Publicerad: Thursday 04 July 2013 Sommarbridge i Sverige Här presenteras sommarbridgetävlingar i Sverige.
Här presenteras sommarbridgetävlingar i Sverige. För att komma med på Sommarkartan som publiceras i tidningens maj/juninummer är det nu för sent då tidningen har gått i tryck. På hemsidan kan information läggas till under hela sommaren. Maila uppgifter till carina@svenskbridge.seKlubbar som inte finns med på kartan ligger längst ned på sidan.De numrerade klubbarna nedan finns listade i Sommarkartan 2013. ¤ = Partnerförmedling - BODEN/SÄVAST BS¤
Bodens Möbelaffär, Lulevägen Tisdag kl 18.30 Onsdag kl 19.00 Thord Lindberg, 0921-164 47, » epost
- LULEÅ BK ¤
Laboratoriegränd 11 (Porsön) Måndag kl 18.30 Per Norberg, 070-544 88 95, » epost
- PITEÅ BS
Stadshuset, Piteå Tisdag kl 18.45 Ev. sommarvecka 14–20 juli Jan Svanborg, 070-333 36 23
- SKELLEFTEÅ BK ¤
Dirigentvägen 56 Måndag kl 18.00, Onsdag kl 18.00 Torbjörn Utterström, 0910-187 90
- BK BJÖRKEN, UMEÅ ¤1
Moritzvägen 2 Tisdag kl 12.00, Torsdag kl 18.30, Bridgevecka 1–7 juli, start kl 18.00 1 Ring Ove dagen innan, 070-320 11 99, » epost
- RUTERKLUBBEN, UMEÅ ¤
Obbolavägen 89, Umeå Tisdag kl 18.30, Söndag kl 17.30 070-978 66 46 (lokalen)
- SOLLEFTEÅ BK
Solgården, Djupövägen 34 Tisdag kl 18.30 Seth Carlsson, 0620-128 60, » epost
- ÖSTERSUND DAGBRIDGEKLUBB¤
Skiftesvägen 3 Onsdag kl 11.00 Göran Kullberg, 070-257 16 44, » epost
- BRÄCKE BK
Bensjö gamla skola, Bensjö 2/6, 16/6, 30/6, 7/7, 21/7 kl 17.00 Ola Östlund, 076-833 03 13, » epost
- SUNDSVALLSBRIDGEN
Grönborgsgatan 5, Sundsvall Tisdag kl 18.30 t o m 13/8 Kent Sjöberg, 070-666 86 33, » epost Leif Sundqvist, 070-690 97 33, » epost
- BK HUDIK
F d Mo Skola, Hallstaåsvägen 53 Tisdag kl 18.30 Anders Öhman, 073-784 69 63, » epost
- SANDVIKENS BK
Storgatan 27 Tisdag kl 18.201, Onsdag kl 13.002 1 Hermann Dotzauer, 026-27 00 04 2 Claes Tengdal, 026-21 49 19
- INSJÖNS BK
Faluvägen 26 Onsdag kl 18.30 Dorothy Tägt, 0247-121 96, » epost
- MALUNGS BK
Moravägen 5 Tisdag kl 18.30 (ej 16/7) Magnus Eriksson, 070-757 99 98, » epost
- FALU BK
Parkgatan 1C (ingång via Hotell Bergmästarens parkering) Tisdag kl 18.30 (ej 30/7) Joyce Fahlstad, 023-199 78, 070-267 54 47, » epost
- BORLÄNGE BK
Bridgens Hus, Ekorrstigen 5 Måndag kl 18.30 Torsdag kl 18.30 (trivselbridge) Peter Nohrén, 0243-224915, 073-771 72 03, mail » epost
16. LUDVIKABYGDENS BK ¤ Skolgatan/Engelbrektsgatan 24 Onsdag kl 18.30 Margot Sivelind: 070-316 37 70, » epost
- HEDEMORA BS ¤
Porsvägen 2, Hedemora Torsdag kl 18.30 (ej 25/7 och 1/8) Kjell Nordin, 0225-77 02 01, » epost Jan Holm, 0225-149 31, » epost
- FOLKARE BK
