Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Privatprotokoll för Lars Malmsten - Gert Lindesvärd

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
11NT S+1 120 6 50% 6 50.0%KDKn4K10E10763Kn6 62D62KD98K943
24D Ö-4 800 10 83% 16 66.5%K62D4DKn742876 104KKn87EK865KKn
Rond 2, som ÖV mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
33NT N-1 50 8 67% 24 66.7%953DKn954K86Kn6 Kn64E73Kn43D942
41 V= 80 7 58% 31 64.5%K98ED10273EKD6 654395E10921097
Rond 3, som ÖV mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
54 Ö= 420 12 100% 43 71.6%D96KDKn86K10734 74E7543D9Kn752
62 N+1 -110 4 33% 47 65.2%652764Kn10632K3 K74ED52KD9D62
Rond 4, som NS mot par 5, Manfred Nedlich - Ulla Nedlich
73 Ö+1 -170 6 50% 53 63.0%7ED10984Kn106K87 Kn984K75DE10632
82 V-1 50 10 83% 63 65.5%831093K102EKD64 D106D875EKn61053
Rond 5, som ÖV mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
92 S+2 -170 9 75% 72 66.6%Kn9D8654E10DKn76 E5KKn7D96510843
105D V= 750 12 100% 84 69.9%E631083E102K973 942KDKn9874E85
Rond 6, som ÖV mot par 14, Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson
114 S-1 50 11 92% 95 71.9%10986Kn987K10992 EK532754DKn876
127 V= 1510 12 100% 107 74.2%DKn10873DE943E10 EKEKKn762K10K83
Rond 7, som ÖV mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
133 S-3 300 8 67% 115 73.7%EKnKD975D1031086 D1031042E92K542
143NT Ö-2 -100 1 8% 116 69.0%KKn96KDKn6KKn398 D10109845EKD732
Rond 8, som NS mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
153 Ö= -140 2 17% 118 65.5%KD64D10982D732 93EKn8264EKn1064
164D N-3 -500 0 0% 118 61.4%D97543E105432D Kn10K8652EDKn642
Rond 9, som ÖV mot par 4, Roland Axelsson - Per Leinholm
172 N-3 150 8 67% 126 61.8%K989843KDKn642 Kn42EKKn75107E95
182NT S= -120 8 67% 134 62.1%K4KKn843ED7954 D75310761043832
Rond 10, som ÖV mot par 2, Åke Falkunge - Bengt Wärn
192 N+3 -150 6 50% 140 61.4%10732D865DKn10Kn3 EKn964Kn7365287
205D V-2 -500 8 67% 148 61.7%EDKn96543K9452 K82D653Kn76K72
Rond 11, som NS mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
214D Ö-3 500 6 50% 154 61.1%E1086322Kn86D109 K4KD6KD10E8763
221NT N= 90 12 100% 166 62.9%K52K93DKn52Kn65 Kn96754EK76ED3
Rond 12, som NS mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
235 V-3 300 2 17% 168 60.9%EKKn63109732964 EKD1097541028Kn5
243 N+1 170 6 50% 174 60.5%EK10963KKn751087 75E4EK10964964
Rond 13, som NS mot par 3, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
253NT Ö+1 -630 4 33% 178 59.4%109382983K10964 D82EKn974DKn752
263NT Ö+1 -630 12 100% 190 60.9%763Kn108264E642 D1095296D108K95