Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Hallands BF
[PDF]
2018  Jan  Feb  Mar  Apr  Maj  Jun  Jul  Aug  Sep  Okt  Nov  Dec 2020
November 2019
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
       
1
BK Allians, Halmstad

Fredag 09.00 Par, hcp och scratch

BF Rydet

Partävling

BK Albrekts

Fredagsbridgen

 
2
 
3
 
4
Åsa/Frillesås BK

Måndagsbridge

BK Albrekts

Pratbridge

SPF Kvarnens BK

Partävling

BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par, hcp

Måndag 18.30 Barometer Par hcp och scratch

Slöinge BK

Partävling

BK Falkenberg

Utvecklingsbridge med teori 18:30

Värö BK

Partävling

Ätrans BK

Partävling

BK Albrekts

Naturligt System

Laholms BK

Partävling måndag KALKON-2

 
5
BK Allians, Halmstad

Tisdag 09.30 Individuell barometer, hcp och scratch

Tisdag 13.00 avslutningskurs budgivning 18 brickor hcp barometer

BK Falkenberg

Dagbridge Tisdag

Tisdagsbridge Med Handicap 18:30 (18:00)

Åsa/Frillesås BK

Silverstegen 7 Hösten 2019

Kvibille BS

Partävling, "Kalkonen" omgång 2

BK Albrekts

Tisdagsbridgen

Laholms BK

Partävling tisdag med HCP KALKON-2

Åsa/Frillesås BK

Silverstegen 8 Hösten 2019

 
6
BK Allians, Halmstad

Spelträning

Laholms BK

Partävling onsdag em med HCP KALKON-2

Ätrans BK

Partävling Älvsered

BK Albrekts

Onsdagsbridgen

BK Allians, Halmstad

Onsdag 14:00 Par, hcp och scratch

BK Falkenberg

Trivselbridge SBF - Simultan

Åsa/Frillesås BK

Onsdagsbridge

Kvibille BS

Partävling, Klubbmatch mot Simlångsdalen.

Laholms BK

Onsdag kväll KM LAG

KM Lag 3, 1:a halvlek

KM Lag 3, 2:a halvlek

KM Lag 4, 1:a halvlek

KM Lag 4, 2:a halvlek

 
7
BK Falkenberg

Klubbens Nygammalt Rally 3

Åsa/Frillesås BK

Torsdagsbridge

Hasslövs BK

Nov. vinsten Scratch och HCP 24 Brickor.

Simlångsdalens BK

Partävling

BK Albrekts

Silverstegen Omg 5

Silverstegen Omg 6

Harplinge BK

Partävling

 
8
BK Allians, Halmstad

Fredag 09.00 Par, hcp och scratch

BF Rydet

Partävling

BK Albrekts

Fredagsbridgen

 
9
Åsa/Frillesås BK

Richard Nilssons Barometer

 
10
 
11
Åsa/Frillesås BK

Måndagsbridge

BK Albrekts

Pratbridge

BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par, hcp

Måndag 18.30 Barometer Par hcp och scratch

Värö BK

Partävling

Ätrans BK

KM. par omg. 3

Laholms BK

Partävling måndag

 
12
BK Allians, Halmstad

Tisdag 09.30 Individuell barometer, hcp och scratch

Tisdag 13.00 avslutningskurs budgivning 18 brickor hcp

BK Falkenberg

Dagbridge Tisdag

SPF Kvarnens BK

Handikapptävling med priser

BK Falkenberg

Tisdagsbridge Med Handicap 18:30 (18:00)

Åsa/Frillesås BK

Nybörjarstegen 5 Hösten 2019

Kvibille BS

Partävling

BK Albrekts

Tisdagsbridgen

Laholms BK

Partävling tisdag med HCP

Åsa/Frillesås BK

Nybörjarstegen 6 Hösten 2019

 
13
BK Allians, Halmstad

Spelträning

Laholms BK

Utbildning kl.12.15-12.45 Tema:Budgivning

Partävling onsdag em med HCP BAROMETER

Ätrans BK

Barometer Älvsered

BK Albrekts

Dagstegen Omg 5

Dagstegen Omg 6

BK Allians, Halmstad

Onsdag 14:00 Lagtävling

BK Falkenberg

Trivselbridge

Åsa/Frillesås BK

Onsdagsbridge

Laholms BK

Partävling onsdag kväll NYGAMMALT

 
14
Åsa/Frillesås BK

Simultantävling

Hasslövs BK

Partävling HCP 24 Brickor, simultan

BK Albrekts

Mixedstegen Omg 5

Mixedstegen Omg 6

BK Falkenberg

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 3:1

Harplinge BK

PARTÄVLING

Simlångsdalens BK

Vinbarometer

BK Falkenberg

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 3:2

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 4:1

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 4:2

 
15
BK Allians, Halmstad

Fredag 09.00 Par, hcp och scratch

BF Rydet

Partävling

BK Albrekts

Fredagsbridgen

 
16
Åsa/Frillesås BK

Nygammalt

BK Albrekts

Albrekts Mixedlag

V75

 
17
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5)