Telegatan 18 B, kv, Avesta Onsdag kl 18.30 Dag Josefsson, 0226-211 68, 0226-824 58, » epost
- NORRTÄLJE BS
Vegagatan 3, Norrtälje Tisdag kl 18.30 Åke Widman, 0176-180 83
- UPPSALABRIDGEN (¤)
Bridgens Hus, Vattholmavägen 18 Onsdag kl 18.30¤ (20 br, mind rut) Torsdag kl 18.30 (tisdag v25) 018-24 59 56 (lokalen) Inget spel vecka 31 1 Marito Karlsson, 070-258 25 30, » epost Linnea Edlund, 070-225 26 16, » epost
20. PENSIONÄRERNAS BRIDGEFÖRENING, UPPSALA¤ Bridgens Hus, Vattholmavägen 18 Måndag kl 09.50 t o m 12/8 Iwe Nilsson, 070-277 12 88, » epost
- ABB BK ¤
Rådjursgatan 3, Västerås Torsdag kl 18.30 fr o m 13/6 Lars-Erik Strand, 021-33 39 69 » epost
21. VBS AROS Rådjursgatan 3, Västerås Måndag och torsdag kl 13.00 Geije Johansson, 070-572 08 61, » epost
- KÖPINGS BS
Västeråsvägen 15 G Tisdag kl 18.25 Rune Svensson, 0221-238 18, » epost
- ENKÖPINGS BK ¤
Eriksgatan 12, Bryggaregården Måndag kl 18.25, Onsdag kl 18.25 Inget spel vecka 31 Robin Holmquist, 0708-81 48 48, » epost
- GLÄDJEN-VÄSBY BK¤
Café Astrid, Dragonvägen 90, Upplands Väsby Måndag kl 18.30. Gunnar Allard, 076-802 48 19, » epost
- NÄSBY BS
Enebykyrkan, Eneby Torg Torsdag kl 19.00 Gun Lundgren, 08-756 14 44
- BK S:T ERIK STOCKHOLM
Kronobergsgatan 12 Måndag kl 18.30 t om 5/8 – öppen grupp + grupp max ruternål Tisdag kl 12.00 t o m 6/8 Tisdag kl 18.30, t o m 6/8 Onsdag kl 18.30, max ruternål t o m 7/8 Torsdag kl 12.00, hcp t o m 8/8 Torsdag kl 18.30 t o m 8/8 Inget spel 29/7-1/8 (festivalen) Mattias Weiler, 070-223 39 38, » epost
- SMEDSTADENS BK
Gillbergavägen 4, Eskilstuna Torsdag kl 18.20 (ej 20/6, 1/8) Per-Åke Jansson, 073-742 37 87, » epost
- STRÄNGNÄS BK GRIPEN ¤
Gyllenhjelmsgatan 11 Onsdag kl 18.15 fr o m 13/6 Lokalen: 0152-210 93 Anne Hedlund, 0152-155 76
- NORA BK
IOGT-lokalen, Svartälvsgatan 19 A Måndag kl 18.30 Gary Dybeck, 070-340 53 90, » epost
- KARLSTADS BK
Philgrensgatan 2 (bredvid busstationen) Måndag kl 18.30 (par) Torsdag kl 18.30 (imp-par) Spellokal 054-770 25 70, Torbjörn Askernäs, 073-366 01 15, Leif Öhrn, 070-001 02 44
30. HAMMARÖ BK Hemgården, Skoghall Tisdag kl 18.30 Raffe Byström, 054-52 41 76, » epost
- ARVIKA BS
Korpralen Måndag kl 18.00
- BILLINGSFORS BS
Steneby Bygdegård Tisdag kl 18.30 Louise Klang, 0531-616 26 » epost
- BILLERUDS BK, SÄFFLE
Sundsgatan 17, 3 tr, Säffle Måndag kl 18.30 Rune Gustavsson, 0533-132 65 Torbjörn Olsson, 0533-158 37
- ÖREBRIDGEN (¤)
Drottninggatan 53, Örebro Måndag kl 12.30 Måndag kl 18.30 (mindre rut.) ¤ Tisdag kl 9.30¤, Tisdag kl 18.30¤, Onsdag kl 12.30 (mindre rut.) ¤ Torsdag kl 9.30 Torsdag kl 18.30 Fredag kl 11.00 ¤ Söndag kl 18.30. Inget spel under Bridgefestivalen. Ingegerd Byléhn, 0705-17 14 89, Tel klubblokal: 019-18 28 27
