Kommande tävlingar
26/06
Ölandsveckan: A-final
05/07
BK Björken Guld
13/07
SM Lag Mixed 2024
Rapporterade tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK S:t Erik
»
BBO-ligan
»
April-maj 2021
»
Onsdag
»
Rond 3
BBO-ligan April-maj 2021
Onsdag
Rond 3
Plac
Lag
Kapten
Ronder
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Copperfields A-lagare
Pär Ol-Mårs [5342]
3
3-0-0
210 - 88
2.386
67
2
Arnbergs A-lag
Tomas Börgesson [1073]
3
3-0-0
240 - 132
1.818
66
3
Nya Bridgeskolan
Krister Ahlesved [13995]
3
3-0-0
219 - 81
2.704
65
4
Mission Impossible
Fredrik Norling [49212]
3
2-1-0
191 - 115
1.661
59
5
Forza
Lars Nilsson [43950]
3
2-0-1
189 - 96
1.969
58
6
Kämpe
Lennart Rehle [6599]
3
2-0-1
210 - 119
1.765
56
7
Mats Nyberg
Mats Nyberg [13205]
3
2-0-1
186 - 134
1.388
55
8
LINCO
Conny Lindquist [14139]
3
1-1-1
162 - 139
1.165
49
9
Esperenza
Marie Nylin [81439]
3
1-1-1
201 - 155
1.297
48
10
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
3
1-1-1
198 - 134
1.478
47
11
Nyslaget C
Margareta Eriksson [38740]
3
1-0-2
132 - 120
1.100
44
12
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
3
1-1-1
150 - 157
0.955
44
13
Trick or Treat
Birgitta Ternblad [1981]
3
1-0-2
151 - 175
0.863
41
14
Haddock
Per Flerén [63187]
3
1-0-2
136 - 158
0.861
40
15
Ugglan
Ulla Kullenberg [36035]
3
1-1-1
117 - 140
0.836
40
16
Harlekin
Ulf Lindgren [89486]
3
2-0-1
142 - 180
0.789
39
17
Vinghästen 2
Birgitta Dahlén [56826]
3
1-0-2
158 - 242
0.653
30
18
Oktaeder
Lars Thulin [90356]
3
0-1-2
102 - 208
0.490
26
19
8 ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
3
0-1-2
92 - 207
0.444
25
20
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
3
0-0-3
114 - 238
0.479
24
21
NoFo Challenge
Bertil Lönnqvist [44368]
3
0-1-2
83 - 199
0.417
24
22
Modiga gänget
Rainer Strömblad [36041]
3
0-1-2
92 - 258
0.357
20
Rond 3
2021-04-21
IMP 1
IMP 2
IMP Tot
VP
Forza
-
Nya Bridgeskolan
15 - 32
23 - 22
38 - 54
12 - 18
Copperfields A-lagare
-
Mats Nyberg
38 - 13
29 - 20
67 - 33
21 - 9
Arnbergs A-lag
-
Esperenza
37 - 46
63 - 14
100 - 60
23 - 7
Mission Impossible
-
Nyslaget C
16 - 7
28 - 11
44 - 18
20 - 10
Kämpe
-
Haddock
50 - 23
25 - 11
75 - 34
23 - 7
LINCO
-
AnnSofiF
37 - 15
18 - 32
55 - 47
16 - 14
Trick or Treat
-
Ugglan
19 - 13
19 - 41
38 - 54
12 - 18
Revoke
-
Modiga gänget
76 - 11
55 - 12
131 - 23
25 - 0
Harlekin
-
8 ess i leken
28 - 19
35 - 18
63 - 37
20 - 10
Vinghästen 2
-
DB Brobyggarne
24 - 47
43 - 4
67 - 51
18 - 12
Oktaeder
-
NoFo Challenge
29 - 11
20 - 30
49 - 41
16 - 14
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80