Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 41

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Nord giv
Ö-V i zon
97
KD9852
7
D1053
D1063
E76
932
K92
kn4
104
E10854
Ekn84
EK852
kn3
KDkn6
76

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N66765
S56765
Ö77468
V77468
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Leif Olsson - Mats Pettersson Jan Johansson - Sune L?bo 3D V-2 K 500 36.0/2.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson G?ran Adde - Jan Nilsson 3D Ö-2 K 500 36.0/2.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 2NTD V-2 3 500 36.0/2.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Per Hagberg - Lars Westerlund 2 S+1 3 140 25.0/13.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Peter Modh - Tommy Gunnarsson 2 N+1 6 140 25.0/13.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg Bj?rn Andersson - Eva Andersson 2 N+1 Kn 140 25.0/13.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Lennart Nilsson - Anders Nilsson 2 N+1 Kn 140 25.0/13.0
Villy Havasi - Per Andersson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 2 S+1 2 140 25.0/13.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Dag Mangset - Anne Rydning 3 S= 6 140 25.0/13.0
Gun Bellander - Klas Bellander Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 3 S= 6 140 25.0/13.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Thomas Magnusson - Arne Eriksson 3 N= Kn 140 25.0/13.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn 2 N= Kn 110 16.0/22.0
Asle L?tken - Hege Falster Christer Winther - Lars Stenlund 4 N-1 E -50 10.0/28.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Thomas Samuelsson - Sten Johansson 3 S-1 3 -50 10.0/28.0
Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Lena Petersen - Robert B?ck 4 N-1 Kn -50 10.0/28.0
Torgny Carlsson - Jan Enarsson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 4 N-1 E -50 10.0/28.0
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm Arne Larsson - Magnus Eriksson 4 N-1 E -50 10.0/28.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Mikael Westerlund - Per Jansson 3 S-2 6 -100 4.0/34.0
Thor Simonsen - Marianne Simonsen Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 2NT Ö= Kn -120 2.0/36.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 5D N-4 E -800 0.0/38.0