Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Malmsten - Lena Rydenskog

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N= 600 88.0 24% 159 21.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B106, Barbro Uhlén - Birgitta Nordling
33 V-3 300 363.0 99% 522 47.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
42 N= 90 48.0 13% 570 38.8%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par B101, Britt-Marie Ödling - Hedvig Odelberg
53 Ö= 140 344.0 93% 914 49.6%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö+1 650 256.0 70% 1170 53.0%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par B107, Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson
72 N+1 140 213.0 58% 1383 53.7%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 N= 140 195.0 53% 1578 53.6%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som ÖV mot par B102, Björn Gramstedt - Ingela Larsson
94 N+1 -150 262.4 71% 1840.4 55.6%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102NT N+1 -150 102.0 28% 1942.4 52.8%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som ÖV mot par B108, Margareta Stenberg - Monica Christensson
113 N+1 -130 79.0 21% 2021.4 49.9%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
124 N-1 100 285.0 77% 2306.4 52.2%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som ÖV mot par B103, Sune Wahlström - Nina Wahlström
133NT N+2 -660 97.0 26% 2403.4 50.2%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
143NT S= -400 56.0 15% 2459.4 47.6%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som ÖV mot par B109, Jan Jensen - Tadashi Suzuki
152NT N= -120 105.0 29% 2564.4 46.4%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 N+1 -450 223.0 61% 2787.4 47.3%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par B104, Kerstin Feller - Karlheinz Feller
174 Ö= 420 57.0 15% 2844.4 45.4%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
183 N-1 100 295.0 80% 3139.4 47.3%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par B110, Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3279.4 46.8%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
204 S-2 -200 10.0 3% 3289.4 44.6%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par B105, Elisabeth Granstedt - Gundel Koch
214 Ö= -420 165.0 45% 3454.4 44.7%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
222 N+1 140 323.0 88% 3777.4 46.6%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
232 N= -110 77.0 21% 3854.4 45.5%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
244 N= -420 23.0 6% 3877.4 43.9%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432