Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Publicerad: Tuesday 27 May 2014

System SM Lag-final

Översikt | Tidsschema | Tabell | System | Sändningsschema BBO | BBO | Finalister | IAF/Running scores | Tidigare mästare | Semifinaler |

Convention Cards:

Tidigare års deklarationer ligger inne, om systemen saknas eller har ändrats måste ni skicka uppdaterade filer.

System samt ändringar skickas till
carina@svenskbridge.se
senast 27 maj.

Röda datum innebär deklarationer som legat ute och sedan har ändrats eller att det är nyinlagda system.

Deklarationerna på denna sida är till för BBO, på plats vid borden gäller:

Systemdeklarationer
Varje par är skyldigt att medföra två kompletta och likalydande deklarationskort på svenska.
Av deklarationen skall också klart framgå antalet prickar för vart och ett av öppningsbuden.
Prickreglerna finns beskrivna i Generellt regelverk för tävlingar inom SBF 2013/2014


Strategen
2013 Christer Kristoffersen
2013 kombinationer med Leif Ruthström, Gunnar Elmroth, Leif Trapp, Olle Axne
20140526 Bosse Sundell – Gunnar Elmroth
20140526 Bosse Sundell – Leif Ruthström

San Sac
2011 Tommy Andersson - Staffan Hed
140504 Berg-Blid-Ragnarsson (Svenska)
140504 Berg-Blid-Ragnarsson (English)
140528 Ragnarsson-Andersson/Hed(Svenska)
140523 Ulf Nilsson - Johnny Blid

Lag Lirarna
2011 Lars Johansson - Hans Granath
140428 Henrik Malmsten - Klaus Claassen
140428 Henrik Malmsten - Lars-Erik Johansson
140424 Mikael Hermansson - Hans Granath
140424 Mikael Hermansson - Lars Johansson
140424 Mikael Hermansson - Lars-Erik Johansson
140519 Lars-Erik Johansson - Lars Johansson
140527 Lars-Erik Johansson - Klaus Claassen

Sivves Straffdubblare
2013 Andreas Jansson - Daniel Sivelind Sida 1 Sida 2
2013 Eric Arvidsson - Jonas Engström sid 1, sid 2.

Everfresh
2013 Tobias Törnqvist - Arne Larsson
2013 Jim Nielsen - Anders Brunzell
140526 Pia Andersson - Håkan Nilsson

Zmrzlina
140422 Sune Fager - Rune Pettersson, deklaration, kompendium
140429 Daniel Eriksson - Rolf Scherdin

Överum, Hult
140430 Johan Karlsson - Adam Stokka, sid 1 , sid 2
140430 Johan Karlsson - Tommy Jansson
140430 Johan Karlsson - Anders Johansson
140526 Adam Stokka - Simon Ekenberg
140526 Simon Hult - Simon Ekenberg
140527 Simon Hult - Tommy Jansson

Dieden
140429 Jacob Røn - Martin Schaltz
140526 Peter Fredin med Thomas Andersson el David Probert, sid 1, sid 2
140526 Peter Fredin - Johan Dieden, sid 1, sid 2
140526 David Probert - Thomas Andersson, sid 1, sid 2


Rimstedt
140423 Per Jansson - Patrik Rimstedt
140423 Mikael & Ola Rimstedt Sida 1 Sida 2
140423 Magnus Eriksson - Hans Mattsson

Smedstaden, S:t Eskil
140505 Pär Andersson – Fredrik Mirhag – Tommy Pettersson
140519 Lennart Fredriksson-Tomas Börgesson-Torkel Petersson
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80