Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Fredagsbridgen 2019-05-24 [Tävlingsinfo] [PBN]
BK Albrekts

Fredagsbridgen 2019-05-24

Bricka 1

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
ingen i zon
D98
EK9832
10
E97
73

Dkn98763
KDkn8
Kkn54
Dkn104
EK42
6
E1062
765
5
105432

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -400
 NT
N72764
S72764
Ö611578
V611578
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 3 N-1 E -50 19.0/1.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 4 N-1 E -50 19.0/1.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Margareta Nilsson - Maj Holmberg 4D N-1 E -100 16.0/4.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 4 V= E -130 12.0/8.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 V= E -130 12.0/8.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 4 Ö= 7 -130 12.0/8.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Berit Böös - Kia Leckne 5 V= E -400 6.0/14.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 5 V= E -400 6.0/14.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 5 V= E -400 6.0/14.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Stanni Dahlberg - Inger Hedström 5D N-3 E -500 2.0/18.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Hasse Roman - Ylva Roman 4D N-4 6 -800 0.0/20.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg     - -/10.5

Bricka 2

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
N-S i zon
D6
EK8
Dkn1076
Dkn10
432
1042
K853
874
EK985
D3
E2
EK52
kn107
kn9765
94
963

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N47646
S47646
Ö96697
V96697
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3NT Ö-3 6 150 20.0/0.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 3 Ö-2 9 100 17.0/3.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Margareta Nilsson - Maj Holmberg 2 Ö-2 9 100 17.0/3.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 3 Ö-1 5 50 14.0/6.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Berit Böös - Kia Leckne 3 Ö= 9 -140 8.0/12.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Stanni Dahlberg - Inger Hedström 2 Ö+1 9 -140 8.0/12.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3 Ö= 9 -140 8.0/12.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 2 Ö+1 9 -140 8.0/12.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Hasse Roman - Ylva Roman 3 Ö= 4 -140 8.0/12.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 1NTD N-1 8 -200 2.0/18.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 3 S-3 2 -300 0.0/20.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg     - -/10.5

Bricka 3

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
Ö-V i zon
ED62
D
K986
K953
K43
kn9873
3
kn1062
kn975
10654
D2
ED4
108
EK2
Ekn10754
87

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N8116811
S8116810
Ö42732
V52742
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 3NT N+3 6 490 20.0/0.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 3NT N+2 4 460 16.0/4.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 3NT S+2 3 460 16.0/4.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Hasse Roman - Ylva Roman 3NT S+2 2 460 16.0/4.0
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 3NT S+1 7 430 12.0/8.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 5 S+1 Kn 420 10.0/10.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 5 S= Kn 400 7.0/13.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 5 S= 3 400 7.0/13.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 3 S+1 9 130 3.0/17.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Lasse Sundin - Anita Riccius 4 S= 3 130 3.0/17.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Pia Larsson - Sonia Bånghäll 5 S-1 3 -50 0.0/20.0
Berit Böös - Kia Leckne     - -/10.4

Bricka 4

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
alla i zon
E74
864
105
K10752
D983
109
D9863
D4
1065
EK73
E742
96
Kkn2
Dkn52
Kkn
Ekn83

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N85868
S85868
Ö38465
V38465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 3 Ö-2 Kn 200 20.0/0.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 1NT S+3 9 180 18.0/2.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 1NT S+2 6 150 16.0/4.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 1NT S+1 8 120 9.0/11.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 1NT S+1 8 120 9.0/11.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 1NT S+1 3 120 9.0/11.0
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 1NT S+1 6 120 9.0/11.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Lasse Sundin - Anita Riccius 1NT S+1 3 120 9.0/11.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Pia Larsson - Sonia Bånghäll 1NT S+1 3 120 9.0/11.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Hasse Roman - Ylva Roman 1NT S= 6 90 2.0/18.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 5 N-2 E -200 0.0/20.0
Berit Böös - Kia Leckne     - -/10.4

Bricka 5

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
N-S i zon
D4
D3
kn752
K10983
8
EK95
EK1094
E75
K106532
7
D863
42
Ekn97
kn108642

