Per Söderberg - Franciska Levy | Gudrun Dahlberg - Bengt Wärn | 4 V-1 | K | 100 | 12/2 |
Berndt Linder - Tor Simensen | Peter Flodqvist - Solveig Willenhag | 2 N= | 6 | 90 | 10/4 |
Anders Matspers - Carl Asklöf | Mats Forsmark - Leif Hansson | 3 N-1 | E | -50 | 7/7 |
Dan Martinson - Ulla-Britt Olsson | Per Clarin - Magnus Arve | 3 N-1 | E | -50 | 7/7 |
Eva Wiklander - Peter Carlsson | Lars-Erik Rudström - Paul Iwarson | 4 N-2 | E | -100 | 4/10 |
Eva Blomberg - Gijsbert Van Liemt | Jan Larsson - Stefan Olausson | 3 V= | K | -140 | 1/13 |
Stefan Andersson - Tora Philip | Jesper Rundin - Jan-Olof Hegethorn | 2 V+1 | K | -140 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Clarin - Gijsbert Van Liemt | Lars-Erik Rudström - Carl Asklöf | 1NT N+2 | 3 | 150 | 14/0 |
Franciska Levy - Peter Flodqvist | Tora Philip - Peter Ölund | 1 S+2 | K | 140 | 12/2 |
Dan Martinson - Stefan Olausson | Eva Wiklander - Leif Hansson | 1NT N+1 | K | 120 | 10/4 |
Magnus Arve - Eva Blomberg | Paul Iwarson - Anders Matspers | 1NT Ö-1 | 2 | 100 | 8/6 |
Per Söderberg - Solveig Willenhag | Stefan Andersson - Arne Jansson | 2 V= | 6 | -90 | 6/8 |
Ulla-Britt Olsson - Jan Larsson | Peter Carlsson - Mats Forsmark | 2 S-1 | 3 | -100 | 2/12 |
Gudrun Dahlberg - Tor Simensen | Jesper Rundin - Bengt Lauthers | 2 S-1 | 6 | -100 | 2/12 |
Bengt Wärn - Berndt Linder | Jan-Olof Hegethorn - Niklas Hanson | 2NT S-1 | 2 | -100 | 2/12 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Dan Martinson - Stefan Olausson | Eva Wiklander - Leif Hansson | 3D Ö-2 | Kn | 300 | 14/0 |
Franciska Levy - Peter Flodqvist | Tora Philip - Peter Ölund | 3 N= | K | 140 | 11/3 |
Per Söderberg - Solveig Willenhag | Stefan Andersson - Arne Jansson | 3 N= | K | 140 | 11/3 |
Per Clarin - Gijsbert Van Liemt | Lars-Erik Rudström - Carl Asklöf | 3 S+1 | 2 | 130 | 7/7 |
Magnus Arve - Eva Blomberg | Paul Iwarson - Anders Matspers | 4 S= | 10 | 130 | 7/7 |
Gudrun Dahlberg - Tor Simensen | Jesper Rundin - Bengt Lauthers | 3 Ö-1 | Kn | 50 | 4/10 |
Ulla-Britt Olsson - Jan Larsson | Peter Carlsson - Mats Forsmark | 4 S-2 | 2 | -100 | 2/12 |
Bengt Wärn - Berndt Linder | Jan-Olof Hegethorn - Niklas Hanson | 3NT S-3 | 10 | -150 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Dan Martinson - Stefan Olausson | Eva Wiklander - Leif Hansson | 4 Ö-2 | 8 | 100 | 13/1 |
Gudrun Dahlberg - Tor Simensen | Jesper Rundin - Bengt Lauthers | 2NT V-2 | 5 | 100 | 13/1 |
Ulla-Britt Olsson - Jan Larsson | Peter Carlsson - Mats Forsmark | 1NT Ö= | 6 | -90 | 8/6 |
Per Clarin - Gijsbert Van Liemt | Lars-Erik Rudström - Carl Asklöf | 1NT V= | 9 | -90 | 8/6 |
Magnus Arve - Eva Blomberg | Paul Iwarson - Anders Matspers | 1NT V= | 9 | -90 | 8/6 |
Franciska Levy - Peter Flodqvist | Tora Philip - Peter Ölund | 2 Ö+2 | 5 | -170 | 3/11 |
Bengt Wärn - Berndt Linder | Jan-Olof Hegethorn - Niklas Hanson | 2 Ö+2 | E | -170 | 3/11 |
Per Söderberg - Solveig Willenhag | Stefan Andersson - Arne Jansson | 4 Ö= | 5 | -420 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Stefan Olausson - Peter Carlsson | Eva Blomberg - Lars-Erik Rudström | 5 Ö-2 | 4 | 200 | 13/1 |
Solveig Willenhag - Tora Philip | Berndt Linder - Jesper Rundin | 4D V-1 | E | 200 | 13/1 |
Eva Wiklander - Jan Larsson | Paul Iwarson - Gijsbert Van Liemt | 4 Ö= | 4 | -130 | 9/5 |
Leif Hansson - Ulla-Britt Olsson | Anders Matspers - Per Clarin | 3 V+1 | 10 | -130 | 9/5 |
Dan Martinson - Mats Forsmark | Magnus Arve - Carl Asklöf | 2 N-2 | 9 | -200 | 5/9 |
Stefan Andersson - Peter Flodqvist | Jan-Olof Hegethorn - Tor Simensen | 3 S-2 | E | -200 | 5/9 |
