Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Publicerad: Monday 30 June 2014

Sommarbridge i Sverige

Här presenteras sommarbridgetävlingar i Sverige.

Här presenteras sommarbridgetävlingar i Sverige.
För att komma med på Sommarkartan som publiceras i tidningens maj/juninummer är det nu för sent då tidningen har gått i tryck.

På hemsidan kan information läggas till under hela sommaren. Maila uppgifter till carina@svenskbridge.se

Klubbar som inte finns med på kartan ligger längst ned på sidan.

De numrerade klubbarna nedan finns listade i Sommarkartan 2014.

¤ = Partnerförmedling


  1. BODEN/SÄVAST BS¤
    Sturegatan 10
    Tisdag kl 18.30
    Onsdag kl 19.00
    Thord Lindberg, 0921-164 47,
    » epost


  2. LULEÅ BK ¤
    Laboratoriegränd 11 (Porsön)
    Måndag kl 18.30
    Per Norberg, 070-544 88 95,
    » epost

  3. PITEÅ BS
    Stadshusets foajé, Piteå
    Tisdag kl 18.45
    Stefan Gustafsson, 070-387 62 00

  4. SKELLEFTEÅ BK ¤
    Dirigentvägen 56
    Måndag kl 18.00, Onsdag kl 18.00
    Bertil Jönsson, 073-081 47 65,
    » epost

  5. BK BJÖRKEN, UMEÅ ¤1
    Moritzvägen 2, Umeå
    Tisdag kl 12.00, Torsdag kl 18.30,
    Bridgevecka 7–12 juli (bkbjorken.com)
    070-314 52 13, 073-385 30 37

    5. RUTERKLUBBEN, UMEÅ ¤
    Obbolavägen 89, Umeå
    Tisdag kl 18.30, Söndag kl 17.30
    Minibridgevecka 29/6–2/7
    070-978 66 46 (lokalen)

  6. SOLLEFTEÅ BK
    Solgården, Djupövägen 34
    Tisdag kl 18.30 i juli & augusti
    Jerry Mähler, 070-236 26 78,
    » epost

  7. ÖSTERSUND DAGBRIDGEKLUBB¤
    Skiftesvägen 3
    Onsdag kl 11.00
    Göran Kullberg, 070-257 16 44,
    » epost

    7. JÄMTLAND-HÄRJEDALENS BF ¤
    Skiftesvägen 3, Östersund
    Måndag kl 19.30
    Göran Mattsson, 070-311 17 66

  8. BRÄCKE BK
    Församlingshemmet, Kyrkv. 21
    Sön kl 17.00, 8/6, 22/6, 6/7, 20/7
    Ola Östlund, 076-833 03 13,
    » epost

  9. HÄRNÖ BS
    Kusthöjden, Sälstensgatan 133,
    Härnösand
    Tisdag kl 18.00 t o m 19/8
    Anders Lundgren, 070-638 38 38,
    » epost
    Partnerförmedling: Stig
    Åkerlund, 073-316 00 36

  10. SUNDSVALLSBRIDGEN
    Grönborgsgatan 5, Sundsvall
    Tisdag kl 18.30 t o m 12/8 (ej 5/8)
    Kent Sjöberg, 070-666 86 33,
    » epost

  11. BK HUDIK
    F d Mo Skola, Hallstaåsvägen 53
    Tisdag kl 18.30 (fr o m 10/6,
    men ej 29/7)
    Anders Öhman, 073-784 69 63

  12. SÖDERHAMNS BS
    Flintlåsgränd/Skytten
    Måndag kl 18.30 (anm. 18.20)
    Kent Rudberg, 070-600 71 08,
    » epost

  13. GÄVLE BK
    Hattmarkargatan 17
    Måndag kl 13.00 (pensionärer)
    Tisdag kl 13.00 (hcp)
    Onsdag kl 13.00 (individuellt)
    Torsdag kl 13.00 (pensionärer)
    Torsdag kl 18.30 (hcp)
    Ingegerd Eriksson,
    » epost

  14. SKUTSKÄRS BK
    Folkets Hus,Gävlevägen 24, Rv 76)
    Onsdag kl 18.30
    Marianne Melchior Ericson
    026-718 14, 073-976 86 30
    » epost