Dkn6

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N72745
S72745
Ö510598
V510598
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 4 S= 8 620 20.0/0.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 4 Ö-4 Kn 200 18.0/2.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 N+2 7 170 16.0/4.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Berit Böös - Kia Leckne 3 Ö-3 D 150 14.0/6.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Håkan Björklund - Margareta Svensson 3NT V-1 D 50 12.0/8.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3 S-1 8 -100 10.0/10.0
Hasse Roman - Ylva Roman Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 2NT V= D -120 8.0/12.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 4 V= D -130 5.0/15.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström Margareta Nilsson - Maj Holmberg 3 V+1 D -130 5.0/15.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 3 S-2 8 -200 2.0/18.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Pia Larsson - Sonia Bånghäll 4D S-3 8 -800 0.0/20.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson     - -/12.3

Bricka 6

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
Ö-V i zon
Kkn62
Kkn10
432
Ekn3
4
ED4
EDkn976
KD2
E108753
765
K10
94
D9
9832
85
108765

Optimalt kontrakt: 4D S-3 -500
 NT
N72544
S72544
Ö610889
V610899
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 V+1 2 -110 19.0/1.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström Margareta Nilsson - Maj Holmberg 3 V= 4 -110 19.0/1.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Berit Böös - Kia Leckne 3 V+1 3 -130 14.0/6.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 3 V+1 Kn -130 14.0/6.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3 V+1 10 -130 14.0/6.0
Hasse Roman - Ylva Roman Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 2NT V+1 2 -150 9.0/11.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Håkan Björklund - Margareta Svensson 3 V+2 Kn -150 9.0/11.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 3NT V= 2 -600 5.0/15.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Pia Larsson - Sonia Bånghäll 3NT V= 10 -600 5.0/15.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3NT V+1 3 -630 1.0/19.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 3NT V+1 Kn -630 1.0/19.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson     - -/12.3

Bricka 7

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
alla i zon
kn982
K87
kn76
E95
10764
4
EK54
kn764
ED
ED65
D1032
KD8
K53
kn10932
98
1032

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N22543
S22543
Ö11118910
V10118910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 4 V-2 8 200 20.0/0.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 2NT Ö+1 Kn -150 18.0/2.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Berit Böös - Kia Leckne 3NT Ö= Kn -600 14.0/6.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 3NT Ö= 2 -600 14.0/6.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Håkan Björklund - Margareta Svensson 3NT Ö= Kn -600 14.0/6.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 3NT Ö+1 2 -630 5.0/15.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 3NT Ö+1 10 -630 5.0/15.0
Hasse Roman - Ylva Roman Stanni Dahlberg - Inger Hedström 3NT Ö+1 3 -630 5.0/15.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3NT Ö+1 Kn -630 5.0/15.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Lasse Sundin - Anita Riccius 3NT Ö+1 Kn -630 5.0/15.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 3NT Ö+1 Kn -630 5.0/15.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson     - -/6.7

Bricka 8

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
ingen i zon
10764
102
KD105
EK2
9
Kkn973
E86
D985
KD
D86
kn2
kn107643
Ekn8532
E54
9743

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N5106107
S5106107
Ö72724
V72724
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson Håkan Björklund - Margareta Svensson 5D Ö-4 E 800 20.0/0.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 4 S+1 5 450 15.0/5.0
Hasse Roman - Ylva Roman Stanni Dahlberg - Inger Hedström 4 S+1 E 450 15.0/5.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 4 S+1 8 450 15.0/5.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 4 S+1 5 450 15.0/5.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Berit Böös - Kia Leckne 4 S= E 420 9.0/11.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 4 S= 8 420 9.0/11.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 2 S+3 9 200 6.0/14.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 2 S+2 9 170 4.0/16.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Egon Österbrand - Ulla Österbrand 5D Ö-1 2 100 1.0/19.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Lasse Sundin - Anita Riccius 4 V-2 E 100 1.0/19.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson     - -/6.7

Bricka 9

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
Ö-V i zon
kn62
9643
9862
kn3
874
ED1087
ED7
72
1053
52
Kkn53
KD104
EKD9
Kkn
104
E9865