Per Söderberg - Peter Ölund | Bengt Wärn - Bengt Lauthers | 3NT Ö+1 | Kn | -630 | 2/12 |
Arne Jansson - Franciska Levy | Niklas Hanson - Gudrun Dahlberg | 2D N-3 | E | -800 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Söderberg - Peter Ölund | Bengt Wärn - Bengt Lauthers | 6 V-2 | D | 100 | 14/0 |
Stefan Olausson - Peter Carlsson | Eva Blomberg - Lars-Erik Rudström | 4 Ö= | 8 | -420 | 9/5 |
Eva Wiklander - Jan Larsson | Paul Iwarson - Gijsbert Van Liemt | 4 V= | D | -420 | 9/5 |
Dan Martinson - Mats Forsmark | Magnus Arve - Carl Asklöf | 4 Ö= | 9 | -420 | 9/5 |
Solveig Willenhag - Tora Philip | Berndt Linder - Jesper Rundin | 4 V= | 2 | -420 | 9/5 |
Arne Jansson - Franciska Levy | Niklas Hanson - Gudrun Dahlberg | 3NT V+1 | 2 | -430 | 4/10 |
Leif Hansson - Ulla-Britt Olsson | Anders Matspers - Per Clarin | 4 V+1 | Kn | -450 | 1/13 |
Stefan Andersson - Peter Flodqvist | Jan-Olof Hegethorn - Tor Simensen | 4 Ö+1 | 8 | -450 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Eva Wiklander - Jan Larsson | Paul Iwarson - Gijsbert Van Liemt | 2D S+1 | 2 | 870 | 14/0 |
Stefan Olausson - Peter Carlsson | Eva Blomberg - Lars-Erik Rudström | 2D S= | 2 | 670 | 12/2 |
Per Söderberg - Peter Ölund | Bengt Wärn - Bengt Lauthers | 2NT N-1 | 8 | -100 | 10/4 |
Leif Hansson - Ulla-Britt Olsson | Anders Matspers - Per Clarin | 3D S-1 | 2 | -200 | 6/8 |
Dan Martinson - Mats Forsmark | Magnus Arve - Carl Asklöf | 4 S-2 | 5 | -200 | 6/8 |
Arne Jansson - Franciska Levy | Niklas Hanson - Gudrun Dahlberg | 3D S-1 | 2 | -200 | 6/8 |
Solveig Willenhag - Tora Philip | Berndt Linder - Jesper Rundin | 3 Ö+3 | 6 | -230 | 2/12 |
Stefan Andersson - Peter Flodqvist | Jan-Olof Hegethorn - Tor Simensen | 4D Ö+1 | D | -690 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Ölund - Berndt Linder | Franciska Levy - Jan-Olof Hegethorn | 4D V-2 | E | 500 | 14/0 |
Carl Asklöf - Stefan Olausson | Per Clarin - Eva Wiklander | 5 S-1 | D | -50 | 11/3 |
Per Söderberg - Jesper Rundin | Arne Jansson - Tor Simensen | 3NT N-1 | 10 | -50 | 11/3 |
Mats Forsmark - Eva Blomberg | Ulla-Britt Olsson - Paul Iwarson | 2NT N-2 | 4 | -100 | 7/7 |
Bengt Wärn - Tora Philip | Niklas Hanson - Peter Flodqvist | 3NT N-2 | 4 | -100 | 7/7 |
Bengt Lauthers - Solveig Willenhag | Gudrun Dahlberg - Stefan Andersson | 2 Ö= | 3 | -110 | 4/10 |
Dan Martinson - Lars-Erik Rudström | Leif Hansson - Gijsbert Van Liemt | 3NT N-3 | 4 | -150 | 2/12 |
Magnus Arve - Peter Carlsson | Anders Matspers - Jan Larsson | 3NT N-4 | 4 | -200 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Söderberg - Jesper Rundin | Arne Jansson - Tor Simensen | 1NTD S= | K | 180 | 14/0 |
Bengt Wärn - Tora Philip | Niklas Hanson - Peter Flodqvist | 1NT S-1 | K | -50 | 12/2 |
Carl Asklöf - Stefan Olausson | Per Clarin - Eva Wiklander | 1NT S-3 | K | -150 | 9/5 |
Dan Martinson - Lars-Erik Rudström | Leif Hansson - Gijsbert Van Liemt | 1NT V+2 | 10 | -150 | 9/5 |
Mats Forsmark - Eva Blomberg | Ulla-Britt Olsson - Paul Iwarson | 2 V+2 | 3 | -170 | 6/8 |
Magnus Arve - Peter Carlsson | Anders Matspers - Jan Larsson | 2D N-2 | Kn | -300 | 4/10 |
Bengt Lauthers - Solveig Willenhag | Gudrun Dahlberg - Stefan Andersson | 3NT V= | 10 | -400 | 2/12 |
Peter Ölund - Berndt Linder | Franciska Levy - Jan-Olof Hegethorn | 1NTD S-3 | K | -500 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Bengt Wärn - Tora Philip | Niklas Hanson - Peter Flodqvist | 3 V-2 | K | 100 | 14/0 |
Per Söderberg - Jesper Rundin | Arne Jansson - Tor Simensen | 2 V-1 | 6 | 50 | 12/2 |
Dan Martinson - Lars-Erik Rudström | Leif Hansson - Gijsbert Van Liemt | 2 V= | K | -90 | 10/4 |