BK Allians, Halmstad

Söndag kl 14.00 NYGAMMALT Par hcp

 
18
Åsa/Frillesås BK

Måndagsbridge

BK Albrekts

Pratbridge

SPF Kvarnens BK

Partävling

BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par, hcp

Måndag 18.30 Barometer Par hcp och scratch

Slöinge BK

Partävling med hcp

BK Falkenberg

Utvecklingsbridge med teori 18:30

Värö BK

Simultantävling

Ätrans BK

Partävling simultan

BK Albrekts

Naturligt System

Laholms BK

Partävling måndag SIMULTAN

 
19
BK Allians, Halmstad

Tisdag 09.30 Individuell barometer, hcp och scratch

Tisdag 13.00 avslutningskurs budgivning 18 brickor hcp

BK Falkenberg

Dagbridge Tisdag

Tisdagsbridge Med Handicap 18:30 (18:00)

Åsa/Frillesås BK

Bronsstegen 7 Hösten 2019

Kvibille BS

Partävling

BK Albrekts

Tisdagsbridgen

Laholms BK

Partävling tisdag med HCP

Åsa/Frillesås BK

Bronsstegen 8 Hösten 2019

 
20
BK Allians, Halmstad

Spelträning

Laholms BK

Partävling onsdag em med HCP SIMULTAN

Ätrans BK

Jultävling Älvsered

BK Albrekts

Onsdagsbridgen

BK Allians, Halmstad

Onsdag 14:00 Par, hcp och scratch

BK Falkenberg

Trivselbridge Handicap

Åsa/Frillesås BK

Onsdagsbridge

 
21
Åsa/Frillesås BK

Torsdagsbridge

Hasslövs BK

Partävling HCP 24 Brickor.

BK Albrekts

Bronzstegen Omg 5

Bronzstegen Omg 6

BK Falkenberg

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 5:1

Harplinge BK

PARTÄVLING

Simlångsdalens BK

Partävling

BK Falkenberg

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 5:2

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 6:1

IAF Torsdagsligan 3(3) Match 6:2

 
22
BK Allians, Halmstad

Fredag 09.00 Par, hcp och scratch

BF Rydet

Partävling

Laholms BK

Färjebridge Fredag

BK Albrekts

Fredagsbridgen

BK Falkenberg

Lagspel Träningsgrupp Information

 
23
Hallands BF

DM Par Mixed ... Kval till SM

BK Albrekts

V75

 
24
 
25
Åsa/Frillesås BK

Måndagsbridge

BK Albrekts

Pratbridge

SPF Kvarnens BK

Partävling

BK Allians, Halmstad

Måndag 14.00 Par, hcp

Måndag 18.30 Barometer Par hcp och scratch

BK Falkenberg

Utvecklingsbridge med teori 18:30

Värö BK

Lottad Partner

Ätrans BK

KM. par omg. 4

BK Albrekts

Naturligt System

Laholms BK

Partävling måndag

 
26
BK Allians, Halmstad

Tisdag 09.30 Individuell barometer, hcp och scratch

Tisdag 13.00 avslutningskurs budgivning 18 brickor hcp

BK Falkenberg

Dagbridge Tisdag

Tisdagsbridge Med Handicap 18:30 (18:00)

Åsa/Frillesås BK

Nybörjarstegen 7 Hösten 2019

BK Albrekts

SBF Simultan

Kvibille BS

Partävling

Laholms BK

Partävling tisdag med HCP SIMULTAN

Åsa/Frillesås BK

Nybörjarstegen 8 Hösten 2019

 
27
BK Allians, Halmstad

Spelträning

Laholms BK

Partävling onsdag em med HCP

Ätrans BK

Jultävling Älvsered

BK Albrekts

Onsdagsbridgen

BK Allians, Halmstad

Onsdag 14:00 Par, hcp och scratch

BK Falkenberg

Trivselbridge Barometer

Åsa/Frillesås BK

Onsdagsbridge

Laholms BK

Lagtävling m hcp HÖKASTEGEN

 
28
BK Falkenberg

Paul Jones

Åsa/Frillesås BK

Torsdagsbridge

Hasslövs BK

Vin-barometer 24 brickor HCP

BK Albrekts

Kvällstegen Omg 5

Kvällstegen Omg 6

Harplinge BK

Partävling handikapp (och scratch)med priser

Simlångsdalens BK

Skinktävling omg. 1

BK Falkenberg

Lagspel Träningsgrupp

 
29
BK Allians, Halmstad

Fredag 09.00 Par, hcp och scratch

BF Rydet

Partävling

BK Albrekts

Fredagsbridgen

 
30
BK Allians, Halmstad

Allians Silver

BK Albrekts

V75

 
 
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80