Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 81

, Sverige 2012.04.08

Nord giv
ingen i zon
K9
K1096
ED83
853
1074
EDkn75
kn92
E4
kn8653

K1076
KD76
ED2
8432
54
kn1092

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N65646
S65646
Ö78687
V78687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Stokka - Olle Sandström Erika Nordström - Joakim Ericson 3NT Ö-4 3 200 28.0/0.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 2 N+1 7 140 26.0/2.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek 2 V-2 3 100 24.0/4.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Robin Karlsson - Emanuel Unge 2 S-1 E -50 22.0/6.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 1D N-1 K -100 19.0/9.0
Daniel Labriz - Erik Levin Tina Andersson - Emilie Höber 2 S-2 E -100 19.0/9.0
Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen Vesa Fagerlund - Antti Aimala 2 Ö+1 5 -140 10.0/18.0
André Hagen - Kristian Stangeland Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 2 Ö+1 6 -140 10.0/18.0
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 2 Ö+1 3 -140 10.0/18.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Even Morken - Kristian B. Ellingsen 2 V+1 5 -140 10.0/18.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Irma Petersen - Erik Andersson 3 Ö= 5 -140 10.0/18.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Katharina Brinck - Paul Gruenke 2 Ö+1 5 -140 10.0/18.0
Sara Svanered - Beyla Edström Sofie Westlin - Linda Sandberg 2 Ö+1 5 -140 10.0/18.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3D N-2 3 -300 2.0/26.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin 3D N-3 4 -500 0.0/28.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt     - -/14.2