Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Mälardalens BF
[PDF]
2018  Jan  Feb  Mar  Apr  Maj  Jun  Jul  Aug  Sep  Okt  Nov  Dec 2020
September 2019
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
           
1
 
2
VBS Aros

Måndag - gröna brickor

Folkare BK

Dagbridge - Lottad partner

VBS Aros

Måndag - gråa brickor

Åkers BK

Poängtävling

Smedstadens BK

Höststart

ABB BK

Start Xtra

 
3
VBS Aros

VBS Tisdag

Lugna Gruppen

Köpings BS

Simultan

Strängnäs BK Gripen

Partävling Simultan ti

 
4
Strängnäs BK Gripen

Partävling hcp högst klövernål on

Folkare BK

Partävling

Hallstahammars BK

singeltävling

Smedstadens BK

Partävling

 
5
Strängnäs BK Gripen

Partävling Kl. 13.00 to

VBS Aros

VBS Torsdag med HCP

Arboga BK

Par (hcp), Arbogaserien 3

 
6
BK Örjan

BK Örjan v36

 
7
 
8
 
9
Folkare BK

Dagbridge, Barometer

VBS Aros

Måndag - gråa brickor

Åkers BK

Barometer IMP

Smedstadens BK

Partävling

ABB BK

Årsmötes Xtra

 
10
VBS Aros

VBS Tisdag

Lugna Gruppen

Köpings BS

KAK-serien H2019 omg1-1:2

Strängnäs BK Gripen

Culbertbyttan Barometer hcp ti

Köpings BS

KAK-serien H2019 omg 1-1:1

 
11
Strängnäs BK Gripen

Partävling hcp högst klövernål on

Folkare BK

Simultan

Hallstahammars BK

Höstsilver

Smedstadens BK

Partävling

 
12
Strängnäs BK Gripen

Partävling Kl. 13.00 to

VBS Aros

VBS Torsdag med HCP

VBS ArosX med HCP

VBS TorsdagX med HCP

Arboga BK

Barometer, Arbogaserien 4

ABB BK

Arosserien H2019 Div1

Arosserien H2019 Div2

Arosserien H2019 Div3

Arosserien 1 1:a

Arosserien 1 2:a

 
13
BK Örjan

BK Örjan v37

 
14
Mälardalens BF

DM Damer 2019-20

 
15
 
16
Folkare BK

Dagbridge

VBS Aros

Måndag - gråa brickor

Smedstadens BK

Partävling

Åkers BK

Handikapp

ABB BK

Ozon Xtra

 
17
VBS Aros

VBS Tisdag

Lugna Gruppen

Köpings BS

Klubbmatch Mot Hallstahammar (8 par/klubb.)

Folkare BK

Folkareserien Rond 1

Strängnäs BK Gripen

Partävling ti

Hallstahammars BK

Klubbmatch köping i köping

 
18
Strängnäs BK Gripen

Partävling hcp högst klövernål on

Folkare BK

Partävling

Hallstahammars BK

Partävling

Smedstadens BK

Partävling

 
19
VBS Aros

Torsdag med HCP

Strängnäs BK Gripen

Introduktionstävling för lagtävling silver to

Arboga BK

Par (hcp), Arbogaserien 5

ABB BK

Temakväll med Elisabeth

 
20
BK Örjan

BK Örjan v38

 
21
 
22
 
23
Folkare BK

Dagbridge

Smedstadens BK

Partävling Simultan

Åkers BK

Simultan

ABB BK

Simultan Xtra

 
24
VBS Aros

VBS Tisdag

Strängnäs BK Gripen

Höstmöte 18.30 och partävling efter mötet ti

 
25
Strängnäs BK Gripen

Partävling hcp högst klövernål on

Folkare BK

Barometer

Hallstahammars BK

Partävling

Smedstadens BK

Partävling

 
26
VBS Aros

VBS Torsdag med HCP

Arboga BK

Par, Arbogaserien 6

Strängnäs BK Gripen

Lagtävling silver to

ABB BK

Arosserien 2 1:a

Arosserien 2 2:a

 
27
BK Örjan

BK Örjan v39

 
28
 
29
 
30
Folkare BK

Dagbridge

Åkers BK

Poängtävling

Smedstadens BK

Partävling

ABB BK

Höst Xtra

 
      
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80