Carl Asklöf - Stefan Olausson | Per Clarin - Eva Wiklander | 2NT N-1 | 4 | -100 | 8/6 |
Peter Ölund - Berndt Linder | Franciska Levy - Jan-Olof Hegethorn | 1NT V+1 | 5 | -120 | 6/8 |
Mats Forsmark - Eva Blomberg | Ulla-Britt Olsson - Paul Iwarson | 1NT V+3 | 5 | -180 | 3/11 |
Magnus Arve - Peter Carlsson | Anders Matspers - Jan Larsson | 1NT V+3 | K | -180 | 3/11 |
Bengt Lauthers - Solveig Willenhag | Gudrun Dahlberg - Stefan Andersson | 3 N-3 | D | -300 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Jesper Rundin - Franciska Levy | Solveig Willenhag - Niklas Hanson | 3 V-1 | K | 100 | 14/0 |
Lars-Erik Rudström - Ulla-Britt Olsson | Stefan Olausson - Anders Matspers | 4D N-1 | K | -100 | 12/2 |
Leif Hansson - Eva Blomberg | Per Clarin - Peter Carlsson | 4 Ö= | 4 | -620 | 9/5 |
Dan Martinson - Paul Iwarson | Carl Asklöf - Jan Larsson | 4 Ö= | 4 | -620 | 9/5 |
Gijsbert Van Liemt - Mats Forsmark | Eva Wiklander - Magnus Arve | 4 Ö+1 | 3 | -650 | 4/10 |
Arne Jansson - Berndt Linder | Gudrun Dahlberg - Tora Philip | 4 V+1 | K | -650 | 4/10 |
Tor Simensen - Peter Ölund | Stefan Andersson - Bengt Wärn | 4 Ö+1 | 3 | -650 | 4/10 |
Per Söderberg - Jan-Olof Hegethorn | Bengt Lauthers - Peter Flodqvist | 4D Ö= | 8 | -790 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Jesper Rundin - Franciska Levy | Solveig Willenhag - Niklas Hanson | 3NT V-2 | 4 | 200 | 12/2 |
Arne Jansson - Berndt Linder | Gudrun Dahlberg - Tora Philip | 3NT V-2 | D | 200 | 12/2 |
Per Söderberg - Jan-Olof Hegethorn | Bengt Lauthers - Peter Flodqvist | 2NT Ö-2 | 4 | 200 | 12/2 |
Lars-Erik Rudström - Ulla-Britt Olsson | Stefan Olausson - Anders Matspers | 3NT Ö-1 | 4 | 100 | 8/6 |
Tor Simensen - Peter Ölund | Stefan Andersson - Bengt Wärn | 2NT Ö= | Kn | -120 | 6/8 |
Dan Martinson - Paul Iwarson | Carl Asklöf - Jan Larsson | 3NT Ö= | 4 | -600 | 4/10 |
Leif Hansson - Eva Blomberg | Per Clarin - Peter Carlsson | 3NT Ö+1 | 2 | -630 | 1/13 |
Gijsbert Van Liemt - Mats Forsmark | Eva Wiklander - Magnus Arve | 3NT Ö+1 | 3 | -630 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gijsbert Van Liemt - Mats Forsmark | Eva Wiklander - Magnus Arve | 3NT Ö-1 | 3 | 50 | 13/1 |
Tor Simensen - Peter Ölund | Stefan Andersson - Bengt Wärn | 4 V-1 | 5 | 50 | 13/1 |
Dan Martinson - Paul Iwarson | Carl Asklöf - Jan Larsson | 5 Ö= | 8 | -400 | 10/4 |
Lars-Erik Rudström - Ulla-Britt Olsson | Stefan Olausson - Anders Matspers | 3NT Ö+1 | 6 | -430 | 5/9 |
Leif Hansson - Eva Blomberg | Per Clarin - Peter Carlsson | 3NT Ö+1 | 4 | -430 | 5/9 |
Jesper Rundin - Franciska Levy | Solveig Willenhag - Niklas Hanson | 3NT V+1 | Kn | -430 | 5/9 |
Per Söderberg - Jan-Olof Hegethorn | Bengt Lauthers - Peter Flodqvist | 3NT Ö+1 | 4 | -430 | 5/9 |
Arne Jansson - Berndt Linder | Gudrun Dahlberg - Tora Philip | 3NT Ö+2 | 6 | -460 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Paul Iwarson - Stefan Olausson | Mats Forsmark - Per Clarin | 3 Ö= | 6 | -110 | 14/0 |
Jan-Olof Hegethorn - Solveig Willenhag | Peter Ölund - Gudrun Dahlberg | 2 V+2 | Kn | -170 | 11/3 |
Per Söderberg - Niklas Hanson | Tor Simensen - Tora Philip | 3 V+1 | Kn | -170 | 11/3 |
Carl Asklöf - Ulla-Britt Olsson | Eva Wiklander - Eva Blomberg | 2NT Ö+2 | 5 | -180 | 8/6 |
Jan Larsson - Lars-Erik Rudström | Magnus Arve - Leif Hansson | 2 V+3 | Kn | -200 | 5/9 |
Bengt Lauthers - Franciska Levy | Stefan Andersson - Berndt Linder | 2 Ö+3 | Kn | -200 | 5/9 |
Dan Martinson - Anders Matspers | Gijsbert Van Liemt - Peter Carlsson | 3NT Ö+1 | 6 | -630 | 2/12 |