- KUMLA BS
Hagendalsvägen 11 Tisdag kl 18.30. Torsdag: se » länk Inget spel under Bridgefestivalen. Börje Andersson, 019-57 59 39, 0707-43 18 11, » epost
- NYNÄSHAMNS BK
Valthornsgatan 5, Nynäshamn Onsdag kl 18.30 Åke Nilsson, 08-520 303 80, 070-364 01 76, » epost
- GNESTA BK
Kursgården, PRO-huset, plan 2 Måndag kl 18.20 (ej 15/7–5/8) Jan Geiborg, 070-453 38 30, » epost Jaan Heinlo, 070-533 95 99, » epost
- TROSA BK
Nyängsvägen 47 Torsdag kl 18.30 Johan Rombing, 070-430 81 35
- NYKÖPINGS BS
Järnvägsgatan 36 B Måndag, anmälan senast kl 18.30 Karin Hamqvist, 0155-28 52 39, » epost Bridgelokal: 0155-21 39 49
- NORRKÖPINGSBRIDGEN
Bråddgatan 47 Tisdag kl 18.00 Fredag kl. 13.00 Bo Wisth, 0708-757634
- BK RUTER
Folkets Hus, Otterbäcken Torsdag kl 18.00. Juni: 13, 27. Juli: 4, 11, 18. Aug: 8, 15, 22, 29. Pirkko Laukkanen, 0506-302 15 » epost
- BRASTADS BS
Brastad Folkets Hus Tisdag kl 18.00 fr o m 25/6 Anders Henriksson, 070-563 55 61
- VÄNERSBORGS BS
IOGT-lokalen, Vallgatan 29 Måndag och Torsdag kl 18.30 Bror Andersson, 0521-646 15 Lennart Lindberg, 0520-42 10 66
- SKÖVDE BA (¤)
Långgatan 19 Måndag kl 18.30¤ (hcp) Tisdag kl 13.00 Onsdag kl 18.30¤ (hcp) Håkan Gustafsson, 070-543 09 40
- LIDKÖPINGS BK
Sockerbruksgatan 9 Onsdag kl 18.30 t o m 31/7 (ej 12/6) Gunnar Wänström, 0510-294 24, » epost
- FALKÖPINGS BS ¤
Valtorps Bygdegård, Valtorp (väg 46, 1 mil norr om Falköping) Torsdag kl 18.30 Kjell-Åke Lind, 0515-195 33, » epost
- FILBYTER BRIDGE, LINKÖPING
Danmarksgatan 19 D, Linköping Måndag kl 13.30 Tisdag kl 18.30 Onsdag kl 13.30 Torsdag kl 13.30 Torsdag kl 18.30 Torsdag kl 18.30, mindre rut. (18br) Priser med och utan hcp Lokalen: 013-13 20 00 Lennart Linnerstedt, 013-15 11 28, » epost Carl Ragnarsson, 070-678 28 90, » epost
- MOTALA BA (¤)
Fabriksgatan 8 Måndag kl 13.00 Tisdag kl 18.30¤ (18 br, mindre rut. men endast 4/6, 11/6, 18/6, 25/6, 6/8, 13/8, 20/8 och 27/8) Torsdag kl 18.30 (5/6 onsdag!!) Torsten Åstrand, 0141-523 13, 070-361 11 01
- MJÖLBY BK
Kungsvägen 37 Måndag kl 18.30 7/7 kl 14.00 ”Tusenlappen”, föranm 22/7 kl 14.00 Sommartävling Bertil Ljungars, 076-827 70 95, » epost
- VALDEMARSVIKS BK¤
Bäckadalsgatan 1 Torsdag kl 18.20 Lasse Lundqvist, 070-219 85 13, » epost
- ÖDESHÖGS BK
Folkets Park, Hasselvägen Onsdag kl 18.30. Juni: 5, 19. Juli: 3, 17, 31. Augusti: 14, 28. Peter Norrby, 070-269 07 96, » epost
- TRANÅS BK
Bankgatan 3 (vid torget) Tisdagar kl 18.30 Rolf, 0380-407 53
- MAJSTÅNGENS BK, JÖNKÖPING¤
Ö:a Storgatan 38 (STAB) Måndag kl 18.15, ej parternförm. Tisdag kl 18.15 ¤ Anne-Charlotte, 036-13 21 89