  15. SANDVIKENS BK
    Storgatan 27
    Tisdag kl 18.201, Onsdag kl 13.002
    1 Hermann Dotzauer, 026-27 00 04
    2 Claes Tengdahl, 026-21 49 19


  16. INSJÖNS BK
    Faluvägen 26
    Onsdag kl 18.30
    Dorothy Tägt, 0247-121 96,
    » epost

  17. MALUNGS BK
    Moravägen 5
    Tisdag kl 18.30 (ej 15/7)
    Silvertävling 16/7
    Magnus Eriksson, 070-757 99 98,
    » epost


  18. FALU BK
    Parkgatan 1C (ingång via Hotell Bergmästarens parkering)
    Tisdag kl 18.30 (ej 30/7)
    Joyce Fahlstad, 023-199 78,
    070-267 54 47, » epost

  19. BORLÄNGE BK
    Bridgens Hus, Ekorrstigen 5
    Måndag kl 18.30
    Torsdag kl 18.30 (hcp)
    Peter Nohrén, 0243-224915, 073-771 72 03,
    mail » epost

  20. LUDVIKABYGDENS BK ¤
    Skolgatan/Engelbrektsgatan 24
    Tisdag kl 18.30
    Margot Sivelind: 070-316 37 70, » epost

  21. HEDEMORA BS
    Porsvägen 2, Hedemora
    Torsdag kl 18.30 (ej 17-24-31/7)
    Kjell Nordin, 0225-77 02 01,
    » epost

  22. FOLKARE BK
    Telegatan 18 B, kv, Avesta
    Onsdag kl 18.30
    Ulf Sundberg, 070-623 16 29,
    » epost

  23. ÖSTHAMMARS BK
    Solgården, Albrektdgatan 14
    Måndag kl 18.00
    Lennart Eriksson, 0173-108 73
    Hans Roos, 0173-108 36

  24. NORRTÄLJE BS
    Vegagatan 3, Norrtälje
    Tisdag kl 18.30
    Åke Widman, 0176-180 83

  25. UPPSALABRIDGEN (¤)
    Bridgens Hus, Vattholmavägen 18
    Tisdag kl 18.30 /1
    Onsdag kl 18.30 /2
    Torsdag kl 9.30, hcp (ej 19/6-7/8) /3
    018-24 59 56 (lokalen)
    Inget spel vecka 31
    1 Linnea Edlund, 070-225 26 16,
    » epost
    2 Ping Huang, 070-795 99 29,
    » epost
    3 Christina Carlsson, 018-24 59 56

    25. PENSIONÄRERNAS
    BRIDGEFÖRENING, UPPSALA¤
    Bridgens Hus, Vattholmavägen 18
    Måndag kl 10.00
    Iwe Nilsson, 070-277 12 88,
    » epost

  26. HALLSTAHAMMARS BK
    Tegelbruksvägen 3
    Torsdag kl 18.30 (3-10-17-24/7)
    Heikki, 070-939 04 40

  27. ABB BK ¤
    Rådjursgatan 3, Västerås
    Torsdag kl 18.30
    Christer Åström, 021-34 61 14,
    » epost

    27. VBS AROS
    Rådjursgatan 3, Västerås
    Måndag och torsdag kl 13.00
    Geije Johansson, 070-572 08 61,
    » epost

  28. KÖPINGS BS
    Västeråsvägen 15 G
    Tisdag kl 18.25
    Rune Svensson, 0221-238 18,
    » epost

  29. GLÄDJEN-VÄSBY BK
    Dragonvägen 88-90,
    Upplands Väsby
    Måndag kl 18.30.
    Gunnar Allard, 076-802 48 19, » epost

  30. NÄSBY BS
    Enebykyrkan, Eneby Torg
    Torsdag kl 18.45
    Leif Tärnström, 072-252 35 49,
    » epost

  31. BK S:T ERIK STOCKHOLM
    Kronobergsgatan 12
    Måndag kl 18.30 t om 4/8 – öppen grupp + grupp max ruternål
    Tisdag kl 12.00 t o m 5/8
    Tisdag kl 18.30, t o m 5/8
    Onsdag kl 18.30, max ruternål t o m 6/8
    Torsdag kl 12.00, hcp t o m 7/8
    Torsdag kl 18.30 t o m 7/8
    Inget spel V31/ (festivalen)
    Mattias Weiler, 070-223 39 38, » epost

