Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag, partävling m. HCP-beräkning 2011-08-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag, partävling m. HCP-beräkning 2011-08-03

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Marianne Olsson - Lotta Lundberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Sverker Hellsten - Lotti Hellsten
12 V+1 110 16 80% 16 80.0%KKn1082E73210532 E10964E3K964Kn8
24 Ö-2 -100 4 20% 20 50.0%KKn542D5Kn1097E5 986EKn762D8643
Rond 2, som ÖV mot par 5, Anna Trymander - Jerry Trymander
35 N+1 -420 4 20% 24 40.0%75KDKn9863852D EDKn108242Kn9762
44 Ö= 620 15 75% 39 48.8%E104KDKn7872KKn7 D898642E10E986
Rond 3, som ÖV mot par 20, Margareta Nilson - Marie Nilsson
53NT Ö= 400 6 30% 45 45.0%KDKn4D7E42EKn108 103Kn863KDKn85D9
62NT V-1 -100 4 20% 49 40.8%8737EKKn643862 E109KKn5D8DKn954
Rond 4, som NS mot par 18, Bo Engström - Lisa Engström
74 V= -620 7 35% 56 40.0%84Kn7EKn1097E752 109521092KD8584
83NT Ö+2 -460 0 0% 56 35.0%75DKn1057653D108 KKn93E987109293
Rond 5, som ÖV mot par 6, Marian Krook - Anitha Lindgren
92NT S= -120 6 30% 62 34.4%Kn1096EK798KKn72 84265437652E3
104 V+1 650 12 60% 74 37.0%K62Kn98KD93KKn5 EDKn9737E8E864
Rond 6, som ÖV mot par 1, Margit Åkesson - Gunhild Franzén
114 N= -420 8 40% 82 37.3%964810853E10873 D3E1076543DDKn9
124 S+1 -650 5 25% 87 36.2%9764K1087584109 1064EKn963D7654
Rond 7, som NS mot par 7, Lena Nyman - Ulla Öberg
134 N= 620 1 5% 88 33.8%EKKn72106E94Kn32 D4EKn932KD73K4
144 V+1 -450 10 50% 98 35.0%9843Kn84K643K10 DKn755DKn9Kn9654
Rond 8, som NS mot par 2, Håkan Jurén - Ing-Britt Jurén
154 V= -420 11 55% 109 36.3%Kn10973Kn762D1086 53252EKD3E932
164 V= -620 3 15% 112 35.0%102K7D107654D32 54Kn842EKn9KKn97
Rond 9, som ÖV mot par 8, Mona Andersson - Lena Kampf
173NT Ö+1 430 14 70% 126 37.1%DKKn10632ED10496 E543252EKD432
183 Ö= 110 7 35% 133 36.9%D9E72D762ED96 Kn1053KDK3Kn10432
Rond 10, som NS mot par 3, Anita Persson - Monika Sandahl
192 V= -110 0 0% 133 35.0%K985KD5D1032D4 3E632Kn975K972
201 V+1 -90 10 50% 143 35.8%D952Kn9753K1086 Kn4E4KKn953E974
Rond 11, som ÖV mot par 9, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
211NT N+1 -120 0 0% 143 34.0%DKn7D10632Kn6E62 K106275K752K103
224 N= -130 0 0% 143 32.5%D96ED93Kn75853 K75K7KD106432Kn
Rond 12, som NS mot par 4, Rolf Sjödahl - Kerstin Degermark
234 Ö= -620 3 15% 146 31.7%108K7652DKn76ED 94D10931092K654
244 S+3 510 14 70% 160 33.3%EKD10757652Kn105 84EKDKn9E49764