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N65465
S65565
Ö68878
V68878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 S= E 110 19.0/1.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 1 S+1 7 110 19.0/1.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1 S= E 80 15.0/5.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 1 S= E 80 15.0/5.0
Hasse Roman - Ylva Roman Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 1 S-1 10 -50 12.0/8.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 1NT Ö= E -90 10.0/10.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Berit Böös - Kia Leckne 2 S-2 7 -100 6.0/14.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 2 S-2 7 -100 6.0/14.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 2 S-2 8 -100 6.0/14.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Stanni Dahlberg - Inger Hedström 1NT Ö+1 E -120 2.0/18.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 1NT Ö+2 E -150 0.0/20.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson     - 9.1/-

Bricka 10

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
alla i zon
D10542
K83
Dkn10
104
973
D764
K84
ED5
K8
E92
9753
kn873
Ekn6
kn105
E62
K962

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N76798
S76798
Ö67645
V66645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Berit Böös - Kia Leckne 2 N+2 E 170 20.0/0.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 1NT S+2 4 150 16.0/4.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 1NT S+2 6 150 16.0/4.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Stanni Dahlberg - Inger Hedström 1NT S+2 9 150 16.0/4.0
Hasse Roman - Ylva Roman Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 1NT S+1 4 120 9.0/11.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 1NT S+1 4 120 9.0/11.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 1NT S+1 6 120 9.0/11.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 1NT S+1 6 120 9.0/11.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1NT S= 5 90 4.0/16.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 2 N-1 3 -100 2.0/18.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 1NT S-2 6 -200 0.0/20.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson     - 9.1/-

Bricka 11

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
ingen i zon
K9542
ED10
K
D953
Ekn3
kn765
E852
kn7
D6
9832
10964
EK4
1087
K4
Dkn73
10862

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N96687
S96687
Ö47756
V47756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3 V-3 5 150 20.0/0.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3 N= E 140 18.0/2.0
Hasse Roman - Ylva Roman Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 2 N= E 110 12.0/8.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Berit Böös - Kia Leckne 2 N+1 9 110 12.0/8.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 2 N= E 110 12.0/8.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 2 N= E 110 12.0/8.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 2 N= K 110 12.0/8.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Stanni Dahlberg - Inger Hedström 2 N-1 E -50 3.0/17.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 2 N-1 E -50 3.0/17.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 3 N-1 E -50 3.0/17.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 2 N-1 E -50 3.0/17.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén     - -/7.0

Bricka 12

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
N-S i zon
D82
K85
D1043
D82
E7
764
Ekn952
EK7
Kkn109
D92
87
10963
6543
Ekn103
K6
kn54

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N55655
S55655
Ö88777
V88777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 1NT V-2 3 100 20.0/0.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 1NT V-1 3 50 18.0/2.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 1NT V= 3 -90 15.0/5.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 1NT V= 3 -90 15.0/5.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Stig Emblad - Gunnar Nilsson 1NT V+1 3 -120 9.0/11.0
Hasse Roman - Ylva Roman Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 1NT V+1 3 -120 9.0/11.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 2NT Ö= 3 -120 9.0/11.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Berit Böös - Kia Leckne 1NT V+1 4 -120 9.0/11.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 1NT V+2 3 -150 4.0/16.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 1NT V+3 4 -180 2.0/18.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Stanni Dahlberg - Inger Hedström 3NT V= 5 -400 0.0/20.0
Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén     - -/7.0

Bricka 13

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
alla i zon
ED6
874
K109
KD94
K974
65
Dkn75
Ekn10
kn82
EK9
643
6532
1053
Dkn1032
E82
87

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N77968
S77968
Ö66365
V66465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 1NT N+3 2 180 18.0/2.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1NT N+3 E 180 18.0/2.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 1NT N+3 6 180 18.0/2.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3 S+1 6 170 14.0/6.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 1NT N+2 2 150 10.0/10.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 1NT N+2 6 150 10.0/10.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Margareta Nilsson - Maj Holmberg 1NT N+2 E 150 10.0/10.0
Hasse Roman - Ylva Roman Berit Böös - Kia Leckne 1NT N+1 6 120 5.0/15.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 1NT N+1 E 120 5.0/15.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 S= 7 110 2.0/18.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 1NT N= Kn 90 0.0/20.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson     - 7.9/-

