Kommande tävlingar
23/09 Allsvenskan, div3, rond 4-6
30/09 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
06/10 Riksstämma
Rapporterade tävlingar
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
16/09 Albrekts Guld - Omgång 1
Publicerad: Monday 09 March 2015

Profilen

********************************************************
Observera att denna sida inte längre uppdateras - den finns sparad endast av historiska skäl. Den aktuella sidan finner du HÄR och materialet förs över löpande

********************************************************

Här finns korta intervjuer med intressanta bridgeprofiler.
Skicka gärna ett mail med uppdateringar om din profil är föråldrad.
» epost

Juniorer
Moa Petersen 130610
Mikael Grönkvist 130521
Ida Grönkvist 130113
Ola Rimstedt 130613
Mikael Rimstedt 130521
Johan Karlsson 110504
Daniel Gullberg 130615
Simon Hult 150306
Irma Petersen 120720
Simon Ekenberg 130605
Erika Rodin 130521
Adam Stokka 140225
Lars Jansson 130528
Klara Asplund 130605
Johan Säfsten 150309
Erik Hansson 150305
Allan Nouri 150305
Carl Blekemo 150306
Linus Folkesson 150309

Landslag junior 2014/2015

Per Leandersson 130812 Kapten

U26
Mikael Grönkvist 130521
Simon Ekenberg 130605
Adam Stokka 140225
Simon Hult 150306
Daniel Gullberg 130615

U21
Ida Grönkvist 130113
Johan Säfsten 150309
Ola Rimstedt 130613
Mikael Rimstedt 130521
Allan Nouri 150305
Carl Blekemo 150306

Kids
Erik Hansson 150305
Linus Folkesson 150309

Mentorer
Mats Sjöberg 110503
Nils Åhlén 110504
Magnus Eriksson 110509

Landslag Öppen klass

EM 2014
PG Eliasson 120706, Kapten
Jan Lagerman 080317, Coach

Peter Bertheau 100118
Per-Ola Pocken Cullin 120711
Johan Sylvan 130428
Frederic Wrang 130429
Fredrik Nyström 100115
Johan Upmark 110509


Landslag Dam 2014/2015
BG Olofsson 131218, Kapten
Carina Wademark 141003, Coach


Jessica Larsson 110509
Kathrine Bertheau
Catharina Ahlesved 120711
Maria Grönkvist 150309
Sandra Rimstedt 130906
Emma Sjöberg 120705
Ida Grönkvist 130113
Cecilia Rimstedt 120705


Landslag Veteran 2015
Tommy Gullberg 100210, Kapten
Carina Wademark 141003, Coach

Anders Morath 120705
Sven-Åke Bjerregård 100209
Björn Wenneberg 140225
Göran Selldén 140225
PG Eliasson 120706

Anställda
Generalsekreterare, Johan Grönkvist 131029
Verksamhetschef, Micke Melander 100107
Rikskonsulent, Thomas Winther 140108
Kansliet, Micael Svensson 140129
Rikskonsulent, Roger Wiklund 141114
Webbinfo Carina Wademark 141003
Teknikansvarig, Andreas Jansson 141127,
Rikskonsulent, Tommy Andersson 131029

Tidning/Förlaget
Tidningsredaktör, Peter Ventura 141114


Styrelse
Mats Qviberg 130830, Ordförande SBF
Lasse Persson 060810, Festivalgeneral
Calle Ragnarsson 080426, Ordförande TK
Christer Grähs 071030, LK
P-O Eriksson 141114, Ekonomiansvarig styrelsen
Helena Axelsson 090902
Pontus Silow 091021, IT-kommitténs ordförande
Jan Kamras
Pia Malmgren

MK
P-O Eriksson 141114
Linnea Edlund 141126
Marie Andrén 141126
Lasse "Lunkan" Lundqvist 141126
Michael Rosén
Peter Ventura 141114
Roger Wiklund 141114
Carina Wademark 141003
Andreas Jansson 130428

Övriga
Peter Fredin 100119
Björn Fallenius 100204
Sandra Rimstedt 110515
Emma Sjöberg 120705
Patrik Johansson 060701 , Kapten
Dan Nilsson 060814, Festivalkommittén
Hans-Olof Hallén 060808 , LK
Mats Axdorph 120706, Kapten
Krister Ahlesved 120705
Jonas Petersson 120905
Ingerun Syrén-Sjösvärd 090310
Rawad Hadad 060812
Björn Sörling 060701
Peter Johansson 060814
Mari Ryman 060805
Thomas Larsson 070107
Håkan Johansson 060904
Tomas, Majorn, Winqvist 060810, fd Kapten, damer
Anna Roos Karlsson 060810, fd Coach, damer
Torsten Åstrand 060810, fd Ordförande TK
Rolf Scherdin 060811fd Kanslichef
Björn Gustafsson 060808, fd kanslichef
Åke Sjöberg 060808
Bengt-Erik Efraimsson 060801
Staffan Hed 060720
Björn Thalén 070412
Freja Andersson 070412
Kicki Nedlich 070414
Björn Wenneberg 080319
Eva-Liss Göthe 080410
Hans Göthe 080413
Roger Andersson 080424
Gunnar Andersson 060806
Per-Erik Pekka Malmström 060901
Hans-Olof Hallén 060808
Fd Projektansvarig "svenskklubben" på SWAN, Mats Blom 070902
Eric Arvidsson 100827
Karl Asplund 060701
Ulrika Lindström 080204
Martin de Knijff 100120
Catarina "Katt" Midskog 071029
Daniel Eriksson 100701
Markus Hedström 100703
Jenny Ryman 060701
Eva Gunnarsson 071029
Erik Fryklund 110510
Henrik Noberius 091027
Simon Bech 110507
Sune Fager 100209
Sven-Olov Flodqvist 100209
Pia Andersson 110510
Marie Johansson 110506
Catrin Wahlestedt 110505
Kanslichef, Lennart Persson 080212
Daniel Sivelind 130506
Jan Selberg 130510
Olle Wademark 130525
Robin Björkstrand 100710
Stefan Westlund 131029
Sara Sivelind 110511 Bridgeförlaget.
Börje Rudenstål 140225
Andreas Könyves 140225

Daniel Auby 060810 1955 - 2007
Mer om Daniel
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80