Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Claes Altengård - Gerd Wilhelmsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X12, Bengt Persson - Ingalill Persson
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 243 33.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som ÖV mot par X14, Marie Lindborg - Christine Larsson
33 N= -140 40.0 11% 283 25.7%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
41NT S+2 -150 164.0 45% 447 30.5%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som ÖV mot par X16, Karin Nordqvist - Udo Nordqvist
54 Ö-2 -100 226.0 61% 673 36.6%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
63NT V= 600 73.0 20% 746 33.8%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par X18, Barbro Cronholm - Ulla Wall
72 S= 110 92.0 25% 838 32.6%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 N+1 170 271.0 74% 1109 37.8%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som ÖV mot par X20, Sven Lundh - Ingrid Lundh
95D V-5 -1400 1.0 0% 1110 33.6%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102 S+1 -140 163.0 44% 1273 34.6%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som NS mot par X22, Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson
113 N+1 130 289.0 79% 1562 38.6%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
124 N-1 -100 83.0 23% 1645 37.3%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par X24, Kjell Grender - Ann Lange
133NT S+2 660 271.0 74% 1916 40.2%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
142 N= 110 80.0 22% 1996 38.9%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par X26, Allan Mårtensson - Rune Larsson
152 S= -110 146.0 40% 2142 38.9%K769532EKn1076K D854744ED8754
162 N+2 -170 342.0 93% 2484 42.3%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som NS mot par X28, Lena Johansson - Britt Bååth
174 Ö+2 -480 105.0 29% 2589 41.5%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 N+1 130 203.0 55% 2792 42.3%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par X1, Annette Karlsson - Dan Gustavsson
194 Ö+1 -650 140.0 38% 2932 42.1%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT S+1 630 161.0 44% 3093 42.1%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par X3, Eva Levin - Christel Persson
214 Ö+1 -450 72.0 20% 3165 41.1%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224D N-1 -100 172.0 47% 3337 41.4%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par X5, Elsa Lundström - Inger Isaksson
231 N+1 -110 77.0 21% 3414 40.5%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
242 S+1 -140 113.0 31% 3527 40.1%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432