Peter Flodqvist - Jesper Rundin | Bengt Wärn - Arne Jansson | 3NT Ö+2 | D | -660 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Flodqvist - Jesper Rundin | Bengt Wärn - Arne Jansson | 3NT Ö= | 4 | -600 | 14/0 |
Carl Asklöf - Ulla-Britt Olsson | Eva Wiklander - Eva Blomberg | 3NT V+1 | 6 | -630 | 10/4 |
Jan Larsson - Lars-Erik Rudström | Magnus Arve - Leif Hansson | 3NT V+1 | 6 | -630 | 10/4 |
Jan-Olof Hegethorn - Solveig Willenhag | Peter Ölund - Gudrun Dahlberg | 3NT V+1 | 2 | -630 | 10/4 |
Paul Iwarson - Stefan Olausson | Mats Forsmark - Per Clarin | 3NT V+3 | 3 | -690 | 3/11 |
Dan Martinson - Anders Matspers | Gijsbert Van Liemt - Peter Carlsson | 3NT V+3 | 3 | -690 | 3/11 |
Bengt Lauthers - Franciska Levy | Stefan Andersson - Berndt Linder | 3NT V+3 | 3 | -690 | 3/11 |
Per Söderberg - Niklas Hanson | Tor Simensen - Tora Philip | 3NT V+3 | 4 | -690 | 3/11 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Paul Iwarson - Stefan Olausson | Mats Forsmark - Per Clarin | 4 N+1 | 5 | 450 | 11/3 |
Jan Larsson - Lars-Erik Rudström | Magnus Arve - Leif Hansson | 4 N+1 | 5 | 450 | 11/3 |
Jan-Olof Hegethorn - Solveig Willenhag | Peter Ölund - Gudrun Dahlberg | 4 N+1 | 8 | 450 | 11/3 |
Bengt Lauthers - Franciska Levy | Stefan Andersson - Berndt Linder | 4 N+1 | 8 | 450 | 11/3 |
Carl Asklöf - Ulla-Britt Olsson | Eva Wiklander - Eva Blomberg | 4 N= | 5 | 420 | 4/10 |
Dan Martinson - Anders Matspers | Gijsbert Van Liemt - Peter Carlsson | 4 N= | 5 | 420 | 4/10 |
Per Söderberg - Niklas Hanson | Tor Simensen - Tora Philip | 4 N= | 4 | 420 | 4/10 |
Peter Flodqvist - Jesper Rundin | Bengt Wärn - Arne Jansson | 2 N+2 | 8 | 170 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gijsbert Van Liemt - Stefan Olausson | Magnus Arve - Ulla-Britt Olsson | 3NT N+2 | 2 | 460 | 14/0 |
Tora Philip - Jan-Olof Hegethorn | Arne Jansson - Bengt Lauthers | 3 S+2 | 8 | 200 | 12/2 |
Niklas Hanson - Peter Ölund | Jesper Rundin - Stefan Andersson | 3 N+3 | 5 | 170 | 10/4 |
Dan Martinson - Per Clarin | Jan Larsson - Eva Blomberg | 2 S+1 | E | 140 | 8/6 |
Tor Simensen - Solveig Willenhag | Bengt Wärn - Franciska Levy | 2 S= | K | 110 | 6/8 |
Peter Carlsson - Paul Iwarson | Leif Hansson - Carl Asklöf | 3NT N-1 | E | -50 | 2/12 |
Anders Matspers - Mats Forsmark | Lars-Erik Rudström - Eva Wiklander | 3NT S-1 | E | -50 | 2/12 |
Per Söderberg - Gudrun Dahlberg | Peter Flodqvist - Berndt Linder | 4 N-1 | 5 | -50 | 2/12 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gijsbert Van Liemt - Stefan Olausson | Magnus Arve - Ulla-Britt Olsson | 5 S+1 | Kn | 620 | 14/0 |
Peter Carlsson - Paul Iwarson | Leif Hansson - Carl Asklöf | 4 S+2 | 2 | 170 | 7/7 |
Anders Matspers - Mats Forsmark | Lars-Erik Rudström - Eva Wiklander | 3 N+3 | E | 170 | 7/7 |
Dan Martinson - Per Clarin | Jan Larsson - Eva Blomberg | 2 N+4 | E | 170 | 7/7 |
Tora Philip - Jan-Olof Hegethorn | Arne Jansson - Bengt Lauthers | 3 N+3 | E | 170 | 7/7 |
Niklas Hanson - Peter Ölund | Jesper Rundin - Stefan Andersson | 3 N+3 | E | 170 | 7/7 |
Tor Simensen - Solveig Willenhag | Bengt Wärn - Franciska Levy | 4 N+2 | E | 170 | 7/7 |
Per Söderberg - Gudrun Dahlberg | Peter Flodqvist - Berndt Linder | 3NT S-1 | D | -100 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Gijsbert Van Liemt - Stefan Olausson | Magnus Arve - Ulla-Britt Olsson | 4D S= | E | 590 | 14/0 |
Peter Carlsson - Paul Iwarson | Leif Hansson - Carl Asklöf | 3 S= | D | 140 | 12/2 |
Dan Martinson - Per Clarin | Jan Larsson - Eva Blomberg | 5 Ö-2 | 8 | 100 | 10/4 |
Niklas Hanson - Peter Ölund | Jesper Rundin - Stefan Andersson | 4 Ö-1 | Kn | 50 | 8/6 |
