Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Peter Nohrén mot Hans-Erik Hedström och Lambert Johannesson | ||||||||
1 | 4 N+1 | -150 | 10 | 71% | 10 | 71.0% | 864Kn10943K52Kn3 | D92KD851074E64 |
2 | 3NT Ö+2 | 460 | 12 | 86% | 22 | 78.5% | 10K10853EKDKKn84 | KKn832DKn92ED106 |
Rond 2, som Väst med Pär Unander mot Rogert Deiwall och Britt-Marie Gallon | ||||||||
3 | 3NT V+1 | 630 | 7 | 50% | 29 | 69.0% | Kn6E10742EDKnKn32 | E107598K52EKD9 |
4 | 3 Ö+1 | 170 | 6 | 43% | 35 | 62.5% | Kn1087Kn754EK1094 | D962EK10Kn87K62 |
Rond 3, som Syd med Inga-Lis Larsson mot Frank Lundh och HÃ¥kan Jonasson | ||||||||
5 | 2 S= | 110 | 11 | 79% | 46 | 65.8% | 8643EKD91072D8 | 92Kn743EKn95Kn52 |
6 | 3 Ö-2 | 200 | 11 | 79% | 57 | 68.0% | 10842D72E53EK10 | 7KKn1093DKn98632 |
Rond 4, som Öst med Mats Unander mot Joyce Fahlstad och Pär Unander | ||||||||
7 | 3NT V+2 | 660 | 12 | 86% | 69 | 70.6% | D962964KD10952 | KKn10ED5D32EKn84 |
8 | 4 V= | 420 | 13 | 93% | 82 | 73.4% | KD104DKn85Kn7642 | 853EK7643E54K |
Rond 5, som Väst med HÃ¥kan Jonasson mot Eric Arvidsson och Sören Vintheimer | ||||||||
9 | 1NT N= | -90 | 8 | 57% | 90 | 71.6% | K73210EKKn79765 | 864KKn98434D102 |
10 | 3 S-2 | 200 | 10 | 71% | 100 | 71.5% | EK7543KD3KDKn9 | Kn87642E10641043 |
Rond 6, som Syd med Roger Alfredsson mot Mats Unander och Gösta Edström | ||||||||
11 | 4 S= | 420 | 13 | 93% | 113 | 73.5% | KnEDKn943736542 | D9547ED1096EKD |
12 | 3 Ö+4 | -190 | 7 | 50% | 120 | 71.5% | K731094KD87472 | Kn6542K873Kn106D |
Rond 7, som Väst med Erik Franzén mot Peter Nohrén och Mats Hamp | ||||||||
13 | 3NT S-2 | 200 | 14 | 100% | 134 | 73.7% | E9764973D7532 | D63KKn853EKn1086 |
14 | 3NT Ö-1 | -50 | 8 | 57% | 142 | 72.5% | K107532ED22EK7 | K10864E63109532 |
Rond 8, som Väst med Mats Hamp mot Sven-Erik Emanuelsson och Andreas Jansson | ||||||||
15 | 3NT N+2 | -660 | 1 | 7% | 143 | 68.1% | 10864976398632 | EKn3D84Kn4EDKn96 |
16 | 3NT V+1 | 630 | 14 | 100% | 157 | 70.1% | EK75E954KDKn105 | 96D1098732KD39 |
Rond 9, som Väst med Per Norman mot Pär Unander och Gudrun Samuelsson | ||||||||
17 | 3 N= | -140 | 4 | 29% | 161 | 67.7% | 7ED9854D83752 | EK10KKn1076542D6 |
18 | 2 V+2 | 130 | 10 | 71% | 171 | 67.9% | E94D2KKn1065DKn10 | 85E863D94K952 |
Rond 10, som Öst med Andreas Jansson mot Eric Arvidsson och Lambert Johannesson | ||||||||
19 | 4 V= | 130 | 0 | 0% | 171 | 64.3% | D1092D53EKKn1098 | EKKn644EDKn10974 |
20 | 3NT S-1 | 100 | 14 | 100% | 185 | 66.1% | 1087Kn103Kn9EKn962 | D654964E107284 |
Rond 11, som Nord med Hans-Erik Hedström mot Håkan Gabrielsen och Mats Unander | ||||||||
21 | 3NT Ö-1 | 50 | 12 | 86% | 197 | 67.0% | K63Kn843KKn10Kn106 | D959752DD9742 |
22 | 4 Ö-1 | 100 | 11 | 79% | 208 | 67.6% | 8E9732K1076497 | KD62865D851082 |
