Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2011-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2011-04-11

Partävling, 9 bord, 17 par. Antal brickor: 26. Medel: 182.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lennart Herminge - Rolf Norlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Björn Sörenstam - Thomas Berg
14 Ö-1 -50 5.0 36% 5 36.0%E1054Kn8KD87D84 K832D105EKn965E
24 S+1 -650 5.0 36% 10 36.0%E8752Kn107982Kn8 D1096DKn1065D976
Rond 2, som NS mot par 15, Roland Axelsson - Per Leinholm
33 S-1 -50 8.0 57% 18 43.0%Kn104Kn6435Kn6532 862EKD105DKn4E9
46 V-1 100 14.0 100% 32 57.2%3Kn8641083K10853 K9765275E9642
Rond 3, som NS mot par 6, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
54 Ö+1 -450 7.0 50% 39 55.8%10941071043109642 ED3632E9862Kn8
63NT V+2 -660 4.0 29% 43 51.3%D8641085ED85K7 10972Kn43DKn8652
Rond 4, som ÖV mot par 8, Elof Fogbrand - Leif Åkerblom
73 N+2 -150 2.0 14% 45 46.0%753K875Kn103KD2 109842E63EKn1095
84 Ö+2 480 11.0 79% 56 50.1%1094ED8763EK32 K52Kn2ED862DKn4
Rond 5, som NS mot par 10, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
93NT N= 400 13.0 93% 69 54.9%E95K96252ED32 10873E10KDKn93104
105 S= 650 7.0 50% 76 54.4%Kn8EKD53288543 EK109Kn9876E10D2
Rond 6, som ÖV mot par 12, Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
114 Ö+1 450 6.0 43% 82 53.4%E10976432EK463 KDKn2Kn1046K9754
123NT S+2 -660 0.0 0% 82 48.9%10763275284KD4 K894E10732Kn872
Rond 7, som NS mot par 2, Gert Lindesvärd - Lars Malmsten
134 N-1 -100 1.0 7% 83 45.7%Kn10765103EDK1063 K843ED9761096E
143NT S-1 -50 12.0 86% 95 48.6%84D65Kn5EKn10973 E78743ED63KD6
Rond 8, som NS mot par 4, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
154 V= -420 7.0 50% 102 48.7%8773109543EKD9 Kn1094E282Kn8532
165D N+1 650 14.0 100% 116 51.9%EKn102EKn94EKn876 D48109832K10932
Rond 9, som ÖV mot par 14, Lars Thånell - Margareta Svanström
172 S+1 -110 6.0 43% 122 51.4%KKn654E9894D95 109K653E82Kn1042
183NT V= 400 1.0 7% 123 48.9%KnKD9863E105453 ED72EKnD973E87
Rond 10, som ÖV mot par 17, Kristin Nedlich - Mattias Weiler
192 S-1 50 10.0 71% 133 50.1%K8K109432107964 D1064D7ED42D52
205 N-1 100 14.0 100% 147 52.5%EKn103KD710843106 K942Kn93K75Kn97
Rond 11, som ÖV mot par 18, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
213NT Ö-1 -50 2.0 14% 149 50.7%EK7ED6E4109763 82K9752Kn10652Kn
223 S= -110 5.0 36% 154 50.0%E5KKn10532D6K104 DKn32D610742863
Rond 12, som ÖV mot par 16, Henry Tenglin - Majnie Willners
233NT S= -600 2.0 14% 156 48.5%D1093298769275 EK4EKn102Kn76386
243NT Ö-3 -150 0.0 0% 156 46.5%D10E865974D653 K98763KKn82EK8
Rond 13, som ÖV mot par 1, Jan Johansson - Bengt Wärn
253 V= 110 4.0 29% 160 45.8%8742KD8398E108 E372KDKn4KD765
265NT N-2 200 14.0 100% 174 47.8%87654Kn4275D87 102E9863KKn9654