Tora Philip - Jan-Olof Hegethorn | Arne Jansson - Bengt Lauthers | 4 S-1 | D | -50 | 5/9 |
Per Söderberg - Gudrun Dahlberg | Peter Flodqvist - Berndt Linder | 3 S-1 | D | -50 | 5/9 |
Anders Matspers - Mats Forsmark | Lars-Erik Rudström - Eva Wiklander | 5D S-1 | D | -100 | 2/12 |
Tor Simensen - Solveig Willenhag | Bengt Wärn - Franciska Levy | 4 Ö= | K | -420 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Berndt Linder - Niklas Hanson | Bengt Lauthers - Tor Simensen | 5D V-5 | E | 1100 | 14/0 |
Peter Flodqvist - Peter Ölund | Arne Jansson - Solveig Willenhag | 4 S+1 | E | 650 | 12/2 |
Eva Blomberg - Anders Matspers | Carl Asklöf - Gijsbert Van Liemt | 4 S= | K | 620 | 7/7 |
Per Clarin - Lars-Erik Rudström | Paul Iwarson - Magnus Arve | 4 S= | K | 620 | 7/7 |
Jan Larsson - Mats Forsmark | Leif Hansson - Stefan Olausson | 4 S= | 10 | 620 | 7/7 |
Dan Martinson - Eva Wiklander | Peter Carlsson - Ulla-Britt Olsson | 4 S= | K | 620 | 7/7 |
Per Söderberg - Stefan Andersson | Tora Philip - Franciska Levy | 2 S+2 | K | 170 | 2/12 |
Gudrun Dahlberg - Jesper Rundin | Jan-Olof Hegethorn - Bengt Wärn | 5 S-1 | 10 | -100 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Flodqvist - Peter Ölund | Arne Jansson - Solveig Willenhag | 4 V-3 | 2 | 300 | 14/0 |
Eva Blomberg - Anders Matspers | Carl Asklöf - Gijsbert Van Liemt | 3NT V-2 | 4 | 200 | 8/6 |
Per Clarin - Lars-Erik Rudström | Paul Iwarson - Magnus Arve | 3NT V-2 | 4 | 200 | 8/6 |
Dan Martinson - Eva Wiklander | Peter Carlsson - Ulla-Britt Olsson | 3NT V-2 | 4 | 200 | 8/6 |
Berndt Linder - Niklas Hanson | Bengt Lauthers - Tor Simensen | 3NT V-2 | D | 200 | 8/6 |
Per Söderberg - Stefan Andersson | Tora Philip - Franciska Levy | 3NT V-2 | 4 | 200 | 8/6 |
Gudrun Dahlberg - Jesper Rundin | Jan-Olof Hegethorn - Bengt Wärn | 3NT V-1 | D | 100 | 2/12 |
Jan Larsson - Mats Forsmark | Leif Hansson - Stefan Olausson | 3NT V= | 4 | -600 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Eva Blomberg - Anders Matspers | Carl Asklöf - Gijsbert Van Liemt | 1NT N+1 | 8 | 120 | 14/0 |
Berndt Linder - Niklas Hanson | Bengt Lauthers - Tor Simensen | 2 V-2 | D | 100 | 12/2 |
Per Söderberg - Stefan Andersson | Tora Philip - Franciska Levy | 1NT N= | 7 | 90 | 10/4 |
Per Clarin - Lars-Erik Rudström | Paul Iwarson - Magnus Arve | Pass | 8/6 | ||
Jan Larsson - Mats Forsmark | Leif Hansson - Stefan Olausson | 1NT N-1 | 9 | -50 | 4/10 |
Gudrun Dahlberg - Jesper Rundin | Jan-Olof Hegethorn - Bengt Wärn | 3NT S-1 | 6 | -50 | 4/10 |
Peter Flodqvist - Peter Ölund | Arne Jansson - Solveig Willenhag | 2NT N-1 | 7 | -50 | 4/10 |
Dan Martinson - Eva Wiklander | Peter Carlsson - Ulla-Britt Olsson | 1NT Ö= | 2 | -90 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Stefan Andersson - Jan-Olof Hegethorn | Niklas Hanson - Arne Jansson | 3D Ö-4 | E | 800 | 14/0 |
Peter Carlsson - Lars-Erik Rudström | Carl Asklöf - Mats Forsmark | 2D V-3 | 10 | 500 | 12/2 |
Tora Philip - Jesper Rundin | Bengt Lauthers - Peter Ölund | 2 S+1 | D | 110 | 10/4 |
Ulla-Britt Olsson - Per Clarin | Gijsbert Van Liemt - Jan Larsson | 2 S= | D | 90 | 7/7 |
Franciska Levy - Gudrun Dahlberg | Tor Simensen - Peter Flodqvist | 2 S= | D | 90 | 7/7 |
Dan Martinson - Magnus Arve | Eva Blomberg - Stefan Olausson | 2 S-1 | 9 | -100 | 4/10 |
Per Söderberg - Bengt Wärn | Berndt Linder - Solveig Willenhag | 3 N-2 | E | -200 | 2/12 |
Eva Wiklander - Paul Iwarson | Anders Matspers - Leif Hansson | 3 N-3 | E | -300 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Eva Wiklander - Paul Iwarson | Anders Matspers - Leif Hansson | 4D N+1 | E | 690 | 13/1 |