53. BK OPALEN, JÖNKÖPING ¤ Ekhagsringen 17 Tisdag kl 18.20 Torsdag kl 18.20 Söndag kl 16.00 Ej partnerförmedling söndagar. Alf Putzen, 036-31 05 02, 070-302 54 27
- EKSJÖ BK
Nygatan 14 Onsdag kl 10.00 Torsdag kl 18.30 Eva Adiels, 070-25 55 354, » epost Kennerth Göransson, 070 270 58 34 » epost
- VÄSTERVIKS BK
Hallströmsgatan 26 Tisdag kl 18.30 t o m 6 augusti Sheriff Savas, 070-719 28 62, » epost Spellokal: 073-771 20 06
- VIMMERBY BK ¤
Vimmerbyparken Torsdag kl 18.20 (ej 6/6 och 20/6) Staffan Forsberg, 070-552 69 92, » epost
- GOTLAND, VISBY
Bridgens Hus (g:a A7-området). Tisdag kl 18.30 Juni: 4, 11, 18, 25. Juli: 2, 16, 23, 30. Aug: 6¤och tor 8¤, 13, 20, 27. Torsdag kl 18.30 Juni: 13. Augusti: 1, 15, 22, 29. Janne, 0498-21 13 84 Bosse, 0498-27 13 55, 070-522 56 48 Lennart, 0498-27 96 88, 27 33 04 ¤ Silver och föranmälan
- GOTLAND, KLINTEHAMN
Rondo, Klintehamn Torsdag kl 18.30. Juni: 26. Juli: 4, tis 9¤ & 11¤, 18, 25. Bengt-Ove Thomsson, 0498-48 26 42 Carina Andersson, 070-692 78 65 ¤ Silver och föranmälan
- KALMARSUNDS BK
Bridgens Hus, Varvsholmen, Kalmar Torsdag kl 18.00 Evert Bengtsson, 0485-384 84, » epost
- LJUNGBY BK
Olofsgatan 3 B Tisdag kl 18.00 t o m 22/8 Torsdag kl 13.30 Jonas Nilsson, 0372-140 47, 070-977 42 65
- VÄXJÖBRIDGEN
Annavägen 5 Måndagar kl 18.30 Tisdag kl 18.30 Onsdag kl 18.30 Bertil Karlsson, 070-206 91 33, » epost
- ORUST BK
Hällevi Måndag kl 18.30 (24/6–12/8) Bengt Hilling, 0303-77 81 77, » epost
- STENUNGSUNDS BK ¤
Matsalen Borealis kracker, Ingång via portvakten Onsdag kl 18.30 tom 10/7 Alf Törmä, 070-669 32 06, » epost
- TJÖRNS BK
Wallhamns huvudkontor Tisdag kl 18.30 Florence Fridén, 070-658 55 17, » epost
- BK EVERFRESH, GÖTEBORG
Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5 Måndag kl 10.00 Tisdag kl 18.00 Jan Jensen, 070-562 88 37, » epost
65. GBF Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5 Måndag kl 18.30 Jan Jensen, 070-562 88 37, » epost
65. BK LYX, GÖTEBORG Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5 Torsdag kl 18.30 Philip Berggren, 073-512 59 58, » epost
65. ASPERÖ-BRÄNNÖ BK Bridgens Hus, JA Wettergrens g. 5 Onsdag kl 18.30 Ulla Berntsson, 031-97 02 04, 031-97 25 56
65. KRONHUSKLUBBEN Norra Gubberogatan 30, Göteborg Onsdag kl 18.30
65. PBK VEGA Norra Gubberogatan 30, Göteborg Tisdag kl 10.30, Torsdag kl 10.30 Ulla-Britt, » epost
- SMÅLANDSSTENAR BK
Hemvärnsgården, Smålandsstenar Måndag kl 13.30 Onsdag kl 18.00 Gösta Stenberg, 072-502 49 66 Erik Rönnov, 0371-32446 Jan Johansson 070-7146881 » epost
- BK ALBREKTS, VARBERG ¤
