Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Lördagsgodis 2011-10-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Lördagsgodis 2011-10-15

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Allan Stoltenborg - Lena Sandquist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Dan Nilsson - Anna-Carin Persson
13NT N+3 -490 4.0 25% 4 25.0%KD1059873Kn3Kn93 9632596E108652
24 N+1 -650 6.0 38% 10 31.5%Kn439852952Kn62 K610D43ED109854
32 N-2 100 4.0 25% 14 29.3%D85K6EKKn93Kn42 EKKn10753D510965
Rond 2, som NS mot par 11, Bo Haglund - Matts Håstad
43 S+1 130 10.0 63% 24 37.8%86KD10541062D107 KKn756EK986432
52 Ö= -110 6.0 38% 30 37.8%EK831072E2KD107 Kn104285Kn1097486
64D S-2 -300 0.0 0% 30 31.5%E103962ED105424 K8542KD1084DKn8
Rond 3, som ÖV mot par 18, Lars Thånell - Annette Lindberg
72 S-1 100 11.0 69% 41 36.9%K6EKn84EKn810975 E87KD37654642
85 V-1 -50 3.0 19% 44 34.6%EDKn84K9EK72E9 K92E86432Kn987
93NT Ö+2 660 5.0 31% 49 34.2%9872EKDKn975EK KD54D932E3Kn106
Rond 4, som NS mot par 15, Stefan Josefsson - Nilla Sundberg
103NT S+1 630 6.0 38% 55 34.6%K87653E107632E E2K97KD4KDKn62
114 S= 420 0.0 0% 55 31.5%D642K9Kn74E643 EKn983ED10862KD
124 V-1 50 2.0 13% 57 29.9%EK532Kn1073KKn103 Kn974E8E986497
Rond 5, som NS mot par 1, Richard Korse - Lena Jönsson
132 V-2 200 13.0 81% 70 33.8%K108ED10KDKn5E76 D53310964108543
142 S= 90 2.4 15% 72.4 32.5%106Kn5K1094KKn1065 Kn732ED4E652D9
154 S+1 650 14.0 88% 86.4 36.2%10753E65E8EKKn4 ED6KKn10987D7310
Rond 6, som ÖV mot par 6, Lars Berggren - Berit Garvin
163 Ö+2 200 12.0 75% 98.4 38.6%KnEK53K10K109765 E1092D1064Kn6DKn2
171NT S= -90 7.0 44% 105.4 38.9%Kn9631063EK3292 K10E7510985EKn54
184 V-2 -100 2.0 13% 107.4 37.5%DKn64EKKn4K9862 EKn976D97362D10
Rond 7, som NS mot par 13, Tor Simensen - Rolf Nilsson
193NT N-1 -50 1.0 6% 108.4 35.8%E7KD952EK9D109 KD105Kn43Kn107628
202NT N-1 -100 4.6 29% 113 35.5%63E642K73KD93 ED108510EKn98742
212 S+2 170 16.0 100% 129 38.6%EK64106D7DKn1084 1075EKKn875K1026
Rond 8, som ÖV mot par 4, Anita Ericsson - Yvonne Siewert
223 V+1 130 14.0 88% 143 40.8%D9878EKn972DKn4 K5E96KD639865
232 S+1 -140 6.0 38% 149 40.7%DD7KD9874D1064 K62KKn1086Kn10387
242 V-1 -50 5.0 31% 154 40.3%E2D864E53E862 KDKn972Kn1098Kn74