Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
08/05 Guld-IAF - BK S:t Erik
01/07 Ölandsveckan 2021 - A-final
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Eva Persson - Sören Halvarsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par X14, Marie Lindborg - Christine Larsson
13NT Ö+3 490 297.0 81% 297 81.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+2 -660 64.0 17% 361 49.0%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par X16, Karin Nordqvist - Udo Nordqvist
34 Ö-1 100 268.0 73% 629 57.0%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
42 N= 90 48.0 13% 677 46.0%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par X18, Barbro Cronholm - Ulla Wall
53 Ö= 140 344.0 93% 1021 55.4%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö+2 680 333.0 90% 1354 61.2%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par X20, Sven Lundh - Ingrid Lundh
72 N+1 140 213.0 58% 1567 60.7%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 N= 140 195.0 53% 1762 59.8%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par X22, Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson
93 V-2 200 133.7 36% 1895.7 57.1%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
104 S-2 -200 26.0 7% 1921.7 52.1%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par X24, Kjell Grender - Ann Lange
113 N= -110 206.0 56% 2127.7 52.5%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
122 N+1 -140 186.0 51% 2313.7 52.3%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par X26, Allan Mårtensson - Rune Larsson
133NT S+1 630 153.0 42% 2466.7 51.5%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
142 S-1 -50 45.0 12% 2511.7 48.7%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par X28, Lena Johansson - Britt Bååth
153 S= 140 298.0 81% 2809.7 50.9%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 N+2 480 263.0 71% 3072.7 52.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par X1, Annette Karlsson - Dan Gustavsson
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3312.7 52.9%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
185 N-2 -200 33.0 9% 3345.7 50.4%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par X3, Eva Levin - Christel Persson
194 Ö+1 650 228.0 62% 3573.7 51.1%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
204 S-1 100 337.0 92% 3910.7 53.1%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som NS mot par X5, Elsa Lundström - Inger Isaksson
213 S= 110 349.0 95% 4259.7 55.1%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224 N-1 -50 237.0 64% 4496.7 55.5%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par X7, Gunnar Flinta - Ruth Holm
234 N-1 -100 143.0 39% 4639.7 54.8%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
244 N= 420 345.0 94% 4984.7 56.4%K7628510965D76 E108392EKD32E9