Stefan Andersson - Jan-Olof Hegethorn | Niklas Hanson - Arne Jansson | 4D N+1 | K | 690 | 13/1 |
Ulla-Britt Olsson - Per Clarin | Gijsbert Van Liemt - Jan Larsson | 2D Ö-2 | K | 500 | 10/4 |
Peter Carlsson - Lars-Erik Rudström | Carl Asklöf - Mats Forsmark | 4 N+2 | E | 480 | 8/6 |
Per Söderberg - Bengt Wärn | Berndt Linder - Solveig Willenhag | 4 N= | E | 420 | 6/8 |
Dan Martinson - Magnus Arve | Eva Blomberg - Stefan Olausson | 3 N+3 | E | 230 | 3/11 |
Tora Philip - Jesper Rundin | Bengt Lauthers - Peter Ölund | 3 N+3 | E | 230 | 3/11 |
Franciska Levy - Gudrun Dahlberg | Tor Simensen - Peter Flodqvist | 1 Ö-1 | E | 100 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Per Söderberg - Bengt Wärn | Berndt Linder - Solveig Willenhag | 6NT N= | Kn | 990 | 14/0 |
Eva Wiklander - Paul Iwarson | Anders Matspers - Leif Hansson | 6 N= | 5 | 980 | 10/4 |
Tora Philip - Jesper Rundin | Bengt Lauthers - Peter Ölund | 6 N= | Kn | 980 | 10/4 |
Stefan Andersson - Jan-Olof Hegethorn | Niklas Hanson - Arne Jansson | 6 N= | Kn | 980 | 10/4 |
Peter Carlsson - Lars-Erik Rudström | Carl Asklöf - Mats Forsmark | 4NT N+2 | Kn | 490 | 6/8 |
Ulla-Britt Olsson - Per Clarin | Gijsbert Van Liemt - Jan Larsson | 4 S+2 | 5 | 480 | 2/12 |
Dan Martinson - Magnus Arve | Eva Blomberg - Stefan Olausson | 4 N+2 | Kn | 480 | 2/12 |
Franciska Levy - Gudrun Dahlberg | Tor Simensen - Peter Flodqvist | 4 S+2 | 4 | 480 | 2/12 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Bengt Wärn - Niklas Hanson | Gudrun Dahlberg - Bengt Lauthers | 4 N= | 7 | 620 | 14/0 |
Stefan Olausson - Eva Wiklander | Jan Larsson - Peter Carlsson | 2 N+1 | 7 | 140 | 9/5 |
Dan Martinson - Leif Hansson | Ulla-Britt Olsson - Mats Forsmark | 2 N+1 | 7 | 140 | 9/5 |
Berndt Linder - Jan-Olof Hegethorn | Tor Simensen - Jesper Rundin | 3 N= | 5 | 140 | 9/5 |
Solveig Willenhag - Stefan Andersson | Peter Flodqvist - Tora Philip | 3 N= | 7 | 140 | 9/5 |
Per Söderberg - Arne Jansson | Franciska Levy - Peter Ölund | 2 N= | 7 | 110 | 4/10 |
Eva Blomberg - Paul Iwarson | Gijsbert Van Liemt - Lars-Erik Rudström | 4 N-1 | 7 | -100 | 2/12 |
Magnus Arve - Anders Matspers | Per Clarin - Carl Asklöf | 3NT S-3 | D | -300 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Solveig Willenhag - Stefan Andersson | Peter Flodqvist - Tora Philip | 3D N+1 | 7 | 570 | 14/0 |
Per Söderberg - Arne Jansson | Franciska Levy - Peter Ölund | 3 V-2 | 6 | 200 | 12/2 |
Bengt Wärn - Niklas Hanson | Gudrun Dahlberg - Bengt Lauthers | 5 N-1 | 2 | -50 | 10/4 |
Dan Martinson - Leif Hansson | Ulla-Britt Olsson - Mats Forsmark | 5D N-1 | E | -100 | 8/6 |
Eva Blomberg - Paul Iwarson | Gijsbert Van Liemt - Lars-Erik Rudström | 5D N-2 | 2 | -300 | 5/9 |
Stefan Olausson - Eva Wiklander | Jan Larsson - Peter Carlsson | 5D N-2 | 2 | -300 | 5/9 |
Magnus Arve - Anders Matspers | Per Clarin - Carl Asklöf | 4 V= | 6 | -620 | 1/13 |
Berndt Linder - Jan-Olof Hegethorn | Tor Simensen - Jesper Rundin | 4 V= | 6 | -620 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Stefan Olausson - Eva Wiklander | Jan Larsson - Peter Carlsson | 4 V-2 | E | 200 | 13/1 |
Bengt Wärn - Niklas Hanson | Gudrun Dahlberg - Bengt Lauthers | 4 V-2 | E | 200 | 13/1 |
Solveig Willenhag - Stefan Andersson | Peter Flodqvist - Tora Philip | 4 V-1 | K | 100 | 10/4 |
Magnus Arve - Anders Matspers | Per Clarin - Carl Asklöf | 2 V+1 | 10 | -140 | 7/7 |
Per Söderberg - Arne Jansson | Franciska Levy - Peter Ölund | 2 V+1 | E | -140 | 7/7 |
Berndt Linder - Jan-Olof Hegethorn | Tor Simensen - Jesper Rundin | 2 V+2 | E | -170 | 4/10 |
