Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Nilsson - Göran Wikström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par U16, Ove Järnström - Ingrid Järnström
13NT V+2 460 219.0 60% 219 60.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+1 -630 196.0 53% 415 56.5%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som ÖV mot par U9, Alva Pettersson - Margaret Larsson
32 N-1 50 164.0 45% 579 52.7%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
41NT S+1 -120 256.0 70% 835 57.0%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som NS mot par U4, Ulla Littrén - Märta Mirow
52 N+2 170 321.0 87% 1156 63.0%KD65497K102E107 10832D5E73K865
63NT V= -600 295.0 80% 1451 65.8%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par U7, Thomas Magnusson - Zaiga Magnusson
72 N+1 140 213.0 58% 1664 64.7%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
81NT Ö-2 100 129.0 35% 1793 61.0%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par U3, Lars Berg - Inger Martens
94 N+1 150 105.6 29% 1898.6 57.4%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
104 S-3 -300 3.0 1% 1901.6 51.8%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par U14, Birgitta Kjellker-Nilsson - Gertie Lindell
113 N= -110 206.0 56% 2107.6 52.2%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
123 V= 110 326.0 89% 2433.6 55.2%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par U15, Margareta Ringberg - Gunvor Fallenius
133NT S+2 660 271.0 74% 2704.6 56.7%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143 N-1 -50 45.0 12% 2749.6 53.5%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par U10, Gunnel Martin - Anne-Marie Löfberg
153 S-1 100 280.0 76% 3029.6 55.0%K769532EKn1076K D854744ED8754
163 N+3 -230 282.0 77% 3311.6 56.4%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par U5, Ulla Günther - Anna-Lisa Härstedt
174 Ö+2 480 263.0 71% 3574.6 57.2%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
184 N= -130 165.0 45% 3739.6 56.6%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par U2, Lena Thulin - Maud Ihd
193 V+2 -150 356.0 97% 4095.6 58.7%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT S+3 690 330.0 90% 4425.6 60.2%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som ÖV mot par U8, Marianne Timelin - Ann-Charlotte Wilhelmsson
214 Ö= 420 203.0 55% 4628.6 60.0%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
225 V-1 -100 97.0 26% 4725.6 58.5%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, Frirond
23  - 214.8 58% 4940.4 58.4%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
24  - 214.8 58% 5155.2 58.4%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432