  32. SMEDSTADENS BK
    Gillbergavägen 4, Eskilstuna
    Torsdag kl 18.20 (ej 19/6, 31/7)
    Per-Åke Jansson, 073-742 37 87,
    » epost

  33. STRÄNGNÄS BK GRIPEN ¤
    Gyllenhjelmsgatan 11
    Onsdag kl 18.30 fr o m 13/6
    Peter Birksten, 070-393 70 52,
    » epost

  34. NORA BK
    IOGT-lokalen, Svartälvsgatan 19 A
    Måndag kl 18.30
    Leif Lindgren, 070-512 73 40,
    » epost

  35. HAGFORS BK
    Köpmangatan 9
    Onsdag kl 18.30
    Gunnar Krook, 0563-100 28,
    » epost
    Hans Liljas, 0563-149 22,
    » epost

  36. SOLSTADBRIDGEN
    Blekegatan 9, Karlstad
    Onsdag kl 13.00
    Lars Bäckskog, 070-285 76 76,
    » epost

    36. KARLSTADS BK
    Philgrensgatan 2
    (bredvid busstationen)
    Måndag kl 18.30 (hcp par)
    Torsdag kl 18.30 (imp-par)
    Spellokal 054-770 25 70,
    Torbjörn Askernäs, 073-366 01 15

    36. HAMMARÖ BK
    Badhusgatan
    Tisdag kl 18.30 (ej v. 31)
    Ralf Byström, 054-52 41 76,
    » epost

  37. ARVIKA BS
    Äldreboendet Korpralen
    Måndag kl 18.00
    OBS! Ändrad starttid

  38. BILLINGSFORS BS
    Steneby Bygdegård
    Tisdag kl 18.30
    Louise Klang, 0531-616 26
    » epost

  39. ÖREBRIDGEN (¤)
    Drottninggatan 53, Örebro
    Måndag kl 12.30
    Måndag kl 18.30 (mindre rut.)
    Tisdag kl 9.30, Tisdag kl 18.30
    Onsdag kl 12.30 (mindre rut.)
    Torsdag kl 9.30
    Torsdag kl 18.30
    Fredag kl 11.00
    Söndag kl 18.30.
    Inget spel under Bridgefestivalen v31.
    Ingegerd Byléhn, 0705-17 14 89,
    Tel klubblokal: 019-18 28 27

  40. GNESTA BK
    Kursgården, PRO-huset, plan 2
    Måndag kl 18.20 (ej 14/7–4/8)
    Jan Geiborg, 070-453 38 30,
    » epost
    Jaan Heinlo, 070-533 95 99,
    » epost

  41. TROSA BK
    Nyängsvägen 47
    Torsdag kl 18.30 (ej 19/6)
    Svante Wångberg, 070-296 27 74

  42. NYKÖPINGS BS
    Järnvägsgatan 36 B
    Måndag, anmälan senast kl 18.30
    Karin Hamqvist, 0155-28 52 39,
    » epost
    Bridgelokal: 0155-21 39 49

  43. KOLMÅRDENS BK
    Sjöviksvägen 72 (ABF under COOP)
    Måndag kl 18.30
    Lars-Magnus Gustafsson,
    070-609 70 15,
    » epost

  44. BK RUTER
    Folkets Hus, Otterbäcken
    Torsdag kl 18.00. Juni: 5, 12, 26. Juli: 3, 10, 17. Aug: 7, 14, 21, 28.
    Ingrid Karlsson, 0551-227 02

  45. BRASTADS BS
    Brastad Folkets Hus
    Tisdag kl 18.00 fr o m 24/6
    Anders Henriksson, 070-563 55 61

  46. UDDEVALLA BF
    Äsperödsvägen 2
    Onsdag kl 18.30 (v26-v33)
    Anna Järup, 070-815 04 36,
    » epost

  47. SKÖVDE BA (¤)
    Långgatan 19
    Måndag kl 18.30¤ (hcp)
    Tisdag kl 13.00
    Tisdag kl 18.30 (>40 i hcp, 20 br)
    Onsdag kl 18.30¤ (hcp)
    Ej spel under Bridgefestivalen!
    Håkan Gustafsson, 070-543 09 40

