Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lena Johansson - Britt Bååth

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X3, Eva Levin - Christel Persson
13NT Ö= -400 300.0 82% 300 82.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 472 64.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par X5, Elsa Lundström - Inger Isaksson
32 N+1 140 328.0 89% 800 72.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+3 180 296.0 80% 1096 74.5%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par X7, Gunnar Flinta - Ruth Holm
52 N+1 -140 134.0 36% 1230 66.8%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
62 Ö+2 170 36.0 10% 1266 57.3%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, Frirond
7  - 171.4 47% 1437.4 55.9%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
8  - 171.4 47% 1608.8 54.8%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som ÖV mot par X11, Jan Wernram - Knut Weiland
95 N= -400 157.9 43% 1766.7 53.4%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102 S+2 -170 74.0 20% 1840.7 50.1%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som NS mot par X13, Birgitta Almgren - Carin Widmark
113 N+1 130 289.0 79% 2129.7 52.7%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
122 N+3 200 282.0 77% 2411.7 54.8%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som ÖV mot par X15, Majken Windahl - Olle Windahl
133NT S+1 -630 215.0 58% 2626.7 55.0%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
142NT S+1 -150 177.0 48% 2803.7 54.5%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som ÖV mot par X17, Eva Persson - Sören Halvarsson
153 S= -140 70.0 19% 2873.7 52.1%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 N+2 -480 105.0 29% 2978.7 50.7%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par X19, Claes Altengård - Gerd Wilhelmsson
174 Ö+2 480 263.0 71% 3241.7 51.9%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
183 N+1 -130 165.0 45% 3406.7 51.5%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par X21, Eva Söderberg - Margareta Rufelt
194 Ö+2 -680 29.0 8% 3435.7 49.2%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203 N+1 130 55.0 15% 3490.7 47.5%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som ÖV mot par X23, Dieter Lebeck - Ylva Isacsson
214 Ö= 420 203.0 55% 3693.7 47.9%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
225 Ö-1 -100 97.0 26% 3790.7 46.9%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par X25, Birgitta Larsson - Ulla Spångberg
232 N= -110 77.0 21% 3867.7 45.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
244 S-1 50 245.0 67% 4112.7 46.6%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432