Härdgatan 23, ”Lerniahuset” Måndag kl 18.45 Onsdag kl 13.30 Torsdag kl 18.45 Fredag kl 10.00 Jan Malmström, 070-536 94 54, » epost
- VESSIGEBRO BS
Ätrasalen, Järnvägsgatan Tisdag kl 19.00 Leif Geremyr, 070-687 97 91 » epost
- STENINGE BK ¤
Sockenstugan, Steninge Kyrkby Måndag kl 19.00 Ronny Upphoff, 035-529 38, » epost
- HARPLINGE BK ¤
Gullbrandstorps Folkets Hus Torsdag kl 19.00 Karl-Erik Eriksson, 035-535 77
- KVIBILLE BS
Församlingshemmet, Kvibille (mitt emot kyrkan) Tisdag kl 18.30 Lena Gillberg, 073-441 17 07, » epost
- BK ALLIANS, HALMSTAD
Nässjögatan 6 Måndag kl 14.00 (hcp) Måndag kl 18.45 (två grupper) Tisdag kl 09.00 Tisdag 18.45 Onsdag kl 14.00 Fredag kl 09.00 (hcp) Lars Hed, 070-356 34 30, » epost
- VÄSTRA BJÄRE BK ¤1
Jungmansgatan 5, Torekov Måndag kl 18.30 (3/6–5/8) Tisdag kl 18.30 Onsdag kl 13.00 (18 br, lugnt tempo) – ej 3–31/7 1 Föranmälan & partnerförmedling: Agneta Edbergh, 0431-36 46 43, » epost
- LAHOLMS BK ¤
Måndag kl 19.00 i Lagagården Tisdag kl 19.00 i Lagagården Onsdag kl 19.00, Hasslövs bygdeg. Lennart Nordberg, 0430-274 07
- ÄLMHULTS BK ¤
Sommarvägen 31 Måndag kl 18.30 Evert Samuelsson, 0702-57 18 00, » epost
- IFK KARLSKRONA
Järnvägstorget 2, Strandgården Måndag kl 18.30 Sven Barbus, 0455-120 16, 0709-18 59 31
76. ÖBBA, KARLSKRONA (¤) Hantverkargatan 23-25 Onsdag kl 18.00 ¤ Söndag kl 17.00 Ronny Lindskär, 072-539 25 26 Kenneth Andersson, 070-930 32 28 » epost
- SÄLLSKAPET RONNEBY
Softcenter 1, våning 4 Måndag kl 14.00 Onsdag kl 18.30 Torsdag kl 18.30, hcp Ingegärd Nilsson, 076-045 35 96, » epost
- SÖLVESBORGS BK
N Bryggerigatan 1 Tisdag kl 14.00, 18 br Onsdag kl 18.00, 18 br, hcp Torsdag kl 18.30, 26 br Lennart Reiz, 070-880 43 48 » epost
- HÄSTVEDA BK ¤
Hantverkaregården, Hästveda Torsdag kl 18.30 (13/6–23/8) Inget spel 11/7 Lisbeth Nilsson, 0451-370 89, » epost Zerny Göstasson, 070-376 27 62, » epost
- BJÄRNUMS BK
Nygatan 51, Bjärnum Onsdag kl 18.30 Tommy Andersson, 070-971 98 07
- HÄSSLEHOLMS BK
Senioren, Tingshusgatan 2 Måndag kl 18.30 (ej 15/7 och 22/7) Jan-Erik Eriksson, 0451-833 38, » epost
- MUNKA LJUNGBY BS
Munkabygget, bliotekets nedre plan Tisdag kl 18.30 Jens Priess, 070-593 10 20, » epost
- ÄNGELHOLMS BS
Industrigatan 6 (mittemot Friskis) Måndag kl 18.30 Helén Bohman 073-441 14 35, » epost
- KULLABYGDENS BK
Centralgatan 43, Höganäs Måndag kl 18.30 Torsdag kl 14.00 Johan Millqvist, 042-23 76 40
- BK TRE SANG (¤)
Rusthållsgatan 21, Helsingborg Måndag kl 18.30, 20 br hcp ¤ Onsdag kl 13.00 (endast 12/6, 19/6, 21/8, 28/8) Torsdag kl 18.30, två grupper (ej spel 6/6 och 20/6) ¤ Stina Holm, 070-576 60 84, » epost
- KRISTIANSTADS BK (¤)