  48. LIDKÖPINGS BK
    Sockerbruksgatan 9
    Onsdag kl 18.30 t o m 30/7
    (ej 18/6)
    Urban Sandgren, 070-815 88 54,
    » epost

  49. FALKÖPINGS BS ¤
    Valtorps Bygdegård, Valtorp
    (väg 46, 1 mil norr om Falköping)
    Torsdag kl 18.30 (ej 31/7)
    Ulla Moberg, 073-203 37 23,
    » epost

  50. MOTALA BA ¤
    Medevivägen 79 (ULÖ)
    Måndag kl 13.30
    Tisdag kl 18.30 (18-20 br, mindre rut. men endast 3/6, 10/6, 17/6, 24/6, 5/8, 12/8, 19/8 och 26/8)
    Torsdag kl 18.30 (4/6 & 18/6 onsdag!!)
    Söndag 31/8 kl 14.00
    Torsten Åstrand, 070-361 11 01,
    » epost

  51. VADSTENA BK
    Magnus Erikssons väg 6 (gaveln)
    Måndag kl 18.30 (anm. 18.25)
    Gunnel Syrén, 070-318 65 23,
    » epost
    Partnerförmedling: Göran
    Carlsson, 070-653 88 70

  52. SKÄNNINGE BK
    Mjölbygatan 11
    Tisdag kl 18.20
    Anders Jönsson, 073-053 18 16

  53. VALDEMARSVIKS BK¤
    Bäckadalsgatan 1
    Torsdag kl 18.30
    Lasse Lundqvist, 070-219 85 13,
    » epost

  54. ÖDESHÖGS BK
    Folkets Park, Hasselvägen
    Onsdag kl 18.30. Juni: 4, 18.
    Juli: 2, 16, 30. Augusti: 13, 27.
    Nils Orrenius, 070-517 60 76

  55. ÖVERUM BK
    Vallonen, Överum
    Torsdag kl 18.30, endast 5/6 & 12/6
    Kent Lundström, 070-672 28 04
    Gunnar Schäfer, 073-092 01 72,
    » epost

  56. TRANÅS BK
    Bankgatan 3 (vid torget)
    Tisdagar kl 18.30
    Heine, 0140-31 16 91,
    » epost

  57. MAJSTÅNGENS BK, JÖNKÖPING¤
    Ö:a Storgatan 38 (STAB)
    Måndag kl 13.30
    Tisdag kl 18.15 ¤
    Onsdag kl 18.15 ¤
    Anne-Charlotte, 036-13 21 89

  58. EKSJÖ BK
    Nygatan 14
    Måndag kl 18.30 (från 30/6)
    Onsdag kl 10.00
    Torsdag kl 18.30
    Ewa Adiels, 070-25 55 354,
    » epost
    Kennerth Göransson,
    070-270 58 34
    » epost

  59. VÄSTERVIKS BK
    Hallströmsgatan 26
    Tisdag kl 18.30 t o m 5 augusti
    Sheriff Savas, 070-719 28 62,
    » epost
    Spellokal: 073-771 20 06

  60. VIMMERBY BK ¤
    Vimmerbyparken
    Torsdag kl 18.20 (ej 6/6 och 20/6)
    Staffan Forsberg, 070-552 69 92,
    » epost

  61. GOTLAND, VISBY
    Bridgens Hus (g:a A7-området). Tisdag kl 18.45
    Juni: 3, 10, 17, 24.
    Juli: 1, 15, 22, 29.
    Aug: 5¤ och tor 7¤, 12, 19, 26.
    Torsdag kl 18.45
    Juni: 12. Juli: 31.
    Augusti: 7, 14, 21, 28.
    Bosse, 0498-27 13 55, 070-522 56 48
    Lennart, 0498-27 96 88, 27 33 04
    ¤ Silver och föranmälan