Bricka 14

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
ingen i zon
kn104
kn63
EK97
KDkn
E53
9875
1062
876
KD8
D42
D5
E9432
9762
EK10
kn843
105

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N79899
S79899
Ö64544
V64544
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 1NT N+2 4 150 17.0/3.0
Hasse Roman - Ylva Roman Berit Böös - Kia Leckne 1NT N+2 3 150 17.0/3.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1NT Ö-3 3 150 17.0/3.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Margareta Nilsson - Maj Holmberg 2NT N+1 4 150 17.0/3.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 1 S+2 6 140 12.0/8.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 1NT N+1 2 120 9.0/11.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 1NT N+1 2 120 9.0/11.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 2 S= 9 110 6.0/14.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 1NT Ö-2 4 100 4.0/16.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 1 S= 8 80 2.0/18.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 1NT V-1 K 50 0.0/20.0
Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson     - 7.9/-

Bricka 15

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
N-S i zon
104
E83
E1063
EKkn4
9876
D95
Kkn74
D5
EK53
10
D982
9763
Dkn2
Kkn7642
5
1082

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N961068
S961068
Ö36363
V36363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Björklund - Margareta Svensson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 4 S= 9 620 14.0/6.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 4 S= 9 620 14.0/6.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 4 N= E 620 14.0/6.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 4 S= 9 620 14.0/6.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 4 N= E 620 14.0/6.0
Berit Böös - Kia Leckne Lasse Sundin - Anita Riccius 4 N= E 620 14.0/6.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Pia Larsson - Sonia Bånghäll 4 N= E 620 14.0/6.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 2 N+2 K 170 6.0/14.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 S-1 9 -100 3.0/17.0
Hasse Roman - Ylva Roman Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 4 S-1 9 -100 3.0/17.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Margareta Nilsson - Maj Holmberg 4 S-2 D -200 0.0/20.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman     - -/6.5

Bricka 16

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
Ö-V i zon
Dkn8754
kn8
D8
742
10
EKD10954
K76
kn3
E932
72
E92
K865
K6
63
kn10543
ED109

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N56262
S56272
Ö7711610
V7711610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 4D N-2 7 -300 20.0/0.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 V= 8 -620 11.0/9.0
Hasse Roman - Ylva Roman Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 4 V= D -620 11.0/9.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 4 V= D -620 11.0/9.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 4 V= D -620 11.0/9.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 4 V= D -620 11.0/9.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 4 V= 8 -620 11.0/9.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Margareta Nilsson - Maj Holmberg 4 V= D -620 11.0/9.0
Berit Böös - Kia Leckne Lasse Sundin - Anita Riccius 4 V= Kn -620 11.0/9.0
Stig Emblad - Gunnar Nilsson Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 4 V+1 7 -650 1.0/19.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Pia Larsson - Sonia Bånghäll 4 V+1 7 -650 1.0/19.0
Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman     - -/6.5

Bricka 17

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
ingen i zon
kn1093
kn108
6542
Ekn
84
97653
3
KD1096
2
EK42
EK7
75432
EKD765
D
Dkn1098
8

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N310397
S310397
Ö103936
V103936
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 4 N= E 420 19.0/1.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 S= K 420 19.0/1.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Lasse Sundin - Anita Riccius 5 Ö-1 E 50 15.0/5.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 5 Ö-1 E 50 15.0/5.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 4 S-1 3 -50 7.0/13.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Berit Böös - Kia Leckne 4 S-1 3 -50 7.0/13.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 4 S-1 3 -50 7.0/13.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 4 N-1 E -50 7.0/13.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Stig Emblad - Gunnar Nilsson 4 S-1 3 -50 7.0/13.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Hasse Roman - Ylva Roman 4 S-1 3 -50 7.0/13.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 5 S-2 3 -100 0.0/20.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand     - -/11.6