Videllsgatan 1 Måndag kl 18.30 (hcp) Tisdag kl 18.30 (hcp) Torsdag kl 18.30 ¤ Klubben 044-21 87 71, Björn Gustavsson 0704-30 04 34, » epost
- ÅHUS BK
Gärdskan, Rundelsgatan 4 Onsdag kl 18.30 Glenn Johansson, 070-252 16 65, » epost
- DEGEBERGA BK
Gamla Tingshuset Måndag kl 18.30 Bo Andersson, 044-35 02 61, » epost
- LUNDS BK ¤1
Gässlingavägen 15 Måndag kl 18.30 Torsdag kl 18.30 (hcp) 1 Anita Larsson, 046-13 06 21 » epost
- ROMELEÅSENS BK
Gödelövsvägen 10, Genarp Torsdag kl 18.00, obl. föranmälan Ulla & Rolf Holmström, 040-48 03 44
- MALMÖ BK (¤)
Möllevångsgatan 24 Tisdag kl 18.30 (hcp, ¤ juni & juli) Onsdag kl 18.30 (hcp, ¤ juni & juli) Torsdag kl 13.00¤ (veteraner, 59+) Torsdag kl 18.30, mindre rut ¤ Söndag kl 14.00 Hans-Inge Magnusson, 070-684 31 74, » epost Klubbtelefon: 040-93 96 80
91. PRI-BRI 36 ¤ Bergsgatan 7, Malmö Måndag kl 18.30 (18 br, mindre rutinerade, hcp) Tisdag kl 18.30 (medel rutin., hcp) Torsdag kl 19.00 (rutinerade) 040-12 65 92, » epost Björn, 073-344 05 38
91. BK BRIDGEHUSET, MALMÖ ¤ Barlastgatan 2, Limhamn Måndag kl 14.00, hcp (17/6-26/8) Onsdag kl 18.30, hcp (19/6-28/8) Torsdag kl 18.30 (20/6-29/8) 070-963 40 55, 070-963 03 05 » epost
91. ELLSTORPS BK Sofierogatan 1, Malmö Tisdag kl 12.45 (föranmälan) Onsdag kl 18.30 (föranmälan) Per Almqvist, 070-407 00 24 Klubben 040-29 26 10
- STAFFANSTORPS BK
Medelpunkten, Torget 7 Onsdag kl 18.30 Allan Hallqwist, 046-25 36 03, » epost
- BK 2 KLÖVER
Tångvallaskolan (aulan), Falsterbo Måndag kl 18.00, hcp (ej 3/6, 8/7 och 5/8) Sally Winther, 040-47 38 85 » epost
- BK ZONEN, TRELLEBORG (¤)
Föreningarnas Hus, Klörupsv. 25 Måndag kl 18.30 (hcp) ¤ Tisdag kl 18.30 (hcp) Onsdag kl 13.00 (hcp)¤ Torsdag kl 18.30, mindre rut ¤ Torsdag kl 18.30 Barometer Boel Hall, 0410-191 48, » epost
- ÖSTRA TORPS BS
Torpalängan, Smygehamn Måndag kl 18.30, tävlingsbridge Torsdag kl 13.00, sällskapsbridge Sven Karlsson, 0410-33 45 30
- YSTADS BS ¤
Aktergatan 3 Måndag kl 18.301, två grupper Onsdag kl 18.302 (hcp) Torsdag kl 18.303 1 Lars Jeppsson, 0417-144 11, » epost 2 Ulla-Brita Borgquist, 070-631 24 02. 3 Kjell Håkansson, 0411-176 22, » epost
96. BK FENIX, YSTAD ¤ Fenixgården, S:a Dragong. 18 Tisdag kl 18.30 (hcp) Torsdag kl 18.30 (hcp) Anita Brundin, 073-140 10 53
Övriga klubbarSÖDERHAMNS BS Kvarterslokal: Flintlåsgränd/Skytten Måndagar kl 18.30 Kent Rudberg, 070-600 71 08 eller » epostBOLLNÄS BK Hamrevägen 2 A Söndagar 16.00 Måndagar 12.00 Sommarweekend 4-7 juliSKUTSKÄRS BK Folkets Hus. Onsdagar. Kl. 18:30. Marianne Melchior Ericson, 076-9768630 eller » epostCLUBB 60/SOLSTABRIDGEN Bridgens Hus, Blekegatan 9, Karlstad. tel. 0725-531588 Onsdagar 13.00 Majbritt Wahlqvist 070-7986595 |