Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Västergötlands BF
[PDF]
2019  Jan  Feb  Mar  Apr  Maj  Jun  Jul  Aug  Sep  Okt  Nov  Dec 2021
Januari 2020
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
   
1
 
2
Ulricehamns BK

Torsdag 10.00 Partävling 20 br hcp

Skövde BA

Torsdag EM 20 Br HCP

Hjo BS

Mellandagsbridge 1 2020

Svenljunga BK

Nyårsbarometer korrigerat resultat.

Skövde BA

Partävling 24 Br HCP

 
3
Borås BA

PRO Partävling

Hjo BS

Mellandagsbridge 2 2020

Mellandgsbridge kväll 1 2020

 
4
Hjo BS

Mellandagsbridge 3 2020

Mellandagsbridge kväll 2 2020

 
5
Hjo BS

Mellandagsbridge 4 2020

Mellandagsbridge kväll 3 2020

 
6
Borås BA

Trettondagsbarometer.

Hjo BS

Mellandagsbridge 5 2020

 
7
Skara BS

Partävling

Skövde BA

Tisdag EM HCP

Ulricehamns BK

Tisdag 18.00 Partävling, Hcp

Skövde BA

Debuten Tisdag

Tidaholms BK

Partävling 1

Levene BK

God Forsättning

 
8
Borås BA

PRO Partävling

Alingsås BS

Partävling HCP

Hjo BS

Onsdag

Herrljunga BK

Partävling

Lidköpings BK

Partävling

Skövde BA

Onsdag 24 Br HCP

Kvänums BK

Vårpremiär partävling

Carlsborgs BK

Partävling brons

 
9
Ulricehamns BK

Torsdag 10.00 Partävling 20 br hcp

Skövde BA

Torsdag EM 20 Br HCP

BK Ruter

Partäving HCP

Skara BS

Partävling

Vårgårda BS

Singeltävling

Svenljunga BK

Partävling korrigerat resultat

Stenstorps BK

Partävling 1

 
10
Borås BA

PRO Partävling

 
11
 
12
 
13
Mariestads BS

Par hcp - simultan - priser med/utan hcp

Alingsås BS

Simultanbarometer

Hjo BS

Partävling

Skövde BA

Måndag 24 Br Simultan

Hids BK

Simultan

Levene BK

Snögubben Barometer Ansv: Hans/Stefan

Borås BA

Simultantävling med Norge.

Falköpings BS

Partävling 11

 
14
Skara BS

Partävling HCP

Skövde BA

Tisdag EM HCP

Ulricehamns BK

Tisdag 18.00 Gröna Hissen

BK Ruter

Tisdagsspel

Skövde BA

Debuten Tisdag

Tidaholms BK

Partävling 2 hcp

 
15
Borås BA

PRO Partävling

Alingsås BS

Partävling HCP

Hjo BS

Onsdag

Vårgårda BS

Barometer Herrljunga

Herrljunga BK

Barometer i Herrljunga

Lidköpings BK

Partävling

Skövde BA

Onsdag 24 Br HCP

Kvänums BK

Partävling

Carlsborgs BK

Partävling

 
16
Ulricehamns BK

Torsdag 10.00 Partävling 20 br hcp

Skövde BA

Torsdag EM 20 Br HCP

BK Ruter

Partäving HCP

Skara BS

Partävling HCP

Skövde BA

Vinterfyrmanna

Stenstorps BK

Partävling 2

Svenljunga BK

Partävling

Herrljunga BK

prov barre

 
17
Borås BA

PRO Partävling

 
18
Västergötlands BF

SM DM Lag kval

 
19
 
20
Mariestads BS

Par hcp

Alingsås BS

Partävling A+ B

Hjo BS

Partävling

Skövde BA

Måndag 24 Br HCP

Levene BK

Käppen Handicap

Borås BA

Partävling.*

Falköpings BS

Partävling 12

Hids BK

Handikapp

 
21
Skara BS

Partävling

Skövde BA

Tisdag EM HCP

Ulricehamns BK

Tisdag 18.00 KM-Par 1

BK Ruter

Tisdagsspel

Skövde BA

Debuten Tisdag

Tidaholms BK

Partävling 3

 
22
Borås BA

PRO Partävling

Alingsås BS

Partävling HCP

Hjo BS

Onsdag

Herrljunga BK

Barometer Samling 18.15 simultan

Lidköpings BK

Barometer

Skövde BA

Onsdag 24 Br HCP

Kvänums BK

Partävling

Carlsborgs BK

Partävling

 
23
Ulricehamns BK

Torsdag 10.00 Partävling 20 br hcp

Skövde BA

Torsdag EM 20 Br HCP

BK Ruter

Partäving HCP

Skara BS

Barometer

Vårgårda BS

KM Lag Omg 1

Stenstorps BK

Partävling 3

Svenljunga BK

Partävling Hcp

 
24
Borås BA

PRO Partävling

 
25
Västergötlands BF

SM DM Dam final

Skövde BA

DM Par Damer final

 
26
 
27
Mariestads BS

Par hcp

Alingsås BS

Prispartävling HCP

Hjo BS

Partävling

Skövde BA

Måndag 24 Br HCP

Levene BK

Snölyktan

Borås BA

Partävling Datumscore.

Falköpings BS

Barometer 5

Hids BK

KM omg 1

 
28
Skara BS

Partävling HCP

Skövde BA

Tisdag EM HCP

Ulricehamns BK

Tisdag 18.00 Barometer, Hcp

Skövde BA

Debuten Tisdag

Tidaholms BK

Partävling 4 hcp

 
29
Borås BA

PRO Partävling

Alingsås BS

Prispartävling HCP

Hjo BS

Onsdag

Herrljunga BK

Partävling Samling 18.15

Lidköpings BK

Partävling (deltävling 1 i LM)

Skövde BA

Onsdag 24 Br HCP

Kvänums BK

Erik Jernles Minnesbarometer

Carlsborgs BK

Partävling

 
30
Ulricehamns BK

Torsdag 10.00 Partävling 20 br hcp

Skövde BA

Torsdag EM 20 Br HCP

BK Ruter

Silvertävling

Skara BS

Partävling HCP

Vårgårda BS

Barometer

Skövde BA

Vinterfyrmanna

Stenstorps BK

Partävling 4

Svenljunga BK

Partävling

Herrljunga BK

Barometer Vårgårda

 
31
Borås BA

PRO Singeltävling

 
  
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80