  62. GOTLAND, KLINTEHAMN
    Rondo, Klintehamn
    Onsdag kl 19.00
    Juni: 25.
    Juli: 2, tis 8¤ & 9¤, 16, 23.
    Bengt-Ove Thomsson, 0498-48 26 42
    Carina Andersson, 070-692 78 65, » epost
    ¤föranmälan

  63. KALMARSUNDS BK
    Bridgens Hus, Varvsholmen, Kalmar
    Tisdag kl 18.00 1
    Torsdag kl 18.00 2
    1 Micael Fredriksson, 073-651 09 79, » epost
    2 Evert Bengtsson, 0485-384 84,
    » epost

  64. LJUNGBY BK
    Olofsgatan 3 B
    Tisdag kl 18.00, Torsdag kl 13.30
    Bror Johansson, 0372-136 86,
    » epost

  65. VÄXJÖBRIDGEN
    Annavägen 5
    Måndagar kl 13.30
    Tisdag kl 18.30
    Torsdag kl 13.30
    Bertil Karlsson, 0470-206 91,
    » epost

  66. ORUST BK
    Hällevi, Henån
    Måndag kl 18.30 (23/6–28/7)
    Göran Thorstenson, 070-638 63 94, » epost

  67. STENUNGSUNDS BK ¤
    Matsalen Borealis kracker,
    ingång via portvakten
    Onsdag kl 18.30 t o m 9/7
    Alf Törmä, 070-669 32 06

  68. TJÖRNS BK
    Wallhamns huvudkontor
    Tisdag kl 18.30
    Eva Andersson, 076-869 39 89,
    » epost

  69. ULRICEHAMNS BK
    Storgatan 38, Trädgården
    Torsdag kl 09.30 (20 br)
    Roy Carlsson, 070-513 09 15

  70. ALINGSÅS BS ¤
    Folkets Hus, Alingsås
    Måndag kl 18.30 (fr o m 23/6)
    Hans Bogeskär, 070-831 17 12,
    » epost

  71. BK EVERFRESH, GÖTEBORG
    Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
    Måndag kl 10.00 1
    Tisdag kl 18.30 2
    1 Jan Jensen, 070-562 88 37,
    » epost
    2 Bo Ström, 070-720 67 34

    71. FRÖLUNDA BS
    Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
    Måndag kl 18.30
    Philip Berggren, 073-512 59 58,
    » epost

    71. GBF
    Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
    Onsdag kl 10.00
    Jan Jensen, 070-562 88 37,
    » epost

    71. BK DEBUT
    Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5
    Onsdag kl 18.00
    Stefan Andersson, 070-625 30 00,
    » epost

    71. BK LYX, GÖTEBORG
    Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5 Torsdag kl 18.30
    Philip Berggren, 073-512 59 58,
    » epost

    71. KRONHUSKLUBBEN
    Norra Gubberogatan 30, Göteborg
    Onsdag kl 18.30 (25/6-20/8)
    Bertil Thorén, 033-28 51 77,
    » epost

  72. ÅSA/FRILLESÅS BK
    Torstensviksvägen 3, Frillesås
    Onsdag kl 18.30 (hcp)
    Torsdag kl 18.30 (hcp)
    Söndag kl 17.00
    Magnus Svensson, 070-6974421,
    » epost

  73. SMÅLANDSSTENAR BK
    Hemvärnsgården, Smålandsstenar
    Måndag kl 13.30, Onsdag kl 18.00
    Gösta Stenberg, 072-502 49 66
    Erik Rönnov, 0371-324 46
    Jan Johansson 076-763 80 32

  74. BK FALKENBERG ¤
    Nygatan 64, Söderbro Center
    Tisdag kl 19.00. Onsdag kl 19.00.
    Bridgevecka 12-18 juli. 70-årsjubileum! Spellokal: Kattegatthallen.
    Anders Nilsson, 072-328 77 27,
    » epost

  75. VESSIGEBRO BS
    Allévägen 9
    Tisdag kl 18.30 (ej 15/7)
    Björn Nilsson, 070-542 50 82

  76. KVIBILLE BS
    Församlingshemmet, Kvibille
    (mitt emot kyrkan)
    Tisdag kl 18.30
    Lena Gillberg, 073-441 17 07,
    » epost

