Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 42

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Öst giv
alla i zon
Dkn2
86
75
1098542
EK107653
E4
Ekn9
D
94
Kkn52
632
Ekn73
8
D10973
KD1084
K6

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N55522
S55522
Ö8881111
V8881111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn 6 V-1 10 100 38.0/0.0
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm Arne Larsson - Magnus Eriksson 4 V= 7 -620 36.0/2.0
Asle L?tken - Hege Falster Christer Winther - Lars Stenlund 4 V+1 6 -650 23.0/15.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Per Hagberg - Lars Westerlund 4 V+1 10 -650 23.0/15.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Peter Modh - Tommy Gunnarsson 5 V= 8 -650 23.0/15.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Thomas Samuelsson - Sten Johansson 4 V+1 8 -650 23.0/15.0
Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Lena Petersen - Robert B?ck 4 V+1 8 -650 23.0/15.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson G?ran Adde - Jan Nilsson 4 Ö+1 3 -650 23.0/15.0
Thor Simonsen - Marianne Simonsen Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 4 V+1 7 -650 23.0/15.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg Bj?rn Andersson - Eva Andersson 4 V+1 7 -650 23.0/15.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 4 V+1 8 -650 23.0/15.0
Torgny Carlsson - Jan Enarsson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 4 V+1 10 -650 23.0/15.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 4 V+1 8 -650 23.0/15.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Dag Mangset - Anne Rydning 4 V+1 8 -650 23.0/15.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Lennart Nilsson - Anders Nilsson 3NT Ö+2 7 -660 9.0/29.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Thomas Magnusson - Arne Eriksson 3NT Ö+2 K -660 9.0/29.0
Villy Havasi - Per Andersson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 4 V+2 8 -680 5.0/33.0
Gun Bellander - Klas Bellander Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 5 Ö+1 K -680 5.0/33.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Mikael Westerlund - Per Jansson 2D S-3 E -800 2.0/36.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Jan Johansson - Sune L?bo 5D N-5 9 -1400 0.0/38.0