Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Birgitta Almgren - Carin Widmark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X18, Barbro Cronholm - Ulla Wall
13NT Ö+1 -430 217.0 59% 217 59.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 389 53.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som ÖV mot par X20, Sven Lundh - Ingrid Lundh
33 N-1 50 164.0 45% 553 50.3%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
43NT S+1 -630 4.0 1% 557 38.0%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som NS mot par X22, Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson
54 N= 620 361.0 98% 918 50.0%KD65497K102E107 10832D5E73K865
62 Ö+3 -200 318.0 86% 1236 56.0%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par X24, Kjell Grender - Ann Lange
73 N= 140 213.0 58% 1449 56.3%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 S+1 170 271.0 74% 1720 58.5%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par X26, Allan Mårtensson - Rune Larsson
95 N= 400 210.1 57% 1930.1 58.3%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
103 S= 140 205.0 56% 2135.1 58.1%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par X28, Lena Johansson - Britt Bååth
113 N+1 -130 79.0 21% 2214.1 54.7%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
122 N+3 -200 86.0 23% 2300.1 52.1%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par X1, Annette Karlsson - Dan Gustavsson
133NT S+2 660 271.0 74% 2571.1 53.8%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143NT S+1 430 355.0 96% 2926.1 56.8%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par X3, Eva Levin - Christel Persson
152 S+1 140 298.0 81% 3224.1 58.4%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
163 N+1 170 26.0 7% 3250.1 55.2%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par X5, Elsa Lundström - Inger Isaksson
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3490.1 55.8%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
185 N-1 -100 73.0 20% 3563.1 53.8%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par X7, Gunnar Flinta - Ruth Holm
194 Ö+1 650 228.0 62% 3791.1 54.2%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
203NT S+3 -690 38.0 10% 3829.1 52.0%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, Frirond
21  - 195.9 53% 4025 52.0%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
22  - 195.9 53% 4220.9 52.1%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par X11, Jan Wernram - Knut Weiland
233 N-2 200 330.0 90% 4550.9 53.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
244 S= -130 150.0 41% 4700.9 53.2%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432