  77. BK ALLIANS, HALMSTAD
    Nässjögatan 6
    Måndag kl 14.00 (hcp)
    Måndag kl 18.45
    Onsdag kl 14.00
    Fredag kl 09.00
    Klubbtelefon: 035-13 03 53
    Lars Hed, 070-356 34 30,
    » epost

  78. VÄSTRA BJÄRE BK ¤1
    Jungmansgatan 5, Torekov
    Måndag kl 18.30 (2/6–4/8)
    Tisdag kl 18.30
    Onsdag kl 13.00 (18 br, lugnt tempo) – ej juli
    1 Föranmälan & partnerförmedling: Agneta Edbergh, 0431-36 46 43, » epost

  79. LAHOLMS BK ¤
    Måndag kl 19.00 i Lagagården
    Tisdag kl 19.00 i Lagagården
    Onsdag kl 19.00, Hasslövs bygdeg.
    Lennart Nordberg, 0430-274 07

  80. ÄLMHULTS BK ¤
    Sommarvägen 31
    Måndag kl 18.30
    Evert Samuelsson, 0702-57 18 00, » epost

  81. RYDS BK ¤
    Trojnskolan
    Torsdag kl 18.30
    Karl-Erik Johansson,
    070-511 09 02

  82. IFK KARLSKRONA
    Järnvägstorget 2, Strandgården
    Måndag kl 18.30
    Sven Barbus, 0455-120 16,
    0709-18 59 31

    82. BK KARLSKRONA (¤)
    Hantverkargatan 25
    Onsdag kl 18.00 ¤
    Söndag kl 17.00
    Ronny Lindskär, 072-539 25 26
    » epost

  83. SÖLVESBORGS BK
    N Bryggerigatan 1
    Tisdag kl 14.00, 18 br
    Onsdag kl 18.00, 18 br, hcp
    Torsdag kl 18.30, 26 br
    Lennart Reiz, 070-880 43 48
    » epost

  84. HÄSTVEDA BK ¤
    Hantverkaregården, Hästveda
    Torsdag kl 18.30 (5/6–21/8)
    Inget spel 10/7
    Lisbeth Nilsson, 0451-370 89,
    » epost
    Zerny Göstasson, 070-376 27 62,
    » epost

  85. BJÄRNUMS BK
    Nygatan 51, Bjärnum
    Onsdag kl 18.30
    Tommy Andersson, 070-971 98 07

  86. HÄSSLEHOLMS BK
    Senioren, Tingshusgatan 2
    Måndag kl 18.30 (ej 21/7 och 28/7)
    Jan-Erik Eriksson, 0451-833 38,
    » epost

  87. MUNKA LJUNGBY BS
    Munkabygget, bliotekets nedre plan
    Tisdag kl 18.30
    Jens Priess, 070-593 10 20,
    » epost

  88. ÄNGELHOLMS BS
    Industrigatan 6 (mittemot Friskis)
    Måndag kl 18.30
    Helén Bohman 073-441 14 35,
    » epost

  89. KULLABYGDENS BK
    Centralgatan 43, Höganäs
    Måndag kl 18.30
    Torsdag kl 14.00
    Johan Millqvist, 042-23 76 40

  90. BK TRE SANG (¤)
    Rusthållsgatan 21, Helsingborg
    Måndag kl 18.30 (ej 19/6)
    Tisdag kl 18:30
    Onsdag kl 13.00 (endast 3-18/6 & 20-31/8)
    Torsdag kl 18.30, två grupper
    Olu Kurol, 073-824 46 49, » epost

  91. KLIPPANS BK
    Studiegården 47:an, Klippan
    Torsdag kl 18.30 i maj-juni
    Rune Gustafsson, 0435-129 76,
    » epost

  92. KRISTIANSTADS BK (¤)
    Videllsgatan 1
    Måndag kl 18.30 (hcp)
    Tisdag kl 18.30 (hcp)
    Torsdag kl 18.30 ¤
    Klubben 044-21 87 71,
    Björn Gustavsson 0704-30 04 34, » epost

  93. ÅHUS BK
    Gärdskan, Rundelsgatan 4
    Onsdag kl 18.30
    Glenn Johansson, 070-252 16 16,
    » epost

