Kommande tävlingar
29/11 Rekommenderad spelhelg för SM
28/12 Örebridgens Guld
03/01 Lördag 09.30 MIXGULDET partävl
Rapporterade tävlingar
22/11 Uppsala lagguld 2014 Gröna his
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
Harplinge BK » Partävling 2011-09-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Harplinge BK

Partävling 2011-09-22

Partävling, 10 bord, 19 par. Antal brickor: 24. Medel: 191.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anders Norin - Lars Adie

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Görel Upphoff - Margareta Pettersson
14 N-1 -50 14.0 88% 14 88.0%EKn986328DDKn87 75K10E876543109
26 V-2 100 15.0 94% 29 91.0%1085K10985108764 E642DKn8743232
Rond 2, som ÖV mot par 9, Robert Christiansson - Marita Christiansson
33NT V+3 690 14.0 88% 43 90.0%D93ED8E8E10963 E84K965KD7Kn85
43NT V+1 630 6.0 38% 49 77.0%K4103E1086DKn1063 E6EDKn92KKn9442
Rond 3, som ÖV mot par 10, Anita Jönsson - Bertil Jönsson
53NT Ö+1 430 13.0 81% 62 77.8%KD72E1065E53103 863KK872ED987
64 Ö-1 -100 13.0 81% 75 78.3%K9762EK729Kn53 53Kn10985KKn8636
Rond 4, som NS mot par 11, Rolf Mattsson - Aino Sandquist
74 Ö+1 -650 3.0 19% 78 69.9%Kn2653D107EK532 D875Kn92983Kn108
85D Ö-4 800 16.0 100% 94 73.6%10984754210EKKn7 53E983EK98428
Rond 5, som NS mot par 12, Gunnel Johansson - Lars Hasselgren
95 N+1 420 4.0 25% 98 68.2%EKD108DE72D642 54Kn7642DEKKn98
102NT S+1 150 14.0 88% 112 70.2%1092EKn94298543 D865Kn85KD7ED10
Rond 6, som NS mot par 1, Pelle Strömberg - Jan-Erik Uhrberg
112 N-1 -50 7.0 44% 119 67.8%DKn9Kn9754EKn952 K63E328764KKn4
123 S+1 170 16.0 100% 135 70.5%EK953K53Kn7872 108ED862E102D54
Rond 7, som NS mot par 2, Torsten Karlsson - Leif Davidsson
132 S-2 -200 1.0 6% 136 65.5%9877KDKn9610965 E10654DKn4384E4
143 V+2 -200 10.0 63% 146 65.4%632KD84437642 1095E9875DKn985
Rond 8, som NS mot par 3, Bengt Ove Olofsson - Lena Andersson
154 S-2 -200 6.0 38% 152 63.5%Kn624K1032E10754 KD10984Kn8364KD
162 Ö+1 -140 14.0 88% 166 65.1%D10982Kn8DKn3D82 E763D73E97627
Rond 9, som NS mot par 4, Margareta Fredin - Maj-Britt Wester
173D V-2 300 16.0 100% 182 67.1%1032EKn9K1065E109 E654432DKKn432
184 N+1 650 13.0 81% 195 67.9%EDKn106EKKn65K87 K9598Kn1042DKn109
Rond 10, som ÖV mot par 5, Henry Tenglin - Majnie Willners
193NT S-2 100 16.0 100% 211 69.6%66532K854D932 Kn5432D97E72E7
205 Ö= 600 6.0 38% 217 68.0%437EKKn10974329 EKn2KDKn54DK873
Rond 11, som NS mot par 6, Tage Ericson - Lars Moberg
212D Ö= -180 4.0 25% 221 66.0%E4E1074E73E1065 K1096Kn982D10528
221NT V= -90 14.0 88% 235 67.0%10432K104432EK2 E58732D975D98
Rond 12, som ÖV mot par 7, Bertil Bengtsson - Lennart Lassagård
233 N-1 100 12.0 75% 247 67.3%8ED52EK1084643 DKn728743976E8
244 N= -420 10.0 63% 257 67.1%632D1095Kn10752Kn 4Kn42D94EKD732