Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Partävling, 29 bord, 57 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 648.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed B 913.0 70.45
2 Bengt Lauthers - Inga Bud B - A 828.0 63.89
3 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 808.0 62.35
4 Fredrik Alfredsson - Simon Bech A 796.6 61.46
5 Josef Jawitz - Ann-Christine Brask B 786.0 60.65
6 Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven B - C 756.0 58.33
7 Aado Joandi - Maarja Joandi C 745.0 57.48
8 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 741.7 57.23
9 Hans Jitelius - Jan Nordlund B 740.6 57.14
10 Barbara Lane - Nils Ahlén D - B 740.0 57.10
11 Per Söderberg - Tomoko Hansen B 738.3 56.97
12 Johan Säfsten - Lars Nilsson A - B 733.0 56.56
13 Sigvard Carlefred - Per Skoglund C 731.0 56.40
14 Annette Lindberg - Lennart Skargren B - C 715.0 55.17
15 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 710.0 54.78
16 Sidney Hage - Thure Söderberg D 707.0 54.55
17 Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg B 704.0 54.32
17 Inger Spängs - Berit Quennerstedt D - C 704.0 54.32
19 Waldemar Folbrycht - Karin Wallin B - C 692.0 53.40
20 Mikael Hök - Boo Lindblom C 691.0 53.32
21 Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck B - C 690.0 53.24
21 Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson B - C 690.0 53.24
23 Bo Haglund - Bo Andersson B 681.0 52.55
24 Anders d´Aquino - Tor Simensen B 673.0 51.93
25 Lars Thånell - Lars Ekenlöv A 669.0 51.62
26 Margret Edström - Christine Hargevik D 664.0 51.23
27 Peter Flodqvist - Bengt Lindholm A 656.0 50.62
28 Marie-Louise Ek - Mona Tjulander D 649.0 50.08
29 (SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola A 648.0 50.00
30 Britt Nylén - Åsa Albihn D - C 647.0 49.92
31 Isabel Grönwall - Hellis Sylwan C - D 643.0 49.61
32 Tomas Clason - Roger Boström B 640.0 49.38
33 Helga Lagergren - Hubert Thorson D - C 637.0 49.15
34 Kerstin Karlström - Lena Göransson C 627.0 48.38
35 Berit Strandberg - Lars Strandberg C - D 625.0 48.23
36 Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy B - D 623.0 48.07
37 Björn Sörenstam - Thomas Berg B 621.0 47.92
38 Gill Norberg - Ulla Bohlin C 620.6 47.88
39 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson C 617.1 47.62
40 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 616.0 47.53
41 Elsy Bergstedt - Florence Bodin B - C 611.0 47.15
42 Lennart Jatéus - Lars Dahlin C 604.0 46.60
43 Anita Deckel - Rune Strand C - B 598.0 46.14
44 Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud C 594.0 45.83
45 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 587.0 45.29
46 Margaret Eriksson - Marianne Karta C 555.0 42.82
47 Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson C 553.0 42.67
48 Marianne Nilsson - Ulf Ohlin B - C 536.0 41.36
49 Olle Fahlén - Lena Fahlén B - D 532.0 41.05
50 Jane Ellner - Barbro Larshagen B - D 531.0 40.97
51 Birger Bogstag - Nils Wikstad C - B 525.7 40.56
52 Gunvor Westerberg - Marita Erikson D - C 520.0 40.12
53 Fred Norling - Bertil Wahlström D 510.0 39.35
54 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 506.0 39.04
55 Jan Olofsson - Alf Putzen B 498.0 38.43
56 Lena Hammarberg - Cary Hammarberg D 385.1 29.72
57 Annika Nybom - Siv Önefäldt D 371.0 28.63