Bricka 18

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
N-S i zon
K85
kn1072
E83
D54
E7643
D93
KDkn2
9
D92
E8
10654
kn1076
kn10
K654
97
EK832

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N84947
S84947
Ö48495
V48495
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 2 V-1 Kn 50 17.0/3.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 2 V-1 Kn 50 17.0/3.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 V-1 Kn 50 17.0/3.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Stig Emblad - Gunnar Nilsson 2 V-1 7 50 17.0/3.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 3 N-1 D -100 12.0/8.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Berit Böös - Kia Leckne 2 V= Kn -110 10.0/10.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 2 V+1 10 -140 4.0/16.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 2 V+1 Kn -140 4.0/16.0
Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson Hasse Roman - Ylva Roman 2 V+1 Kn -140 4.0/16.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Lasse Sundin - Anita Riccius 3 V= 2 -140 4.0/16.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 2 V+1 D -140 4.0/16.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand     - -/11.6

Bricka 19

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
Ö-V i zon
kn10962
D1075
K
973
74
EK3
1076
KD1085
EK83
9642
Ekn3
kn4
D5
kn8
D98542
E62

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N34452
S34452
Ö1089710
V1089710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 4 Ö-1 4 100 19.0/1.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Pia Larsson - Sonia Bånghäll 3 V-1 K 100 19.0/1.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 2NT V= 7 -120 16.0/4.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 Ö+1 4 -140 14.0/6.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 2NT Ö+2 Kn -180 11.0/9.0
Berit Böös - Kia Leckne Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 2NT Ö+2 8 -180 11.0/9.0
Hasse Roman - Ylva Roman Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3NT V= 6 -600 8.0/12.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3NT Ö+1 2 -630 4.0/16.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3NT V+1 10 -630 4.0/16.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 3NT V+1 Kn -630 4.0/16.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 3NT Ö+2 4 -660 0.0/20.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek     - -/6.5

Bricka 20

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
alla i zon
8752
D64
D104
kn97
EK104
E1095
96
E53
kn963
82
Kkn72
KD6
D
Kkn73
E853
10842

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N55424
S55424
Ö889119
V888119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lasse Sundin - Anita Riccius Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 3NT V-2 4 200 20.0/0.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3NT V-1 2 100 16.0/4.0
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 4 V-1 7 100 16.0/4.0
Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson Pia Larsson - Sonia Bånghäll 4 V-1 2 100 16.0/4.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1NT V+2 8 -150 12.0/8.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 3 V+1 4 -170 10.0/10.0
Berit Böös - Kia Leckne Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson 3NT V= 8 -600 8.0/12.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Egon Österbrand - Ulla Österbrand 4 Ö= 4 -620 5.0/15.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Kjell Öberg - Birgitta Lindberg 4 V= 4 -620 5.0/15.0
Hasse Roman - Ylva Roman Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3NT V+1 8 -630 2.0/18.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 4 Ö+1 10 -650 0.0/20.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek     - -/6.5

Bricka 21

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Nord giv
N-S i zon
K42
Kkn74
kn1032
75
D9
D95
E765
KD102
kn8753
82
KD
E964
E106
E1063
984
kn83

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N46746
S46746
Ö97687
V97687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Egon Österbrand - Ulla Österbrand 3NT V-2 2 100 20.0/0.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 2NT V-1 4 50 15.0/5.0
Hasse Roman - Ylva Roman Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 2NT V-1 4 50 15.0/5.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3NT Ö-1 6 50 15.0/5.0
Berit Böös - Kia Leckne Håkan Björklund - Margareta Svensson 1NT V-1 7 50 15.0/5.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 2 V= 10 -90 10.0/10.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1 Ö+1 E -110 5.0/15.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 2 V+1 7 -110 5.0/15.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 2 Ö+1 9 -110 5.0/15.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 2 Ö= Kn -110 5.0/15.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Stig Emblad - Gunnar Nilsson 1NT V+1 2 -120 0.0/20.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström     - 10.8/-