Rond 12, som Syd med Rogert Deiwall mot Dan Nordberg och Inga-Lis Larsson | ||||||||
23 | 3 V-1 | 100 | 10 | 71% | 218 | 67.7% | KKn10762E7632K8 | 8Kn94KDKn754Kn95 |
24 | 3 Ö+1 | -170 | 11 | 79% | 229 | 68.2% | 3EKn98K5D98742 | D94K765476653 |
Rond 13, som Syd med Joyce Fahlstad mot Håkan Jonasson och Mats Häll | ||||||||
25 | 2D V-1 | 200 | 0 | 0% | 229 | 65.5% | D64E3Kn952EKn73 | EKKn93ED1086K65 |
26 | 2NT S= | 120 | 10 | 71% | 239 | 65.7% | DKn2DKnK642E1084 | E7K843873KKn65 |
Rond 14, som Öst med Jesper Rundin mot Mats Wilkenson och Hans-Erik Hedström | ||||||||
27 | 3NT S= | -400 | 6 | 43% | 245 | 64.9% | 10859532D98296 | D64EKn7K10310743 |
28 | 1NT V-1 | -50 | 3 | 21% | 248 | 63.3% | D76Kn1085729752 | K84ED62E63K86 |
Rond 15, som Nord med Ingela Nelander Häll mot Dorothy Tägt och Per Norman | ||||||||
29 | 4 V+2 | -680 | 11 | 79% | 259 | 63.8% | Kn95423E1087328 | 10873D2K54DKn32 |
30 | 4 N= | 420 | 13 | 93% | 272 | 64.8% | K1098654D95E75 | 10763E72EKnKKn82 |
Rond 16, som Öst med Britt-Marie Gallon mot Erik Franzén och Joyce Fahlstad | ||||||||
31 | 2 S= | -110 | 5 | 36% | 277 | 63.9% | K106Kn10972DKnKn43 | Kn3D6E854K10862 |
32 | 2 Ö= | 110 | 6 | 43% | 283 | 63.2% | 2EK10827432K74 | KKn854373D95E2 |
Rond 17, som Nord med Lambert Johannesson mot Nils Eliasson och Dan Nordberg | ||||||||
33 | 3 Ö-2 | 100 | 6 | 43% | 289 | 62.6% | KKn975D8363Kn32 | EE7KKn974KD1085 |
34 | 3 V-2 | 100 | 7 | 50% | 296 | 62.2% | Kn104D106K109EKD4 | 93EKn753D76875 |
Rond 18, som Öst med Mats Wilkenson mot Peter Nohrén och Andreas Jansson | ||||||||
35 | 3NT N-1 | 50 | 9 | 64% | 305 | 62.3% | Kn976429873ED3 | 105K102KD9865Kn7 |
36 | 3NT N-1 | 100 | 12 | 86% | 317 | 62.9% | K631043EKD7875 | Kn985DKn86108662 |
Rond 19, som Väst med Dorothy Tägt mot Erik Franzén och Sören Vintheimer | ||||||||
37 | 3 S-2 | 200 | 12 | 86% | 329 | 63.6% | DKn43E9632E10104 | E6105Kn873Kn9732 |
38 | 3NT V= | 600 | 10 | 71% | 339 | 63.8% | E6K107KKn2E8742 | D953E9865108K3 |
Rond 20, som Väst med Gösta Edström mot Elisabeth Helsing och Ingela Nelander Häll | ||||||||
39 | 2 N+2 | -170 | 10 | 71% | 349 | 63.9% | 963Kn109872Kn1062 | DKn5K65D43EKD8 |
40 | 4 Ö-1 | -50 | 7 | 50% | 356 | 63.6% | ED102Kn62E96964 | K953KD1053Kn5103 |
Rond 21, som Syd med HÃ¥kan Gabrielsen mot Roger Alfredsson och Inga-Lis Larsson | ||||||||
41 | 4 Ö-1 | 100 | 11 | 79% | 367 | 64.0% | 7498DKn104ED962 | 10962K65492K103 |
42 | 3 S+2 | 200 | 1 | 7% | 368 | 62.6% | DKn7KDKn943D864 | E10848652EK852 |
Rond 22, som Nord med Gudrun Samuelsson mot Elisabeth Helsing och Mats Hamp | ||||||||
43 | 5 Ö+1 | -420 | 14 | 100% | 382 | 63.5% | Kn1096D109646294 | E7432873293D8 |
44 | 4 N+2 | 680 | 10 | 71% | 392 | 63.7% | EKDKn964EKnEKn52 | 282Kn10965ED743 |