Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-05-20 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-05-20

Partävling, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 24. Medel: 696.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 933.6 67.07
2 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 922.6 66.28
3 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 908.6 65.27
4 Elisabeth Forsell - Florence Bodin B - C 876.7 62.98
5 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 869.8 62.49
6 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 854.1 61.36
7 Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed B 850.6 61.11
8 Waldemar Folbrycht - Karin Wallin B - C 849.7 61.04
9 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson C - B 827.0 59.41
10 Leif Nilsson - Peter Nordén D - A 819.4 58.86
11 Birgitta Horn af Åminne - Anita Deckel D - C 816.4 58.65
12 Michael Jungstedt - Tomoko Hansen A - B 815.4 58.58
13 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 807.9 58.04
14 Jan Nordlund - Inger Söderin B - D 807.1 57.98
15 Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson B - C 787.1 56.55
16 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B - C 775.4 55.71
17 Sigvard Carlefred - Stig Litzén C 759.0 54.52
18 Birgitta Rasch - Eva Löwenthal C 758.0 54.45
19 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 754.2 54.18
20 Nils Ahlén - Tore Baars B 753.2 54.11
21 Birger Bogstag - Rune Strand C - B 748.6 53.78
22 Fred Norling - Lars Dahlin D - C 738.1 53.03
23 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 735.4 52.83
24 Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad C - D 734.9 52.79
25 Elena Ström - Irene Rune A - D 733.6 52.70
26 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 731.4 52.54
27 Mona Iwarson - Paul Iwarson A 714.1 51.30
28 Helga Lagergren - Thure Söderberg D 712.1 51.16
29 Ulf Wilkenson - Karl-Erik Westling D - C 708.6 50.91
30 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 700.3 50.31
31 Anders Björkman - Yvonne Flodqvist B - A 699.4 50.24
32 Ulla Robin - Carin Stenberg C 696.6 50.04
33 Gunnar Ericsson - Jan Nelson D 675.9 48.55
34 Viviann Rosenlund - Gill Norberg D - C 668.1 48.00
35 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 662.2 47.57
36 Johannes Norrby - Eva Aadde D 656.8 47.18
37 Olle Fahlén - Roger Boström B 646.9 46.47
38 Jane Ellner - Ellen Norman B 637.6 45.81
39 (SPA) Albert Sola - (SPA) Jolanta Abrigo A 633.3 45.49
40 Kerstin Westberg - Birgitta Bremer C 625.4 44.93
41 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 624.4 44.86
42 Margareta Winell - Tomas Clason C - B 618.6 44.44
43 Åsel Floderus - Christine Hargevik C - D 615.9 44.24
44 Eva Klingspor - Berit Strandberg C 610.4 43.85
45 Birgitta Wallin - Marianne Petri D - C 608.6 43.72
46 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman B - C 606.9 43.60
47 Ulla Edström - Bengt Marcusson C 604.6 43.44
48 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 600.4 43.14
49 Birgitta Petersson - GunBritt Beijbom D 596.1 42.83
50 Laijla Sjölander - Marianne Näslund D 582.9 41.87
51 Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées D 580.8 41.72
52 Lars Kronvall - Ingrid Lindberg D 571.4 41.05
53 Margit Henriksson - Ann Lindquist D 569.0 40.88
54 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 568.9 40.87
55 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C 563.0 40.45
56 Karin Lagerkvist - Arne Svensson D 561.6 40.35
57 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 546.1 39.23
58 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam D 518.4 37.24
59 Olle Magnuson - Milly Holmgren C - D 417.9 30.02
60 Ulla Gräns - Siv Önefäldt D 389.0 27.95