Eva Blomberg - Paul Iwarson | Gijsbert Van Liemt - Lars-Erik Rudström | 4 V= | 7 | -620 | 1/13 |
Dan Martinson - Leif Hansson | Ulla-Britt Olsson - Mats Forsmark | 4 V= | E | -620 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Ölund - Bengt Wärn | Tora Philip - Berndt Linder | 4 N+3 | 6 | 710 | 14/0 |
Ulla-Britt Olsson - Anders Matspers | Jan Larsson - Paul Iwarson | 4 N+2 | 4 | 680 | 9/5 |
Mats Forsmark - Magnus Arve | Peter Carlsson - Eva Blomberg | 4 S+2 | 3 | 680 | 9/5 |
Dan Martinson - Carl Asklöf | Stefan Olausson - Lars-Erik Rudström | 4 N+2 | 2 | 680 | 9/5 |
Per Söderberg - Bengt Lauthers | Solveig Willenhag - Jesper Rundin | 4 S+2 | D | 680 | 9/5 |
Leif Hansson - Per Clarin | Eva Wiklander - Gijsbert Van Liemt | 4 S+1 | 4 | 650 | 4/10 |
Arne Jansson - Gudrun Dahlberg | Stefan Andersson - Tor Simensen | 2 N+3 | 6 | 200 | 2/12 |
Franciska Levy - Niklas Hanson | Peter Flodqvist - Jan-Olof Hegethorn | 4 S-1 | 6 | -100 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Ölund - Bengt Wärn | Tora Philip - Berndt Linder | 2 V+2 | 2 | -170 | 14/0 |
Dan Martinson - Carl Asklöf | Stefan Olausson - Lars-Erik Rudström | 2 V+3 | 2 | -200 | 10/4 |
Franciska Levy - Niklas Hanson | Peter Flodqvist - Jan-Olof Hegethorn | 2 V+3 | 6 | -200 | 10/4 |
Per Söderberg - Bengt Lauthers | Solveig Willenhag - Jesper Rundin | 2 V+3 | 2 | -200 | 10/4 |
Ulla-Britt Olsson - Anders Matspers | Jan Larsson - Paul Iwarson | 4 V= | E | -620 | 4/10 |
Leif Hansson - Per Clarin | Eva Wiklander - Gijsbert Van Liemt | 4 Ö= | D | -620 | 4/10 |
Arne Jansson - Gudrun Dahlberg | Stefan Andersson - Tor Simensen | 4 Ö= | E | -620 | 4/10 |
Mats Forsmark - Magnus Arve | Peter Carlsson - Eva Blomberg | 4 V+1 | 2 | -650 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Arne Jansson - Gudrun Dahlberg | Stefan Andersson - Tor Simensen | 4 V-2 | E | 200 | 14/0 |
Franciska Levy - Niklas Hanson | Peter Flodqvist - Jan-Olof Hegethorn | 6 V-1 | K | 100 | 12/2 |
Leif Hansson - Per Clarin | Eva Wiklander - Gijsbert Van Liemt | 3NT V= | 4 | -600 | 10/4 |
Dan Martinson - Carl Asklöf | Stefan Olausson - Lars-Erik Rudström | 4 Ö= | 3 | -620 | 7/7 |
Peter Ölund - Bengt Wärn | Tora Philip - Berndt Linder | 4 V= | E | -620 | 7/7 |
Ulla-Britt Olsson - Anders Matspers | Jan Larsson - Paul Iwarson | 3NT Ö+1 | 3 | -630 | 3/11 |
Per Söderberg - Bengt Lauthers | Solveig Willenhag - Jesper Rundin | 3NT V+1 | 8 | -630 | 3/11 |
Mats Forsmark - Magnus Arve | Peter Carlsson - Eva Blomberg | 4 V+2 | E | -680 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Bengt Lauthers - Stefan Andersson | Bengt Wärn - Peter Flodqvist | 5D Ö-4 | D | 800 | 14/0 |
Dan Martinson - Gijsbert Van Liemt | Mats Forsmark - Paul Iwarson | 4D N= | 6 | 590 | 12/2 |
Carl Asklöf - Eva Wiklander | Magnus Arve - Jan Larsson | 5D Ö-3 | D | 500 | 9/5 |
Jesper Rundin - Arne Jansson | Berndt Linder - Franciska Levy | 4D Ö-3 | D | 500 | 9/5 |
Stefan Olausson - Per Clarin | Peter Carlsson - Anders Matspers | 4 N= | 6 | 420 | 6/8 |
Solveig Willenhag - Gudrun Dahlberg | Tora Philip - Niklas Hanson | 5D Ö-2 | E | 300 | 3/11 |
Per Söderberg - Tor Simensen | Peter Ölund - Jan-Olof Hegethorn | 5D Ö-2 | D | 300 | 3/11 |
Lars-Erik Rudström - Leif Hansson | Eva Blomberg - Ulla-Britt Olsson | 4 N-1 | 6 | -50 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Dan Martinson - Gijsbert Van Liemt | Mats Forsmark - Paul Iwarson | 3D N+1 | 9 | 570 | 14/0 |
Jesper Rundin - Arne Jansson | Berndt Linder - Franciska Levy | 3D N= | E | 470 | 12/2 |
Per Söderberg - Tor Simensen | Peter Ölund - Jan-Olof Hegethorn | 4D Ö-1 | 9 | 200 | 10/4 |
