Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
13NT S-1 -50 0 0% 0 0.0%KDKn4K10E10763Kn6 62D62KD98K943
23D Ö-2 300 8 67% 8 33.5%K62D4DKn742876 104KKn87EK865KKn
Rond 2, som NS mot par 2, Åke Falkunge - Bengt Wärn
33NT N-1 -50 4 33% 12 33.3%EKD2K82E1072K8 1087106D95E10753
42NT Ö-1 100 10 83% 22 45.8%DKn2K743Kn854Kn5 E107Kn86KD68432
Rond 3, som NS mot par 3, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
54 N= 620 11 92% 33 55.0%EKn821092Kn421083 K1053E865EKD96
62 N+1 110 8 67% 41 57.0%Kn109Kn984EKn10984 ED83K103E87575
Rond 4, som NS mot par 4, Roland Axelsson - Per Leinholm
75 V= -600 2 17% 43 51.3%7ED10984Kn106K87 Kn984K75DE10632
83NT S= 400 12 100% 55 57.4%831093K102EKD64 D106D875EKn61053
Rond 5, som NS mot par 5, Manfred Nedlich - Ulla Nedlich
94 S= 420 9 75% 64 59.3%K82E10937432E9 D1076432KKn8K52
104 N+1 650 9 75% 73 60.9%K85EKKn76265310 DKn107D954DKn642
Rond 6, som NS mot par 6, Lars Malmsten - Gert Lindesvärd
114 S-1 -50 1 8% 74 56.1%Kn75432ED32E103 D4EKD106Kn86K54
127 V= -1510 0 0% 74 51.4%64109857652Kn54 95243DKn8D9762
Rond 7, som NS mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
133 Ö+1 -170 7 58% 81 51.9%K972Kn8Kn876547 8654E63KEDKn93
144 V-1 50 6 50% 87 51.8%7543E532E10766 E827D9842Kn1054
Rond 8, som NS mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
152 Ö= -110 5 42% 92 51.1%KD64D10982D732 93EKn8264EKn1064
162 S= 110 10 83% 102 53.1%D97543E105432D Kn10K8652EDKn642
Rond 9, som NS mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
172 N-2 -100 10 83% 112 54.9%ED3D9843KKn587 107651062ED62103
183NT S+1 630 9 75% 121 56.0%E1098622KKn85107 KnED95962EKDKn6
Rond 10, som NS mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
193NT S+1 430 9 75% 130 57.0%85E102K43EKD42 KDK94E98710965
206D N= 1540 11 92% 141 58.8%72EK10EKn1098543 10EKn1087D9843D6
Rond 11, som NS mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
214 S= 620 9 75% 150 59.5%E1086322Kn86D109 K4KD6KD10E8763
222 Ö= -110 2 17% 152 57.6%K52K93DKn52Kn65 Kn96754EK76ED3
Rond 12, som NS mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
234 S= 620 7 58% 159 57.6%EKKn63109732964 EKD1097541028Kn5
243 S= 110 0 0% 159 55.2%EK10963KKn751087 75E4EK10964964
Rond 13, som NS mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
252D S-1 -100 12 100% 171 57.0%109382983K10964 D82EKn974DKn752
263NT Ö+2 -660 6 50% 177 56.7%763Kn108264E642 D1095296D108K95