Bricka 22

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Öst giv
Ö-V i zon
E32
532
kn74
kn873
Dkn9
Kkn10
983
KD96
K1076
96
K1065
542
854
ED874
ED2
E10

Optimalt kontrakt: 1NT S= 90
 NT
N66767
S66767
Ö67676
V67676
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Birgitta Olsson - Inger Engelbaek 3 Ö-2 E 200 20.0/0.0
Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 2NT S+2 6 180 18.0/2.0
Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro Egon Österbrand - Ulla Österbrand 1NT S+2 K 150 16.0/4.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Stig Emblad - Gunnar Nilsson 1NT S= K 90 14.0/6.0
Hasse Roman - Ylva Roman Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 1NT S-1 6 -50 8.0/12.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 1NT S-1 6 -50 8.0/12.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 3 S-1 D -50 8.0/12.0
Berit Böös - Kia Leckne Håkan Björklund - Margareta Svensson 3 S-1 D -50 8.0/12.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson 1NT S-1 K -50 8.0/12.0
Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson 4 S-2 9 -100 1.0/19.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 1NT S-2 K -100 1.0/19.0
Stanni Dahlberg - Inger Hedström     - 10.8/-

Bricka 23

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Syd giv
alla i zon
832
10843
653
E62
KD1076
Dkn95
8
D94
E5
K76
kn9742
K107
kn94
E2
EKD10
kn853

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N66436
S66436
Ö679107
V679107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Stig Emblad - Gunnar Nilsson 3NT Ö-3 E 300 20.0/0.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 1NT S+1 K 120 18.0/2.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 1NT S-1 6 -100 13.0/7.0
Hasse Roman - Ylva Roman Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 1NT S-1 K -100 13.0/7.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 1NT S-1 6 -100 13.0/7.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 1NT S-1 D -100 13.0/7.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 1NT Ö+1 E -120 7.0/13.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 1NT Ö+1 E -120 7.0/13.0
Lasse Sundin - Anita Riccius Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 3 V= 3 -140 2.0/18.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Berit Böös - Kia Leckne 2 V+1 4 -140 2.0/18.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 2 V+1 2 -140 2.0/18.0
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson     - 8.9/-

Bricka 24

BK Albrekts, Sverige 2019.05.24

Väst giv
ingen i zon
32
KD984
KD432
6
985
kn10
kn7
EKD875
KDkn76
75
65
kn1043
E104
E632
E1098
92

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N5111157
S5111157
Ö82272
V82272
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lasse Sundin - Anita Riccius Gerd Blennskog - Kerstin Gyllén 5D V-5 K 1100 20.0/0.0
Bodil Gustafsson - Inga-Britt Andréasson Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson 4 N+1 Kn 450 18.0/2.0
Håkan Björklund - Margareta Svensson Kenneth Svensson - Bengt Bengtsson 4D Ö-2 E 300 15.0/5.0
Egon Österbrand - Ulla Österbrand Lars-Göran Larsson - Tage Ericsson 4D Ö-2 9 300 15.0/5.0
Margareta Nilsson - Maj Holmberg Annemarie Mauritzson - Marianne Ekman 3 N+2 K 200 12.0/8.0
Pia Larsson - Sonia Bånghäll Stig Emblad - Gunnar Nilsson 5 V-3 K 150 10.0/10.0
Inger Carlsson - Ulla-Britt Eriksson Stanni Dahlberg - Inger Hedström 4 V-2 K 100 5.0/15.0
Hasse Roman - Ylva Roman Gunvor Rönnbäck - Lena Mårtensson 4 Ö-2 E 100 5.0/15.0
Sara Bengtsson - Gunilla Nilsson Berit Böös - Kia Leckne 4 Ö-2 E 100 5.0/15.0
Kjell Öberg - Birgitta Lindberg Britt-Marie Warborn - Ulla-Karin Ericsson 4 Ö-2 E 100 5.0/15.0
Birgitta Olsson - Inger Engelbaek Jan-Åke Ericsson - Carl-Olof Jagebro 4 Ö= E -420 0.0/20.0
Ingrid Wackerberg - Kitty Bertilsson     - 8.9/-