Lars-Erik Rudström - Leif Hansson | Eva Blomberg - Ulla-Britt Olsson | 3 N= | 9 | 110 | 7/7 |
Bengt Lauthers - Stefan Andersson | Bengt Wärn - Peter Flodqvist | 3 N= | 9 | 110 | 7/7 |
Stefan Olausson - Per Clarin | Peter Carlsson - Anders Matspers | 3 Ö= | 10 | -140 | 2/12 |
Carl Asklöf - Eva Wiklander | Magnus Arve - Jan Larsson | 3 Ö= | 10 | -140 | 2/12 |
Solveig Willenhag - Gudrun Dahlberg | Tora Philip - Niklas Hanson | 3 Ö= | 10 | -140 | 2/12 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Bengt Lauthers - Stefan Andersson | Bengt Wärn - Peter Flodqvist | 3D Ö-2 | 2 | 500 | 14/0 |
Dan Martinson - Gijsbert Van Liemt | Mats Forsmark - Paul Iwarson | 2 S+1 | 9 | 140 | 12/2 |
Jesper Rundin - Arne Jansson | Berndt Linder - Franciska Levy | 2 S= | 9 | 110 | 9/5 |
Per Söderberg - Tor Simensen | Peter Ölund - Jan-Olof Hegethorn | 2 N= | E | 110 | 9/5 |
Carl Asklöf - Eva Wiklander | Magnus Arve - Jan Larsson | 2 Ö= | Kn | -90 | 5/9 |
Solveig Willenhag - Gudrun Dahlberg | Tora Philip - Niklas Hanson | 2 Ö= | 2 | -90 | 5/9 |
Stefan Olausson - Per Clarin | Peter Carlsson - Anders Matspers | 3 S-1 | 3 | -100 | 1/13 |
Lars-Erik Rudström - Leif Hansson | Eva Blomberg - Ulla-Britt Olsson | 4 S-1 | 9 | -100 | 1/13 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Ölund - Stefan Andersson | Berndt Linder - Gudrun Dahlberg | 4 S+1 | 3 | 450 | 13/1 |
Jan-Olof Hegethorn - Bengt Lauthers | Franciska Levy - Solveig Willenhag | 4 S+1 | K | 450 | 13/1 |
Mats Forsmark - Eva Wiklander | Eva Blomberg - Per Clarin | 2 S+3 | E | 200 | 9/5 |
Per Söderberg - Peter Flodqvist | Jesper Rundin - Niklas Hanson | 3 S+2 | E | 200 | 9/5 |
Paul Iwarson - Carl Asklöf | Ulla-Britt Olsson - Stefan Olausson | 2 S+2 | E | 170 | 3/11 |
Gijsbert Van Liemt - Magnus Arve | Leif Hansson - Peter Carlsson | 2 S+2 | E | 170 | 3/11 |
Dan Martinson - Jan Larsson | Lars-Erik Rudström - Anders Matspers | 3 S+1 | E | 170 | 3/11 |
Tor Simensen - Bengt Wärn | Arne Jansson - Tora Philip | 3 S+1 | E | 170 | 3/11 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Jan-Olof Hegethorn - Bengt Lauthers | Franciska Levy - Solveig Willenhag | 4 V= | Kn | -420 | 14/0 |
Paul Iwarson - Carl Asklöf | Ulla-Britt Olsson - Stefan Olausson | 4 V+1 | Kn | -450 | 7/7 |
Gijsbert Van Liemt - Magnus Arve | Leif Hansson - Peter Carlsson | 5 V= | 10 | -450 | 7/7 |
Dan Martinson - Jan Larsson | Lars-Erik Rudström - Anders Matspers | 5 V= | Kn | -450 | 7/7 |
Peter Ölund - Stefan Andersson | Berndt Linder - Gudrun Dahlberg | 4 V+1 | 3 | -450 | 7/7 |
Tor Simensen - Bengt Wärn | Arne Jansson - Tora Philip | 4 V+1 | 3 | -450 | 7/7 |
Per Söderberg - Peter Flodqvist | Jesper Rundin - Niklas Hanson | 4 V+1 | Kn | -450 | 7/7 |
Mats Forsmark - Eva Wiklander | Eva Blomberg - Per Clarin | 3NT V+2 | 3 | -460 | 0/14 |
|
Nord-Syd | Öst-Väst | Kontrakt | Utspel | Resultat | NS/ÖV |
---|---|---|---|---|---|
Peter Ölund - Stefan Andersson | Berndt Linder - Gudrun Dahlberg | 3 Ö+2 | K | -150 | 13/1 |
Jan-Olof Hegethorn - Bengt Lauthers | Franciska Levy - Solveig Willenhag | 2 Ö+3 | K | -150 | 13/1 |
Per Söderberg - Peter Flodqvist | Jesper Rundin - Niklas Hanson | 2 Ö+4 | K | -170 | 10/4 |
Dan Martinson - Jan Larsson | Lars-Erik Rudström - Anders Matspers | 3NT Ö= | K | -600 | 8/6 |
Mats Forsmark - Eva Wiklander | Eva Blomberg - Per Clarin | 5 Ö+1 | K | -620 | 3/11 |
Paul Iwarson - Carl Asklöf | Ulla-Britt Olsson - Stefan Olausson | 5 V+1 | D | -620 | 3/11 |
Gijsbert Van Liemt - Magnus Arve | Leif Hansson - Peter Carlsson | 5 Ö+1 | K | -620 | 3/11 |
Tor Simensen - Bengt Wärn | Arne Jansson - Tora Philip | 5 Ö+1 | K | -620 | 3/11 |