Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan Wernram - Knut Weiland

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X20, Sven Lundh - Ingrid Lundh
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
24 N-1 -100 30.0 8% 101 13.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par X22, Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson
33 N= 140 328.0 89% 429 38.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
43NT S+1 630 364.0 99% 793 53.8%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par X24, Kjell Grender - Ann Lange
54 N-1 -100 60.0 16% 853 46.2%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 V-1 100 353.0 96% 1206 54.5%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par X26, Allan Mårtensson - Rune Larsson
72 N+1 -140 155.0 42% 1361 52.7%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
84 Ö-2 -100 239.0 65% 1600 54.2%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par X28, Lena Johansson - Britt Bååth
95 N= 400 210.1 57% 1810.1 54.6%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S+2 170 294.0 80% 2104.1 57.1%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par X1, Annette Karlsson - Dan Gustavsson
113 N= 110 162.0 44% 2266.1 55.9%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
123 N+2 200 282.0 77% 2548.1 57.7%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par X3, Eva Levin - Christel Persson
133NT S+1 630 153.0 42% 2701.1 56.5%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143NT S-2 -100 15.0 4% 2716.1 52.7%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par X5, Elsa Lundström - Inger Isaksson
153 S-1 100 280.0 76% 2996.1 54.3%K769532EKn1076K D854744ED8754
162 N+2 -170 342.0 93% 3338.1 56.7%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par X7, Gunnar Flinta - Ruth Holm
174 Ö+2 480 263.0 71% 3601.1 57.5%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
185 N-1 100 295.0 80% 3896.1 58.8%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, Frirond
19  - 212.8 58% 4108.9 58.7%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
20  - 212.8 58% 4321.7 58.7%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som ÖV mot par X30, Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin
214 Ö= 420 203.0 55% 4524.7 58.5%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
224 V= 620 327.0 89% 4851.7 59.9%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som NS mot par X13, Birgitta Almgren - Carin Widmark
233 N-2 -200 38.0 10% 4889.7 57.7%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
244 S= 130 218.0 59% 5107.7 57.8%K7628510965D76 E108392EKD32E9