Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 82

, Sverige 2012.04.08

Öst giv
N-S i zon
ED1086
9
K632
E103
kn5
108653
984
984
943
KDkn72
Ekn7
kn7
K72
E4
D105
KD652

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N121271211
S121271211
Ö11611
V11611
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 5D Ö-5 K 1100 28.0/0.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin 4D Ö-4 2 800 25.0/3.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Robin Karlsson - Emanuel Unge 4D Ö-4 E 800 25.0/3.0
Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen Vesa Fagerlund - Antti Aimala 4 S+2 3 680 17.0/11.0
André Hagen - Kristian Stangeland Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 4 N+2 K 680 17.0/11.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Irma Petersen - Erik Andersson 4 N+2 K 680 17.0/11.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek 4 N+2 Kn 680 17.0/11.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 4 N+2 5 680 17.0/11.0
Adam Stokka - Olle Sandström Erika Nordström - Joakim Ericson 4 N+2 K 680 17.0/11.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3NT S+2 3 660 10.0/18.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Even Morken - Kristian B. Ellingsen 5 S+1 Kn 620 7.0/21.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 4 N= K 620 7.0/21.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Katharina Brinck - Paul Gruenke 3 N+3 K 230 4.0/24.0
Daniel Labriz - Erik Levin Tina Andersson - Emilie Höber 4 S+2 3 170 2.0/26.0
Sara Svanered - Beyla Edström Sofie Westlin - Linda Sandberg 3 Ö-2 2 100 0.0/28.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt     - -/14.2