Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2011-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2011-05-23

Partävling, 9 bord, 17 par. Antal brickor: 26. Medel: 181.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Wärn - Ulla-Britt Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Annette Lindberg - Hubert Thorson
11NT V= 90 6.0 43% 6 43.0%10E87531086ED65 Kn765Kn9EKKn2K92
23 S-2 200 14.0 100% 20 71.5%EKn6KKn754942D4 985E932KnKn10876
Rond 2, som ÖV mot par 13, Lotta Lundqvist - Margaret Siewertz
35D S-2 300 10.0 71% 30 71.3%5K943Kn98653210 KD32D107EK9543
43NT S+2 -660 3.0 21% 33 58.8%K76E7657210642 853Kn2EKn954953
Rond 3, som NS mot par 1, Åke Falkunge - Peter Flodqvist
53NT V-2 100 13.0 93% 46 65.6%9109721095E10652 87652K6KDKn624
63 N-1 -50 4.0 29% 50 59.5%KKn1085DKn73DKn8Kn D7432861073EK5
Rond 4, som NS mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
74 Ö= -620 1.0 7% 51 52.0%D75242D6EK1085 K10943Kn6K87594
86 V-1 50 9.0 64% 60 53.5%9732KKn5486543 E1073Kn6597Kn972
Rond 5, som NS mot par 3, Erling Ribbing - Jan Johansson
93 N+1 130 6.0 43% 66 52.3%1096EKn62E2ED42 32D741031097653
103 V= -140 4.0 29% 70 50.0%KD10E42D82K1082 7Kn10975Kn10974D3
Rond 6, som NS mot par 4, Per Grivenfeldt - Michael Jungstedt
113NT V+1 -430 5.0 36% 75 48.7%752753D8210843 K108382E10EKn965
121NT N= 90 10.0 71% 85 50.6%KKn8E6843E8652 E5KD10931095Kn93
Rond 7, som ÖV mot par 5, Matts Håstad - Bo Haglund
132 N-1 100 9.0 64% 94 51.6%K8K1084984EK109 754Kn9DKn73DKn63
142 V= 110 14.0 100% 108 55.1%KD5KKn7KKn108D84 Kn1063D5432E1052
Rond 8, som ÖV mot par 6, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
156 S-2 200 14.0 100% 122 58.1%D8654222K8654 Kn109974EKn54E93
166 S-1 50 12.0 86% 134 59.8%D107429KDKn8643 K1095Kn863861052
Rond 9, Frirond
17  - 7.5 54% 141.5 59.5%ED97643952D72 Kn542E7652Kn3Kn6
18  - 7.5 54% 149 59.2%E974E873Kn61032 D10632Kn523EKn87
Rond 10, som NS mot par 8, Lars Ekenlöv - Paul Iwarson
191NT V+2 -150 3.0 21% 152 57.2%EKn103Kn741097398 KD5E82D8210642
203 V-1 100 8.0 57% 160 57.1%Kn1072K107D106443 D54D8Kn9EKDKn87
Rond 11, som NS mot par 9, Lars Gustafsson - Tomoko Hansen
213NT N-4 -400 0.0 0% 160 54.4%EK8362KKn9D765 Kn65DKn109755Kn42
22Pass 5.0 36% 165 53.6%ED1072K97652104 K873E84Kn1043DKn
Rond 12, som NS mot par 10, Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg
234 N+1 150 3.0 21% 168 52.2%KE3K96543Kn1093 DKn536EKn8EKD62
244 N+2 480 13.0 93% 181 53.9%DKn1072104EKn10643 EK85EKn3D106382
Rond 13, som NS mot par 11, Elisabeth Forsell - Lars Ekmark
253NT V= -600 9.0 64% 190 54.3%105439854D3642 K6D3KKn982D975
264 Ö= -620 5.0 36% 195 53.6%KKn6364DKn5Kn853 D10954Kn574EK94