Kommande tävlingar
26/07 SM Par Dam - Omgång 1
26/07 SM Par Dam - Omgång 2
26/07 SM Par Dam - Omgång 3
Rapporterade tävlingar
17/07 Falkenbergsveckans Guldpar Ons
05/07 BK Björken Guld
28/06 Ölandsveckan 2024 A-final - Om
Örebro läns BF
[PDF]
2023  Jan  Feb  Mar  Apr  Maj  Jun  Jul  Aug  Sep  Okt  Nov  Dec 2025
Juli 2024
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
1
Kumla BS

MD240701 Parspel handikapp TL:Kimmo Pernu

Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

Partävling

ABK Singelton, Askersund

MÅNDAGSBRIDGE

Hallsbergs BK

Partävling

 
2
Örebridgen

Partävling med hcp

Hällefors BK

Sommarbridge

Kumla BS

TK240702 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu

 
3
Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

BBO Nora par

 
4
Örebridgen

Partävling med hcp

Kumla BS

TD240704 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Forslund

 
5
 
6
 
7
Kumla BS

SD240707 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson

 
8
Kumla BS

MD240708 Parspel handikapp TL:Kimmo Pernu

Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

Partävling

ABK Singelton, Askersund

MÅNDAGSBRIDGE

Hallsbergs BK

Partävling

 
9
Örebridgen

Partävling med hcp

Hällefors BK

Sommarbridge

Kumla BS

TK240709 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu

 
10
Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

BBO Nora

 
11
Örebridgen

Partävling med hcp

Kumla BS

TD240711 13:30 Parspel handikapp TL: Kimmo Pernu

 
12
 
13
 
14
Kumla BS

SD240714 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson

 
15
Kumla BS

MD240715 Parspel handikapp TL:Kimmo Pernu

Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

Partävling

ABK Singelton, Askersund

MÅNDAGSBRIDGE

Hallsbergs BK

Partävling

 
16
Örebridgen

Partävling med hcp

Hällefors BK

Sommarbridge

Kumla BS

TK240716 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu

 
17
Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

BBO Nora

 
18
Örebridgen

Partävling med hcp

Kumla BS

TD240718 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Hofvander

 
19
 
20
 
21
Kumla BS

SD240721 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson

 
22
Kumla BS

MD240722 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg

Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

Partävling

ABK Singelton, Askersund

Måndagsbridge

Hallsbergs BK

Partävling

 
23
Örebridgen

Partävling med hcp

Hällefors BK

Sommarbridge

Kumla BS

TK240723 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu

 
24
Örebridgen

Partävling med hcp

Nora BK

BBO Nora

 
25
Örebridgen

Partävling med hcp

Kumla BS

TD240725 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Hofvander

 
26
 
27
 
28
Kumla BS

SD240728 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson

 
29
Kumla BS

MD240729 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg

ABK Singelton, Askersund

Måndagsbridge

Hallsbergs BK

Partävling

 
30
Kumla BS

TK240730 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu

 
31
 
    
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80