Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2019-06-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2019-06-17

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2019.06.17

Väst giv
ingen i zon
K1093
EK8643
K64
D54
kn
D1097
KDkn107
76
10975
532
8543
Ekn82
D2
Ekn8
E962

Optimalt kontrakt: 7 N= 1510
 NT
N810121311
S810121311
Ö53101
V53101
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin 6 S+1 K 1010 48.0/2.0
Yvonne Flodqvist - Fredrik Hellkvist Sidney Hage - Per Skoglund 6 S+1 K 1010 48.0/2.0
Herbert v. Buxhoeveden - Svenn Krogstadholm Jane Ellner - Barbro Larshagen 6 S+1 Kn 1010 48.0/2.0
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Peter Törnblom - Lars Magnusson 6 S= K 980 44.0/6.0
Ann-Christine Brask - Lars Janesköld Peter Flodqvist - Adam Stokka 4 S+3 K 510 42.0/8.0
Seymour Eriksson - Birger Bogstag Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 4 N+2 7 480 32.0/18.0
Claes Andreasson - Björn Rahmqvist Elsie Zinelli - Åsa Albihn 4 N+2 5 480 32.0/18.0
Castor Mann - Lars Nilsson Jan Larsson - Göran Ryman 5 S+1 K 480 32.0/18.0
Christer Bech - Åke Falkunge Johan Säfsten - Anders Björkman 4 N+2 7 480 32.0/18.0
Ellis Wohlner - Nils Wikstad Elisabeth Forsell - Rolf Norlin 4 N+2 4 480 32.0/18.0
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Olle Fahlén - Tomas Clason 4 N+2 5 480 32.0/18.0
Kjell Pettersson - Tomoko Hansen Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 N+2 8 480 32.0/18.0
Andreas Abragi - Eva Abragi Harry Hjort Warlenius - Ivar Lichtenstein 4 S+2 Kn 480 32.0/18.0
Christina Torsslow - Elisabeth Nordling Gunilla Fredriksson - Inga Bud 4 N+2 4 480 32.0/18.0
Ulla-Britt Olsson - Bengt Gustafsson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3NT S+2 K 460 22.0/28.0
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Walter Kegö - Ingvar Wiström 4 S+1 K 450 17.0/33.0
Anita Deckel - Karin Wallin Dick Everskog - Fredrik Sandvall 4 S+1 K 450 17.0/33.0
Kenneth Hedström - Ulla Petterson Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 S+1 K 450 17.0/33.0
Eva Axling - Benkt Lundgren Simon Hult - Per Molin 4 N+1 4 450 17.0/33.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 3NT S+1 K 430 12.0/38.0
Eila Törnroos - Birgitta Munck Dan Lindblom - Gunnel Frykman 4 S= K 420 10.0/40.0
Lars Ekenlöv - Paul Iwarson Lars Törnlund - Berit Wedsberg 3NT S= K 400 7.0/43.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3NT S= K 400 7.0/43.0
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Eva Lundqvist - Per-Olof Sundén 6 N-1 8 -50 2.0/48.0
Per-Olof Eriksson - Anders Walldov Lena Engman - Anita Brynje 7 S-1 Kn -50 2.0/48.0
Eva Menzing - Måns Ekstrand Barbara Lane - Gunilla Seth 3NT S-1 K -50 2.0/48.0
Peder Olrog - Måns Sjöqvist     - 28.4/-