  94. DEGEBERGA BK
    Gamla Tingshuset
    Måndag kl 18.30
    Bo Andersson, 044-35 02 61, » epost

  95. LUNDS BK ¤1
    Gässlingavägen 15
    Måndag kl 18.30
    Torsdag kl 18.30 (hcp)
    1 Anita Larsson, 046-13 06 21
    » epost

  96. MALMÖ BK (¤)
    Möllevångsgatan 24
    Tisdag kl 18.30 (ej v. 31)
    Onsdag kl 18.30 (ej v. 31)
    Torsdag kl 13.00¤ (veteraner, 60+)
    Klubbtelefon: 040-93 96 80,
    » länk

    96. PRI-BRI 36 ¤
    Bergsgatan 7, Malmö
    Måndag kl 18.30¤
    Tisdag kl 18.30
    Torsdag kl 19.00
    Maggie, 073-344 92 39,
    » epost


    96. BK BRIDGEHUSET, MALMÖ ¤
    Barlastgatan 2, Limhamn
    Måndag kl 13.30, hcp
    Måndag kl 18.30, hcp (orutin.)
    Onsdag kl 18.30, hcp
    070-963 40 55, 070-963 03 05
    » epost


    96. ELLSTORPS BK
    Sofierogatan 1, Malmö
    Tisdag kl 12.45 (föranmälan)
    Onsdag kl 18.30 (föranmälan)
    Per Almqvist, 070-407 00 24
    Klubben 040-29 26 10

  97. STAFFANSTORPS BK
    Medelpunkten, Torget 7
    Onsdag kl 18.30 (ej 4/6)
    Allan Hallqwist, 072-206 36 03
    » epost

  98. BK 2 KLÖVER
    Tångvallaskolan (aulan), Falsterbo
    Måndag kl 18.00, hcp (ej 9/6, 7/7 och 4/8)
    Sally Winther, 040-47 38 85
    » epost

  99. BK ZONEN, TRELLEBORG (¤)
    Föreningarnas Hus, Klörupsv. 25
    Måndag kl 18.30 (hcp) ¤
    Tisdag kl 18.30 (hcp)
    Onsdag kl 13.00 (hcp) ¤
    Torsdag kl 18.30, mindre rut ¤
    Boel Hall, 0410-191 48,
    » epost

  100. YSTADS BS ¤
    Aktergatan 3
    1 Måndag kl 18.30, två grupper
    2 Onsdag kl 18.30 (hcp)
    3 Torsdag kl 18.30
    1 Lars Jeppsson, 0417-144 11, » epost
    2 Ulla-Brita Borgquist, 070-631 24 02.
    3 Kjell Håkansson, 0411-176 22, » epost

    100. BK FENIX, YSTAD ¤
    Fenixgården, S:a Dragong. 18
    Tisdag kl 18.30 (hcp)
    Torsdag kl 18.30 (hcp)
    Anita Brundin, 073-140 10 53


Övriga klubbar

Hallstahammars BK
7-28 juli Parkskolan Måndagar kl:18.00

Billerud
Sundsgatan 17, Säffle
Måndagar 18.30, ej v 31.
Ev. frågor Torbjörn Olsson 073-7030149.

BK Albrekts ¤
Härdgatan 23 , Varberg
Måndag (kl 18.45); Onsdag (kl 13:30); Torsdag (kl 18:45); fredag (10:30)
Janne Malmström, 070-536 94 54. » epost

Filbyter Bridge ¤
Danmarksgatan 19D, Linköping
Måndag (kl 13.30); Tisdag (kl 18.30), Onsdag (kl 13.30); Onsdag (kl.18.30 - noviser, 18 br)
Lennart Linnerstedt, 013-15 11 28. » epost

Oskarshamns BK ¤
Klubblokalen Be Ge Bil S:a Fabriksgata 12
Tisdagar kl 18.30
10/6, 17/6,1/7,8/7,15/7,22/7,29/7,5/8
Förfrågan; Bo Falk 070 7757315, » epost

Mjölby Bridgeklubb
Kungsvägen 37
Måndagar kl. 18.30
Onsdagar kl. 18.30
Söndag 6 juli kl. 14.00 spelar vi Tusenlappen
Partnerförmedling Bertil Ljungars 076 82 77 095



Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80